Mecz bez kartek.

Widzów: 100.

PIAST:  Gędłek - Morawski, Kielar, Owca, Królikowski, K. Łęcki, Korczek (70 Mitana), Ochmański, Widor, Tomczak (55 Kosek), Budziaszek.

GARBARNIA II: Kohlbrenner - Piszczek, Sł. Zygmunt, Pluta, Schacherer - Gruchacz (80 Barabasz ), Kalemba (46 Bufnal), Borla (85 Krzeszowiak), Mizia - J. Górecki (90 J. Zygmunt), Kuliszewski.

Druga drużyna Garbarni odniosła w Wołowicach trzecie z rzędu zwycięstwo w Klasie Okręgowej Kraków II.

19.10.2014 (AB)

Druga drużyna Garbarni odniosła w Wołowicach trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach drugiej grupy krakowskiej Klasy Okręgowej. Skład Brązowych już przed meczem predysponował ich do roli faworyta meczu z Piastem i taki stan rzeczy znalazł odzwierciedlenie w przebiegu boiskowych wydarzeń.

Goście przez niemal całe spotkanie kontrolowali sytuację na boisku, W pierwszej, zakończonej bezbramkowym remisem połowie, gospodarze praktycznie nie zagrozili bramce Mikołaja Kohlbrennera. Za to Garbarnia II miała kilka sytuacji, które mogły zakończyć się golem. W 24. minucie Krzysztof Kalemba po wymianie podań z Konradem Kuliszewskim posłał piłkę tuż nad poprzeczką bramki Piasta. W 27. minucie po akcji Anthonego Schacherera, który wywalczył piłkę przy końcowej linii, Kuliszewski został zablokowany w polu karnym przez obrońców. W 34. minucie piłkę po strzale Norberta Piszczka wybił z bramki jeden z miejscowych obrońców. W 35. minucie po rzucie rożnym Kalemby Sławomir Zygmunt główkował w boczną siatkę. W 37. minucie Marek Mizia zagrał do Kuliszewsiego, ten jednak nieznacznie się pomylił.

Po przerwie przewaga gości wzrastała z każdą minutą. W 53. minucie Amadeusz Bufnal strzelił obok słupka. W 55. minucie po kornerze wykonanym przez Jakuba Góreckiego główkował Kuliszewski, piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Piasta. W 60. minucie strzał Bufnala zza pola karnego obronił bramkarz. Minutę później było już 0-1. Po bardzo dobrej akcji w trójkącie Norbert Piszczek -Jakub Górecki – Marek Mizia ten ostatni oddał strzał, po którym piłka odbiła się od dwóch słupków i wpadła do bramki.

Gospodarze, myśląc o korzystniejszym niż porażka wyniku, musieli się odkryć, co skwapliwie wykorzystywali podopieczni trenera Stanisława Śliwy i raz po raz stwarzali sobie dogodne sytuacje do podwyższenia rezultatu. W 64. i w 66. minucie strzały Góreckiego obronił Jakub Gędłek. W 77. minucie bramkarz Piasta uprzedził w polu karnym Kuliszewskiego. W 82. minucie Kuliszewski podał w pole karne do Góreckiego, ten jednak strzelił obok słupka. W 83. minucie Mizia, a w 85. Kuliszewski strzelali niewiele nad poprzeczką. W 90. minucie Mizia trafił w boczną siatkę.

W doliczonych do regulaminowego czasu gry trzech minutach Garbarze zdołali wreszcie zdobyć drugiego gola. Mizia wrzucił piłkę z autu do Kuliszewskiego, ten podciągnął pod końcową linię i nie wdał się w drybling z interweniującym Gędłkiem, ale zaadresował podanie do Jana Barabasza, który strzałem do pustej bramki ustalił wynik spotkania.

Jeśli chodzi o zzawodników Piasta, to największe zagrożenie dla bramki gości stworzyli oni po strzałach z rzutów wolnych wykonywanych przez Huberta Owcę. Ale zarówno w 75., jak i 84. minucie piłka dwukrotnie nieznacznie mijała poprzeczkę.

Trzecia z rzędu (po zwycięstwach ze Złomexem 2-0 i Borkiem 3-1) wygrana pozwoliła rezerwie Garbarni na odskoczenie od strefy spadkowej.

>>>3 kolejka: Prokocim - Garbarnia II 1:0 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>2 kolejka: Garbarnia - AP Kmita Zabierzów 0:3 (0:3)<<<

>>>1 kolejka: Sokół Kocmyrzów - Garbarnia II 1:2 (1:1)<<<

>>PP: Garbarnia II - Podgórze 5:1 (2:0) - zdjęcia<<<

>>>Puchar Polski: Lot Balice - Garbarnia II 1:2<<<