ZWYCIĘSTWO ŻAKÓW W TURNIEJU
 "CRACOVIA PASY CUP" IM. JANA PAWŁA II

 

11.02.2013 (AB, JK, AT)
Żaki Garbarni (roczniki 2004-2005) pod wodzą trenera Jacka Kokoszki zdobyły Puchar Przechodni "Kropla Krwi" w organizowanym przez Klub Honorowych Dawców Krwi Cracovia Pasy Turnieju "Cracovia Pasy CUP".
Turniej odbył się 2 lutego w hali Wandy przy ul. Ptaszyckiego.

 

Żaki Garbarni wystąpiły w składzie:

Wojtaszek Szymon, Wojtaszek Maciej, Satuła Mateusz, Filipowicz Gabriel, Kaczmarczyk Kamil, Partyka Kamil, Król Wojciech.

 

Spotkania sędziował Pan Stanisław Sobór.

 

W grupie II (w której grały Młode Lwiątka) spotkały się 4 bardzo mocne drużyny, nieźle zaawansowane technicznie i o awansie decydowały drobne detale. Większość meczów kończyła się wynikami 1:0 oraz padły 2 remisy. W efekcie rozgrywki w tej grupie wygrali Górale Nowy Targ z 2 zwycięstwami i jedną porażką z Garbarnią , która z 5 pkt. zajęła II miejsce. Bardzo dobrze grała drużyna z Prokocimia , ale zdobywając 4 pkt. niestety nie zakwalifikowała się do finałów. Ostanie miejsce zajęła Cracovia z 1 pkt. po cennym remisie z późniejszym triumfatorem turnieju Garbarnią.

 

Mecz finałowy był bardzo zacięty ,ale na początku przewagę osiągnęła drużyna Górali strzelając gola. Garbarni udało się doprowadzić do remisu po strzale z bliskiej odległości Kamila Kaczmarczyka. W sytuacji stworzonej przez "Garbarzy" pod bramką Górali padł gol samobójczy, bo piłka odbiła się od nogi obrońcy i zmyliła bramkarza. Górale przystąpili do ataku i udało się im wyrównać po strzale Jakuba Trutego. Więcej goli już żadnej z drużyn nie udało się strzelić i do wyłonienia zwycięzcy musiano egzekwować karne. Trochę lepsi w tej "wojnie nerwów" byli Garbarze i wygrali po dodatkowej serii 5:4.

 

Oprócz zwycięstwa w całym Turnieju przypadła Brązowym nagroda indywidualna dla najlepszego bramkarza turnieju, Szymona Wojtaszka.

 

Gratulujemy naszym Żakom!

 

Prezentujemy film z Turnieju autorstwa Pana Ryszarda Witkowskiego:


 

 Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSportScena Kraków