BEZ GADANIA: PIĘKNY TEN PAŹDZIERNIK DLA BRĄZOWYCH...

Mateusz Pawłowicz 2x, Łukasz Pietras, Kamil Moskal, Damian Szymonik, Tomasz Ogar  - Daniel Chorab.

Mateusz Pawłowicz (Garbarnia, 20, za dwie żółte).

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Damian Szymonik , Kamil Moskal , Krzysztof Kalemba ,
Mateusz Pawłowicz , Mariusz Stokłosa, Karol Kostrubała, Łukasz Pietras , Piotr Ferens (88 Michał Kozik), Patryk Serafin , Marcin Siedlarz (74 Tomasz Ogar ).

WISŁA: Jakub Kozłowski - Daniel Chorab , Dawid Korona, Daniel Beszczyński, Paweł Bażant, Łukasz Adamczyk (70 Jakub Łata), Patryk Świrk (60 Arkadiusz Kosno), Roman Mykytyn, Mirossław Kabata (60 Mateusz Michalski), Bartosz Madeja, Tomasz Wolan .

Przy piłce Patryk Serafin, z lewej strony Damian Szymonik. Pierwszy zdobył gola na 2-0 dla Garbarni, na drugim został popełniony faul, za który arbiter podyktował rzut karny.

30.10.2015 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

„Garbarze” kontynuują bardzo udaną passę. Dziś podopieczni Mirosława Hajdy pokonali Wisłę Sandomierz 2-1 i objęli przodownictwo tabeli. Przypomnijmy, że przed rokiem Wisła triumfowała na Rydlówce aż 5-0, ale teraz było całkiem inaczej. I znakomicie...

Zaczęło się jednak bardzo nieciekawie. Wręcz dramatycznie, bo już od 20. minuty musieli „Brązowi” grać w liczebnym osłabieniu. Była to konsekwencja ujrzenia drugiej żółtej kartki przez Pawłowicza. Chwilę wcześniej śmiało mogło być 1-0. Rzut rożny został rozegrany sprytnie, nadbiegający Stokłosa wypalił zza pola karnego, ale Kozłowski sparował piłkę na korner.

Nic tak nie hartuje jak nieoczekiwane trudności... Wbrew stanowi liczebnemu na boisku to „Garbarze” wciąż trzymali rękę na pulsie. I dochodzili do ciekawych sytuacji. Siedlarz groźnie przymierzył z wolnegoo i golkiper Wisły miał problemy. Równo po dwóch kwadransach gry Pietras idealnie podał do Siedlarza, ten zamiast natychmiastowego strzału próbował opanować futbolówkę. I zrobił to źle, szansa przepadła. Chwilę później ładna kombinacja Ferensa z Serafinem zakończyła się efektownym strzałem z woleja, niestety tuż obok celu.

W końcu jednak doszło do otworzenia wyniku. Bezapelacyjnym wyegzekwowaniem „11” uczynił to Kalemba, ale mnóstwo zasług wniósł Szymonik, który odważnie zaszarżował w obrębie „16”, aż sfaulował go bodaj Korona.

Po kolejnym uderzeniu Siedlarza z wolnego wyłapał piłkę Kozłowski, lecz chwilę później był kompletnie bez szans.  Na lewej flance popisał się udanym dryblingiem Pietras, zaś po zamarkowaniu strzału i przerzuceniu piłki na lewą nogę Serafin postawił kapitalną pieczęć na tej wybornej akcji.

Wisła do przerwy nie stworzyła żadnego zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Cabaja. Po zmianie stron było już inaczej. Choćby w 49. minucie, gdy Mykytyn trafił do siatki, lecz został odgwizdany ofsajd. Lecz to Garbarnia bardzo szybko powinna „zabić” mecz. Po kardynalnym błędzie któregoś z defensorów Wisły w znakomitym położeniu nagle znalazł się Pietras, lecz nie skorzystał z tego prezentu.

W 59. minucie Garbarni należał się drugi karny, tym razem za sfaulowanie Siedlarza. Wskazania na „wapno” niestety zabrakło... „Garbarze” przeprowadzili kilka ciekawych akcji, również oskrzydlających, ale zawsze czegoś brakowało. A to dokładnego dogrania do partnera, zrozumienia intencji podającego, bądź jeszcze czegoś innego.

W 80. minucie Madeja przetestował z dystansu formę Cabaja, jak zwykle bardzo wysoką. Ale po kornerowym zamieszaniu niebawem wepchnął piłkę do siatki Wolan. Musiało to zwiastować nerwową końcówkę meczu.

Zasłużenie wygranego przez „Garbarzy”, którym znów trzeba pogratulować. Kolejnego zwycięstwa, ale i wysokiego morale, które dziś stanowiło wartość bezcenną...

Skrót spotkania:

>>>8 kolejka: Garbarnia - Wolania Wola Rzędzińska 4:0 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>7 kolejka: Łysica Bodzentyn - Garbarnia 1:2 (0:1) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>6 kolejka: Garbarnia - Hutnik 1:3 (1:2) - zdjęcia, film<<<

>>>5 kolejka: Spartakus Daleszyce - Garbarnia 2:1 (1:1)<<<

>>>4 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 2:1 (2:1) - zdjęcia<<<

>>>3 kolejka: Cracovia II - Garbarnia 2:2 - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>2 kolejka III Ligi: Garbarnia - Korona II Kielce 3:1 - zdjęcia<<<