V LIGA

POGROM ZŁOMEXU W GRĘBAŁOWIE

 

 

 

ZŁOMEX Branice - GARBARNIA 1:10 (0:4)

0-1 Norbert Piszczek 7 (głową)

0-2 Szymon Palczewski 18

0-3 Patryk Szeląg 24

0-4 Mateusz Ząbczyk 40

0-5 Mateusz Ząbczyk 50

0-6 Mateusz Ząbczyk 51

0-7 Jakub Wcisło 75

0-8 Jakub Wcisło 76

1-8 Ismalia Balogun 83

1-9 Radosław Grzesiak 84

1-10 Amadeusz Bufnal 89.

 

(dobrze) Magdalena Syta oraz Łukasz Mnich i Radosław Brózda (KS Kraków).

Paweł Skalski - Mariusz Stokłosa, Antoni Jaroszyński, Amadeusz Bufnal.

 

ZŁOMEX: Wojciech Sikora - Ismalia Balogun , Dawid Bodek, Dominik Kruk, Grzegorz Krupa, Mateusz Kwiecień, Tevin Ojirogbe, Tomasz Sikora, Paweł Skalski , Kamil Zawartka, Krzysztof Zwoliński.
Trener Jacek Skalski.

 

GARBARNIA II: Mikołaj Wiewióra - Norbert Piszczek (46 Radosław Grzesiak ), Jan Zygmunt, Artur Krzeszowiak (88 Dawid Pachel), Antoni Jaroszyński - Mariusz Stokłosa (75 Łukasz Litwin), Krystian Żakowicz, Amadeusz Bufnal , Patryk Szeląg - Mateusz Ząbczyk , Szymon Palczewski (46 Jakub Wcisło ).

Trener Stanisław Śliwa.

 

Mateusz Ząbczyk (z lewej) w trzech meczach (dwóch ligowych i jednym pucharowym) zdobył dla Garbarnia II 7 goli.

 

22.08.2015 (AB, MZ)

Ostre strzelanie urządzili sobie dziś na świetnie przygotowanym boisku Grębałowianki zawodnicy drugiego zespołu Garbarni w spotkaniu ze Złomexem Branice. Trzykrotne przekładanie terminu spotkania przez Złomex nie wyszło graczom tego klubu na dobre. Pełniąc w Grębałowie rolę gospodarzy (na boisku w Branicach trwają drobne prace remontowe) podopieczni trenera Jacka Skalskiego zostali kompletnie rozbici przez Brązowych.

 

W 7. minucie Antoni Jaroszyński wrzucił piłkę w kierunku Norberta Piszczka, a ten w powietrzu uprzedził Wojciecha Sikorę. W 18. minucie Mariusz Stokłosa otworzył drogę do bramki Szymonowi Palczewskiemu, który celnym strzałem obok bramkarza wykorzystał sytuację sam na sam. W 34. minucie próbował strzelać Jaroszyński, piłka trafiła pod nogi Patryka Szeląga, a "Bambo" nie zmarnował okazji. W 40. minucie Mateusz Ząbczyk zdobył pierwszego z trzech strzelonych przez siebie goli w tym spotkaniu. Lewą nogą, z pierwszej piłki i z ostrego kąta, po dobrym przerzucie Stokłosy. 

 

W 50. i 51. minucie asystent Stokłosa i snajper Ząbczyk znów znaleźli receptę na rozmontowanie obrony Złomexu. W pierwszym przypadku "Stoki" po indywidualnej akcji wycofał piłkę spod linii końcowej, w drugim dograł do wychodzącego na czystą pozycję "Zombiego".

 

 W 75. minucie Ząbczyk przejął piłkę po rzucie rożnym pod własną bramką i zagrał do Jakuba Wcisły, który po rajdzie przez pół boiska pokonał W. Sikorę. Minutę później Wcisło wykorzystał dobre podanie Ząbczyka za obrońców.

 

W 83. minucie czarnoskóry Ismalia Balogun w indywidualnej akcji dobił odbitą przez Mikołaja Wiewiórę piłkę po własnym strzale. W 84. minucie Radosław Grzesiak po rozegraniu futbolówki z Ząbczykiem nie dał szans bramkarzowi Złomexu.

 

Wynik ustalił w 89. minucie Amadeusz Bufnal, który pietą skierował piłkę do pustej bramki po strzale Ząbczyka. W tej akcji autorem podania otwierającego był Wcisło.

 

Bezdyskusyjna przewaga Młodych Lwów znalazła odzwierciedlenie w wyniku. Goście rozgromili borykający się z problemami kadrowymi Złomex. Drużyna z Branic wystąpiła "gołą" jedenastką, a w jej bramce z konieczności stanął zawodnik z pola, który musiał zastąpić kontuzjowanego podczas rozgrzewki Krystiana Staneckiego.

 

Nie umniejsza to wcale pełnego sukcesu garbarzy, którzy po dwóch porażkach (ligowej z Prokocimiem i pucharowej z Lotem Balice) w dobrym stylu sięgnęli po pełną pulę. W szeregach drużyny Stanisława Śliwy skutecznością imponuje Mateusz Ząbczyk, który w tych trzech spotkaniach zdobył aż 7 goli. A w Grębałowie oprócz hat-tricka zaliczył także pięć asyst. Cztery na boisku, piątą przy tworzeniu niniejszej relacji...

 

 

Czytaj także:

 

>>>1 kolejka: Prokocim Kraków - Garbarnia II 4:3 (1:2) - zdjęcia<<<

 

Zdjęcia Pani Agnieszki Jaroszyńskiej:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni