JEST PIERWSZE ZWYCIĘSTWO, MAREK MOTYKA ZGASIŁ ZNICZ
ZNICZ Pruszków - GARBARNIA 
 1:2  (1:1)

0-1 Kamil Rado 5', 1-1 Daniel Kokosiński 17', 1-2 Mateusz Broź 65'.

 

Marcin Lech z Tczewa.
w Garbarni: Ryś, Piszczek, Broź.
ZNICZ:
Paweł Pazdan - Artur Januszewski, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk (70' Dawid Duda), Daniel Kokosiński - Krzysztof Kopciński, Michał Kucharski, Przemysław Sztybrych, Kamil Tomas (83' Maksymilian Banaszewski), Mariusz Zawodziński - Daniel Kraska (78' Paweł Bylak).

 

GARBARNIA: Robert Widawski - Arkadiusz Ryś , Marcin Pluta, Krzysztof Kalemba, Bartłomiej Piszczek , Sebastian Leszczak (68' Mariusz Stokłosa), Tomasz Metz, Mateusz Broź , Ifeanyi Uwakwe, Kamil Rado
(81' Ifeanyi Nwachukwu), Marcin Siedlarz (74' Piotr Wajda).

 

 


Mateusz Broż zdobył zwycięskiego gola w Pruszkowie (zdjęcie z meczu z Unią).

 

31.08.2012 (AB)

Sukcesem zakończyła się wyprawa Garbarni do Pruszkowa, Brązowi z trudnego terenu przywieźli komplet punktów.
Zwycięstwo odniesione nad Zniczem jest tym cenniejsze, że jak do tej pory Młode Lwy po czterech kolejkach miały w dorobku zaledwie jeden punkt, a w ubiegłym tygodniu nastąpiła zmiana na stanowisku ich trenera: Marek Motyka zastąpił Krzysztofa Bukalskiego.

 

W minioną sobotę nowy trener musiał przełknąć gorzką pigułkę w postaci wysokiej porażki z tarnowskimi "Jaskółkami" (1-4) i po tamtym meczu powiedział, że nie chciałby ponownie dostać takiego "policzka". Przed meczem ze Zniczem można było mieć pewne obawy, gdyż gospodarze mierzą w tym sezonie wysoko, a dotychczasowe wyniki Garbarni nie skłaniały do optymizmu.

Tymczasem...

 

Garbarnia w Pruszkowie pokazała charakter, pochwalić należy cały zespół za nieustępliwą walkę. - mówi o spotkaniu kierownik zespołu Jacek Kullanda  - Objęliśmy prowadzenie po bardzo dobrej akcji Leszczaka, który dośrodkował z lewej strony boiska a Rado mocnym strzałem z około 13 metrów pokonał bramkarza.
Gospodarze wyrównali po rzucie wolnym, głową piłkę do siatki skierował Kokosiński. Stałe fragmenty gry były w wykonaniu piłkarzy Znicza bardzo groźne, ale na prowadzenie właśnie z takiego stałego fragmentu wyprowadził Garbarnię Broź, który w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym wepchnął piłkę do siatki.
Bardzo się cieszymy z pierwszej w sezonie wygranej, tym bardziej, że pruszkowianie to mocny rywal.

 

Mecz w Pruszkowie był wyrównany, w pierwszej połowie po strzale Przemysława Sztybrycha piłka trafiła w poprzeczkę, kilka chwil po wznowieniu gry po przerwie w słupek trafił z kolei Tomasz Metz. Wynik ważył się do końcowego gwizdka arbitra, ale Brązowym udało się go utrzymać w końcówce.

Zwycięstwo w Pruszkowie znacznie, ale to bardzo znacznie poprawiło nastroje na Ludwinowie.

 

Zdjęcia w serwisie Znicza Pruszków:

 

Pomeczowa konferencja prasowa:

(www.zniczpruszkow.com.pl)

 

 


Kamil Rado otworzył wynik meczu ze Zniczem (zdjęcie ze spotkania Garbarnia - Unia).

 


Marek Motyka poprowadził Garbarnię do pierwszego zwycięstwa w sezonie.

 

 

 

Rezerwa, juniorzy starsi i młodsi oraz trampkarze także rozgrywają swoje spotkania na wyjazdach. Garbarnia II w sobotę o 16:00 zmierzy się w Pilicy z Piliczanką, juniorzy starsi zagrają w niedzielę o 11:00 w Niecieczy z Termalicą - Brukbetem, natomiast juniorzy młodsi wystąpią w piątek o 11:00 w Tarnowie przeciwko Unii (1:1).
Trampkarzy w sobotę o 14:00 czeka spotkanie w Nowym Sączu z Dunajcem.

 

 


 

 

 Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali