GARBARNIA - WOLANIA Wola Rzędzińska 0:1 (0:1)

GARBARNIA: Damian Drzewiecki – Norbert Piszczek , Krzysztof Kalemba , Mateusz Pawłowicz, Damian Szymonik – Piotr Ferens (46. Piotr Kaczor), Marek Masiuda , Karol Kostrubała, Michał Górecki (46. Tomasz Liput),
Marcin Siedlarz (84. Jakub Wcisło), Tomasz Ogar.

WOLANIA: Łukasz Mikrut – Marcin Furmański, Łukasz Bartkowski, Michał Kubis, Tomasz Barycza – Dominik Adamowski, Kamil Wilk , Damian Lubera – Konrad Jaworski (59. Piotr Szosta), Artur Biały (90. Dominik Minorczyk), Wojciech Szkotak.

Widzów 150.

04.06.2015 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Dzisiejszą porażką 0:1 z Wolanią został przez piłkarzy Garbarni dopełniony tryptyk, zresztą bardzo nieciekawy. Oto ponieśli „Brązowi” na własnym boisku trzecią porażkę z rzędu, bo wcześniej zostały przegrane w identycznych rozmiarach mecze z Popradem Muszyna i Hutnikiem Kraków. Czyli drużynami z dolnych rejonów tabeli. Nie zawadzi stwierdzić, że jesienią w wyjazdowych zderzeniach z tymi samymi rywalami na koncie Garbarni widniało siedem punktów. W tym zdecydowane zwycięstwa nad Hutnikiem (4:1) i właśnie Wolanią (3:0).

To tak gwoli przypomnienia, skoro na koniec rozgrywek nastaje tu i ówdzie pora sporządzania najprzeróżniejszych bilansów i określania - na nowych warunkach - przyszłosezonowych perspektyw. Saldo ma to do siebie, że składa się z aktywów (których nikt nie kwestionuje) i pasywów (tu wystarczy kilka ostatnich tygodni). Dopiero wtedy wymiana poglądów ma sens. Jest toczona rzetelnie i na argumenty.

Wynik bardzo szybko otworzył i jednocześnie ustalił wynik Jaworski, który skrzętnie skorzystał, że niefortunnym wybiegiem otworzył Drzewiecki niemal całą bramkę na oścież. Wolania, choć trzecioligowy maruder, nadal trzymała fason. W dogodnej sytuacji znalazł się Wilk, ale przestrzelił. Ten sam zawodnik również obok celu „główkował”. Była jeszcze doskonała okazja Białego, który oko w oko z Drzewieckim przegrał bezpośredni pojedynek. Garbarni praktycznie nie było na boisku przez trzy kwadranse. Bo sytuacje Siedlarza czy walecznego Ogara można potraktować jako namiastki okazji i nic więcej.

Za to zaraz po zmianie stron w idealnym położeniu znalazł się Kaczor i wypalił nad poprzeczką. Za chwilę Mikrut sparował strzał Masiudy i dobitkę Siedlarza. W ciągu kilkudziesięciu sekund Garbarnia stworzyła zdecydowanie większe zagrożenia, niż przez poprzednie trzy kwadranse. Bo wreszcie zaczęło się bieganie, ruch na boisku. Bez tego nie ugra się nic…

W 58. minucie, po sprytnym zagraniu Liputa Piszczek nie zdołał pokonać Mikruta w dosłownie stykowej sytuacji. Osiem minut później piłka znalazła się w siatce Wolanii, ale zamiast gola była żółta kartka dla Siedlarza… W 73. minucie bliski powodzenia był Masiuda, gości uratowała interwencja Furmańskiego na linii bramkowej.

Kwadrans przed końcem rozpoczęło się pięć minut Białego. Jego strzał głową obronił Drzewiecki, następnie była poprzeczka, uderzenie obok celu i wreszcie nieskuteczna próba zaskoczenia Drzewieckiego z kąta. Garbarnia odpowiedziała niecelnym strzałem Ogara, szarżą Liputa, po której rykoszetowo odbita od obrońcy piłka trafiła w słupek i jeszcze jedną próbą ambitnego Ogara. Tuż przed końcowym gwizdkiem w stuprocentowej sytuacji pod przeciwną bamką znalazł się Wilk, ale przestrzelił.

Sędziowanie słabe. Gra Garbarni jeszcze gorsza. Pewne jest, że wyrazy głębokie współczucia należy złożyć kibicom Garbarni. Zresztą, już garstce kibiców…

Wkrótce materiały filmowe.

Zapis elacji on - line Adama Delimata na portalu:

>>>28 kolejka: Łysica Bodzentyn - Garbarnia 1:1 (0:0)<<<

>>>27 kolejka: Garbarnia - Poroniec Poronin 2:2 (0:1) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>26 kolejka: Wisła II Kraków - Garbarnia 1:1 (1:1) - video<<<

>>>25 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Małopolska TV<<<

>>>24 kolejka: Beskid Andrychów - Garbarnia 1:2 (1:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>23. kolejka: Garbarnia - Wierna Małogoszcz 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>22 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2-0 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe.<<<

>>>20. kolejka: Garbarnia - Granat Skarżysko Kamienna 2-2 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>19. kolejka: Wisła Sandomierz - Garbarnia 0:0 - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>18 kolejka: Garbarnia - Korona II Kielce 2:1 (1:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>17 kolejka: Garbarnia - Partyzant Radoszyce 6-1<<<