V LIGA

MŁODZIEŻ GARBARNI ZASTOPOWAŁA LIDERA

 

ZIELEŃCZANKA Zielonki - GARBARNIA II 3:3 (1:1)

0-1 Sebastian Kokoszka 23, 1-1 Kamil Krzysztonek 45, 2-1 Krzysztof Szumiec 66, 2-2 Przemysław Gruchacz 68, 3-2 Krzysztof Szumiec 87 (karny), 3-3 Mateusz Ząbczyk 90+1.

 

Rafał Gruszecki oraz Michał Krzyżak i Mateusz Kura.

w Garbarni: Dolczak 2, Lis.

w Garbarni Dolczak (88, za dwie żółte).

 

ZIELEŃCZANKA: Janik - Dragosz, Bulak, M. Kawa (75 Rozwadowski), Mitka, Krzysztonek , Gładysz, Kosowicz, T. Kawa, Feluś (46 Baran), Szumiec .

 

GARBARNIA II: Jękot - Rojek, Wlazło, Dolczak , Krajewski, Kokoszka (90+2 Krzeszowiak), Lis ,
Ząbczyk , Gruchacz , Machno (75 Śwituszak), Palej (55 Homoncik).

 

Sebastian Kokoszka - w Zielonkach gol i dwie asysty - foto archiwum.

 

 19.05.2013 AB
Rezerwa Garbarni zastopowała liderującą w tabeli Zieleńczankę na jej terenie. W składzie Młodych Lwów wystąpiło siedmiu juniorów (pięciu w podstawowej „jedenastce). Tym większe brawa dla podopiecznych trenera Stanisława Śliwy, którzy nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala i doprowadzili do wyrównania już w doliczonym czasie gry.

 

Wynik otworzył przyziemnym strzałem Sebastian Kokoszka, który wykorzystał podanie Łukasza Machny ze środka pola. Gospodarze wyrównali tuż przed gwizdkiem na przerwę. Po sprytnie rozegranym przez Szumca rzucie wolnym do siatki trafił z bliska Kamil Krzysztonek.

 

W 66 minucie Tomasz Kawa wycofał piłkę na 16 metr do grającego trenera gospodarzy Krzysztofa Szumca, ten w polu karnym przedrylował dwóch zawodników gości i pokonał Adriana Jękota. Odpowiedź Brązowych była niemal natychmiastowa. Mateusz Ząbczyk zagrał do Kokoszki, ten po indywidualnej akcji na skrzydle zacentrował piłkę w pole karne, a Przemysław Gruchacz pokonał bramkarza kapitalnym uderzeniem z woleja.

 

W 87 minucie arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką Macieja Wlazły. Była to bardzo kontrowersyjna decyzja, bowiem obrońca Garbarni został trafiony piłką w z bliska, zasłaniając twarz.

 

W efekcie protestów młodych Garbarzy po tej decyzji sędziego żółtą kartkę otrzymał Piotr Dolczak, który już po skutecznie wykonanym przez Szumca „wapnie” obejrzał drugi żółty kartonik i musiał opuścić plac gry. Grający w dziesiątkę Garbarze nie załamali się takim obrotem rzeczy i już po upływie regulaminowego czasu po kapitalnej wymianie podań z Kokoszką Mateusz Ząbczyk wyrównał stan meczu.

 

- Młody zespół Garbarni postawił w Zielonkach trudne warunki. Drużyna rozegrała bardzo dobre spotkanie, a swoją postawą nasi piłkarze zaskoczyli gospodarzy. Dobrze się stało, że zdołaliśmy doprowadzić do remisu w ostatniej chwili, gdyż na porażkę na pewno nie zasługiwaliśmy, szczególnie biorąc pod uwagę okoliczności podyktowania rzutu karnego – podsumował spotkanie Jerzy Wojciechowski, kierownik Garbarni II w tym meczu.

 

 Galerie zdjęć

KIBICÓW  wspiera
MagilloPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSport

 
LifeSport

 
Scena Kraków