1-0 Łukasz Cichy 62 (głową), 1-1 Adrian Paluchowski 64.

Krzysztof Sobieszek oraz Wojciech Sadach i Piotr Mitkowski.

Arbiter techniczny: Piotr Milczarek (wszyscy Łódzki ZPN).

Ryś, Leszczak - Jędrzejczyk, Machalski.

GARBARNIA: Widawski - Ryś , Uwakwe, Pluta, Fedoruk, Leszczak , (80 Nwachukwu), Metz, Siedlarz, Abdalla (70 Stokłosa), Kozieł (61 Cichy ), Broź.

ZNICZ: Pazdan - Bochenek, Jędrych, Biedrzycki, Tomas, Zapaśnik (77 Banaszewski), Machalski (60 Zawodziński), Jędrzejczyk , Chrabąszcz (80 Nawrocki), Rackiewicz, Paluchowski .

Łukasz Cichy tuż po wejściu na boisko zdobył swojego premierowego gola w oficjalnych spotkaniach Garbarni.

Łukaszowi Cichemu (z lewej) piłkę stara się odebrać Norbert Jędrzejczyk.

Tak padł gol dla Brązowych...

6.04.2013 AB

Prawdziwe "wejście smoka" miał w dzisiejszym debiucie w oficjalnym meczu Garbarni Łukasz Cichy. Tuż po wprowadzeniu na boisko zdobył dla Brązowych gola dającego podopiecznym trenera Marka Motyki prowadzenie. Niestety, Młode Lwy nie cieszyły się nim zbyt długo...

Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Garbarnia pojechała jesienią do Pruszkowa niejako skazana na porażkę, po serii kilku niepowodzeń. „Brązowi”, o dziwo, wrócili z tamtej wyprawy bogatsi o komplet punktów. Dziś jednak nie było im to dane. Trzeba od razu stwierdzić, że remis z pewnością nie krzywdzi podopiecznych Marka Motyki.

W kontekście stracenia aż trzech goli w wyjazdowym meczu z Wigrami (2-3), trener „Garbarzy” podjął decyzję o wycofaniu do tylnej formacji nader wszechstronnego Uwakwe. Z kolei - po długiej przerwie spowodowanej leczeniem skutków kontuzji - wrócił do podstawowego składu Fedoruk. Zagrał na lewej flance obrony, w miejsce pauzującego za kartki Byrskiego.

Bezpośrednio po rozpoczęciu meczu bodaj Broź podjął próbę zaskoczenia Pazdana strzałem ze środkowego koła, bramkarz Znicza przerzucił piłkę nad poprzeczką. Właśnie Broź w 6. minucie stanął przed szansą po chytrym zagraniu Leszczaka, ale piłka minęła słupek. Mało kto mógł wówczas przewidzieć, że będzie to jedyna klarowna okazja, jaką w tej fazie meczu mieć będą gospodarze. Bo to nie Garbarnia, ale Znicz prezentował się lepiej w tej odsłonie.

Pruszkowianie, zazwyczaj o doskonałych warunkach fizycznych, grali agresywnie. Relatywnie łatwo odbierali piłkę rywalom, zaś sami próbowali konstruować groźne akcje na przedpolu Widawskiego. Krótko po szansie Brozia groźnie szarżował lewą flanką Rackiewicz, akcję tę zneutralizował Uwakwe. Lecz i tak było groźnie sekundy później, po niebezpiecznym wyegzekwowaniu kornera przez Chrabąszcza i zamieszaniu podbramkowym. Za chwilę Widawski sparował piłkę po strzale z kąta. Na dobrym poziomie była interwencja Pluty, chociaż po drugim kornerze z rzędu i z bliskiej odległości za wysoko „główkował” Jędrych. Obok celu uderzył z wolnego Chrabąszcz. Po stracie piłki przez Kozieła na własnej połowie boiska trzeba było bić na alarm, bowiem zagrożenie stworzył Paluchowski. Przy wyprowadzeniu piłki popełnił błąd Uwakwe, ale bez konsekwencji.

Aktywa Garbarni w tej fazie gry? Najciekawiej było po wyrzucie piłki z autu przez Rysia i włączeniu się Leszczaka do akcji. Po kontrze z udziałem Abdalli energicznie wybiegł z bramki golkiper Znicza i było po sprawie. Natomiast, po prostopadłym podaniu Siedlarza, w sytuacji „sam na sam” byłby Kozieł. Gdyby nie ofsajd…

Drugą połowę najbardziej energicznie wznowił Broź, Garbarnia uzyskała korner. Sfaulowanie Siedlarza kosztowało Jędrzejczyka żółtą kartkę. Za chwilę przewinienie wobec Pluty popełnił Bochenek. Wolnego egzekwował Siedlarz i uczynił to świetnie, w centrum pola karnego. Tam jeden z defensorów Znicza omal zaskoczył Pazdana, odbita od bramkarza piłka trafiła w słupek. Drugoligowy debiut w Garbarni stał się w 61. minucie udziałem Cichego.

Za moment okazało się, że był to debiut marzeń. Siedlarz znów doskonale dośrodkował z wolnego, zaś Cichy po energicznym wyskoku oddał nieuchronny strzał głową.

Cała relacja:

Zdjęcia Tomka Burdy:

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk:

Film Mateusza Ciołkosza z golami:

Skrót filmowy

Prezentacja juniorów młodszych Garbarni, Mistrzów Małopolski 2013 w hali, zdjęcia Janusz Matyasik:

Film z prezentacji Mistrzów Małopolski Urszuli Rymarczyk:

Wkrótce zdjęcia Uli Rymarczyk.

Następny mecz ligowy Garbarnia rozegra już w środę 10 kwietnia o godzinie 16:00 z Siarką Tarnobrzeg.