V LIGA

TRZECIA WYGRANA Z RZĘDU

 

 

PIAST Wołowice - GARBARNIA II 0:2 (0:0)

0-1 Marek Mizia 61

0-2 Jan Barabasz 90+2.

 

(dobrze) Piotr Mucha oraz Dariusz Pokwiczał i Piotr Grabarczyk (KS Kraków).

Mecz bez kartek.

Widzów: 100.

 

PIAST:  Gędłek - Morawski, Kielar, Owca, Królikowski, K. Łęcki, Korczek (70 Mitana), Ochmański, Widor, Tomczak (55 Kosek), Budziaszek.

 

GARBARNIA II: Kohlbrenner - Piszczek, Sł. Zygmunt, Pluta, Schacherer - Gruchacz (80 Barabasz ), Kalemba (46 Bufnal), Borla (85 Krzeszowiak), Mizia - J. Górecki (90 J. Zygmunt), Kuliszewski.

 

Druga drużyna Garbarni odniosła w Wołowicach trzecie z rzędu zwycięstwo w Klasie Okręgowej Kraków II.

 

19.10.2014 (AB)

 Druga drużyna Garbarni odniosła w Wołowicach trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach drugiej grupy krakowskiej Klasy Okręgowej. Skład Brązowych już przed meczem predysponował ich do roli faworyta meczu z Piastem i taki stan rzeczy znalazł odzwierciedlenie w przebiegu boiskowych wydarzeń.

 

Goście przez niemal całe spotkanie kontrolowali sytuację na boisku, W pierwszej, zakończonej bezbramkowym remisem połowie, gospodarze praktycznie nie zagrozili bramce Mikołaja Kohlbrennera. Za to Garbarnia II miała kilka sytuacji, które mogły zakończyć się golem. W 24. minucie Krzysztof Kalemba po wymianie podań z Konradem Kuliszewskim posłał piłkę tuż nad poprzeczką bramki Piasta. W 27. minucie po akcji Anthonego Schacherera, który wywalczył piłkę przy końcowej linii, Kuliszewski został zablokowany w polu karnym przez obrońców. W 34. minucie piłkę po strzale Norberta Piszczka wybił z bramki jeden z miejscowych obrońców. W 35. minucie po rzucie rożnym Kalemby Sławomir Zygmunt główkował w boczną siatkę. W 37. minucie Marek Mizia zagrał do Kuliszewsiego, ten jednak nieznacznie się pomylił.

 

Po przerwie przewaga gości wzrastała z każdą minutą. W 53. minucie Amadeusz Bufnal strzelił obok słupka. W 55. minucie po kornerze wykonanym przez Jakuba Góreckiego główkował Kuliszewski, piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Piasta. W 60. minucie strzał Bufnala zza pola karnego obronił bramkarz. Minutę później było już 0-1. Po bardzo dobrej akcji w trójkącie Norbert Piszczek -Jakub Górecki – Marek Mizia ten ostatni oddał strzał, po którym piłka odbiła się od dwóch słupków i wpadła do bramki.

 

Gospodarze, myśląc o korzystniejszym niż porażka wyniku, musieli się odkryć, co skwapliwie wykorzystywali podopieczni trenera Stanisława Śliwy i raz po raz stwarzali sobie dogodne sytuacje do podwyższenia rezultatu. W 64. i w 66. minucie strzały Góreckiego obronił Jakub Gędłek. W 77. minucie bramkarz Piasta uprzedził w polu karnym Kuliszewskiego. W 82. minucie Kuliszewski podał w pole karne do Góreckiego, ten jednak strzelił obok słupka. W 83. minucie Mizia, a w 85. Kuliszewski strzelali niewiele nad poprzeczką. W 90. minucie Mizia trafił w boczną siatkę.

 

W doliczonych do regulaminowego czasu gry trzech minutach Garbarze zdołali wreszcie zdobyć drugiego gola. Mizia wrzucił piłkę z autu do Kuliszewskiego, ten podciągnął pod końcową linię i nie wdał się w drybling z interweniującym Gędłkiem, ale zaadresował podanie do Jana Barabasza, który strzałem do pustej bramki ustalił wynik spotkania.

 

Jeśli chodzi o zzawodników Piasta, to największe zagrożenie dla bramki gości stworzyli oni po strzałach z rzutów wolnych wykonywanych przez Huberta Owcę. Ale zarówno w 75., jak i 84. minucie piłka dwukrotnie nieznacznie mijała poprzeczkę.

 

Trzecia z rzędu (po zwycięstwach ze Złomexem 2-0 i Borkiem 3-1) wygrana pozwoliła rezerwie Garbarni na odskoczenie od strefy spadkowej.

 

Czytaj także:

 

>>>8 kolejka: Garbarnia II - Borek Kraków 3-1 (1-1) - zdjęcia<<<

 

>>>7 kolejka: Złomex Branice - Garbarnia II 0:2 (0:1)<<<

 

>>>6 kolejka: Garbarnia II + Podgórze 1:2 (1:2) - zdjęcia<<<

 

>>>5 kolejka: Kaszowianka - Garbarnia II 3:2 (3:0) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: Garbarnia II - Pozowianka 7-2 (6:0) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Prokocim - Garbarnia II 1:0 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Garbarnia - AP Kmita Zabierzów 0:3 (0:3)<<<

 

>>>1 kolejka: Sokół Kocmyrzów - Garbarnia II 1:2 (1:1)<<<

 

>>PP: Garbarnia II - Podgórze 5:1 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>Puchar Polski: Lot Balice - Garbarnia II 1:2<<<

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni