(bez zarzutu) Łukasz Szymczyk oraz Mariusz Kucia i Łukasz Chowaniec (KS Kraków).

Mecz bez kartek.

GARBARNIA II: Jękot - Łatka (87 Palczewski),  Łukasik, Krzeszowiak, J. Zygmunt - Gaudyn (60 Zalewski), Pabiś, Żakowicz, Cygnarowicz (75 Kowalik) - Ząbczyk , Ciesielski (46 M. Górecki).

ZŁOMEX: Nawrot - Krupa (60 Ruszel), Pituła (46 Sunday), Chrząszcz (70 Darłak), Bułat, Zwoliński, Waśniowski, Kulesza, Khyshchenko, Sikora (46 Chlebowski), Skorupa.

03.04.2016 (AB)

W niedzielę na Rydlówce rezerwa Garbarni pewnie pokonała Złomex Branice 3-0. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy w drugiej wiosennej kolejce ponownie zdobyli komplet punktów (przed tygodniem wygrali z Prokocimiem 4-1) i zameldowali się na 7 miejscu w tabeli grupy II krakowskiej Klasy Okręgowej.

Młode Lwy dobrze zaprezentowały się na boisku, narzucając rywalom własne tempo i warunki gry. Gospodarze "palili się" do gry, co sprawiło, że szybki mecz mógł przypaść do gustu obserwatorom. Wynik spotkania otworzył Mateusz Ząbczyk, który w 8. minucie wpakował do bramki piłkę odbitą przez bramkarza po mocnym strzale Roberta Łatki.

W 15. minucie po rzucie rożnym Krystian Żakowicz główkował tuż nad celem. W 19. minucie Mateusz Ciesielski dośrodkował w pole karne, w skaczącą piłkę nie trafił czysto Ząbczyk. W 20. minucie po akcji i dośrodkowaniu Marcina Cygnarowicza Dominik Gaudyn z pierwszej piłki strzelił minimalnie obok celu. W 21. minucie po dośrodkowaniu Gaudyna główkował Łatka, bramkarz gości sparował piłkę na rzut rożny.

Te niewykorzystane sytuacje mogły się srodze na Brązowych zemścić w 25. minucie. Po błędzie jednego z obrońców Garbarni bardzo przychylną piłkę na 5 metrze otrzymał Patryk Kulesza, jednak bezrobotny do tej pory bramkarz gospodarzy Adrian Jękot zachował zimną krew. Inna sprawa, że siła strzału zawodnika Złomexu była odwrotnie proporcjonalna do jego zaskoczenia z otrzymanego prezentu.

Za moment po dośrodkowaniu rozgrywającego kapitalną partię Łatki Żakowicz przegrał pojedynek sam na sam z Michałem Nawrotem. W 27. minucie po świetnej akcji - poprzedzonej przytomnym odbiorem piłki - Cygnarowicza Ciesielski został w polu karnym uprzedzony przez bramkarza. W 37. minucie po dograniu Ciesielskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jan Zygmunt, Nawrot nogami obronił strzał obrońcy gospodarzy.

W 38. minucie po podaniu Ciesielskiego Gaudyn mocnym strzałem po rękach bramkarza podwyższył na 2-0.

W 44. minucie rzut wolny z 20 metrów wykonywał Mateusz Ząbczyk. Jego strzał kapitalną robinsonadą sparował Nawrot.

W 50. minucie po kapitalnej "klepce" z Ząbczykiem Michał Górecki posłał piłkę tuż nad spojeniem. W 52. minucie Dawid Waśniowski uderzał z rzutu wolnego z dystansu, obok słupka. W odpowiedzi po rajdzie prawą stroną boiska i dośrodkowaniu Gaudyna Ząbczyk strzelił obok bramki. W 57. minucie Oleg Khyshchenko z rzutu wolnego z 20 metrów przymierzył nad poprzeczką.

W 59. minucie po dograniu Zygmunta Ząbczyk mocnym strzałem pod poprzeczkę po palcach bramkarza zdobył trzeciego gola dla gospodarzy.

W 61. minucie Żakowicz w sytuacji oko w oko z Nawrotem nie zdołał go pokonać. W 72. minucie po indywidualnej akcji Cygnarowicz trafił w boczną siatkę.

W ostatnich minutach goście mogli pokusić się o honorowe trafienie. W 74. minucie obok bramki uderzał Khyshchenko. W 80. minucie Grzegorz Skorupa posłał piłkę obok słupka. W 82. minucie Skorupa idealnym podaniem obsłużył Pawła Pitułę, Jękot brawurową interwencją wygrał ten pojedynek. W 86. minucie z rzutu wolnego w mur trafił Kulesza. Już w doliczonym czasie gry Jękot obronił w sytuacji sam na sam ze Skorupą. W ostatnich sekundach piłkę do siatki skierował Michał Darłak, ale dobrze prowadzący to spotkanie rozjemcy orzekli ofsajd.