Sędziowali: Jan Dzik oraz Dariusz Pokwiczał i Dawid Pokwiczał (Kraków).

Żółte kartki: Kępski, Satoła (Złomex).

ZŁOMEX: Oszczypała - J. Kalisz, Kępski , Dudek, Nawrocki (46 Ulman), Sikora, Rura (30 Wawrzyńczak), Krzyk, Dubina (30 Satoła ), W. Kalisz (70 Bystroń), Zegarek.

GARBARNIA II: Paździor - J. Zygmunt, Sł. Zygmunt, Pluta (60 Żakowicz), Schacherer - Gruchacz (81 Machno), Krzeszowiak, Borla, Mizia - Ząbczyk , Kuliszewski (88 Litwin).

Mateusz Ząbczyk, strzelec pierwszego gola dla Garbarni II.  Już w parterze, ale ciągle przy piłce.

4.10.2014 (AB)

Po dwóch porażkach z Kaszowianką (2-3) i Podgórzem (1-2) druga drużyna Garbarni sięgnęła w Branicach po pełną zdobycz punktową. Biorąc pod uwagę liczbę tzw. "stuprocentowych" sytuacji, jakie Brązowi stworzyli sobie pod bramką rywali, ich zwycięstwo bez żadnej przesady można określić jako bardzo skromne.

W 4. minucie spotkania Marek Mizia przegrał potyczkę sam na sam z bramkarzem Złomexu. W 6. minucie Przemysław Gruchacz po rajdzie prawą stroną zagrał piłkę do Mateusza Ząbczyka, który z najbliższej odległości także nie zdołał pokonać Marcina Osczypały.

Minutę później po akcji Gruchacza i Jana Zygmunta Konrad Kuliszewski ponownie "zapracował" na wysoką notę golkipera gospodarzy. W 11. minucie Gruchacz po przejęciu piłki wpadł z nią w pole karne i strzelił z 10 metrów, niestety dla siebie i swojej drużyny, obok słupka. W 15. minucie z rzutu wolnego z 17 metrów uderzał Dudek, piłka przeszła obok bramki Paździora. To była jedna z nielicznych okazji Złomexu w tym spotkaniu.

W 17. minucie po akcji Kuliszewskiego i Gruchacza Mizia strzelił głową wprost w bramkarza. W 18. minucie Mizia minął w polu karnym Oszczypałę, jednak zamiast zdecydować się na strzał, wdał się w drybling z goniącymi go obrońcami gospodarzy i stracił piłkę. W 19. minucie po podaniu Kuliszewskiego Mizia trafił w poprzeczkę.

W 21. i 24. minucie piłkę po strzałach Pawła Zegarka dwukrotnie obronił Damian Paździor. Nie były to jakieś efektowne parady, ale strzały mogły okazać się groźne, gdyż jak do tej pory bramkarz Młodych Lwów był praktycznie "bezrobotny".

W 30. minucie po indywidualnej akcji Mizi i zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki skierował Ząbczyk, który uczynił to piętą, stojąc tyłem do bramki.

Po przerwie gospodarze dążyli do wyrównania, ale nie mieli wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. Obroną Garbarzy dyrygował rekonwalescent Marcin Pluta i w meczu na poziomie V Ligi robił to w "profesorski" sposób. Jedyną groźną okazję Złomexu strzałem obok słupka sfinalizował w 50. minucie W. Kalisz.

Za to u Garbarzy nadal szwankowała skuteczność. W 54. minucie piłka po strzale Mateusza Borli padła łupem bramkarza, a w 55. minucie Mizia strzelił nieznacznie obok słupka. W 57. minucie do zagranej przez Wawrzyńczaka wzdłuż linii bramkowej piłki  nie doszedł żaden z miejscowych piłkarzy.

W 70. minucie Kuliszewski po akcji Anthonego Schacherera i Ząbczyka ustalił wynik spotkania. W 73. minucie po wrzutce Mizi bliski sięgnięcia piłki głową był Sławomir Zygmunt. W 82. minucie strzał Dudka obronił Paździor, a w 87. minucie Mizia strzałem zza pola karnego posłał piłkę obok słupka.

Młode Lwy czeka teraz potyczka z Borkiem, którą stoczą na własnym boisku w niedzielę 12 października o godzinie 11:00.

>>>1 kolejka: Sokół Kocmyrzów - Garbarnia II 1:2 (1:1)<<<

>>PP: Garbarnia II - Podgórze 5:1 (2:0) - zdjęcia<<<

>>>Puchar Polski: Lot Balice - Garbarnia II 1:2<<<