WOLANIA Wola Rzędzińska - GARBARNIA 0:3 (0:0)

WOLANIA: Mikrut - Bachula, Furmański (78 Krupa), Bartkowski, Szosta, Tadel (84 Ł. Wilk), Szczerba, Szkotak (70 Tarczoń), Ślęzak, K. Wilk, Jasiak (51 Biały).

GARBARNIA: Sypniewski - Piszczek (88 Mizia), Baliga, Kalemba, Pawłowicz, J. Górecki (80 Siedlarz), Nowak, Masiuda,
Kaczor (71 Kalicki) Wcisło, Ogar (75 M. Górecki ).

Piotr Kaczor zdobywa swojego premierowego gola w pierwszej drużynie Garbarni.

8.11.2014 (JC)

Obie drużyny w zupełnie innych nastrojach przystępowały do dzisiejszego meczu w Woli Rzędzińskiej. Wolania - po kilku niepowodzeniach, Garbarnia - po trzech zwycięstwach z rzędu. Ta seria została przedłużona, dzięki trzem golom strzelonym po pauzie.

Już w pierwszej połowie zarysowała się przewaga lepszych technicznie „Brązowych”, którzy jednak nie zmusili Mikruta do kapitulacji. Golkiper Wolanii wyszedł obronną ręką z gorących sytuacji, w których brali udział m. in. Piszczek, Ogar, Wcisło. Zaś po upływie dwóch kwadransów gry wydawało się, że we własnym polu karnym zagrał piłkę ręką jeden z defensorów gospodarzy. „Jedenastka” nie została podyktowana.

Wolania stanęła przed najlepszą okazją krótko po rozpoczęciu meczu. W 4. minucie w znakomitym położeniu znalazł się Bachula, lecz uderzył za wysoko.

Po zmianie stron podopieczni trenera Mirosława Hajdy nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy. Wprawdzie Mikrut obronił bardzo groźny strzał Kalemby z rzutu wolnego, lecz w końcu bramki zaczęły padać.

Wynik otworzył Ogar, który po dośrodkowaniu z kornera skierował głową piłkę do siatki. Wolania odpowiedziała strzałem Ślęzaka, gol został anulowany z powodu ofsajdu. Zaliczkę „Garbarzy” powiększył wkrótce Kaczor, który pewnie sfinalizował akcję ze znaczącym udziałem J. Góreckiego. Zaś w 77. minucie, zaraz po wejściu ba boisko, błyskawicznie dał znać o sobie M. Górecki, który jak należy sfinalizował kontrakcję „Brązowych”.

Rozmiary porażki Wolanii mógł zmniejszyć Tarczoń, ale piłka została wyekspediowana z linii bramkowej Garbarni. Za chwilę, po niebezpiecznym uderzeniu Krupy, świetnie interweniował Sypniewski.

Tak czy inaczej, wyższość „Garbarzy” była bezdyskusyjna. Już w najbliższy wtorek, na zakończenie rundy jesiennej, podejmować będą Partyzanta Radoszyce.