(kompetentnie) Przemysław Greń oraz Marek Cisiński i Konrad Karaśkiewicz (KS Oświęcim).

Krzysztof Kalemba, Tomasz Liput (obaj Garbarnia).

WISŁA: 1. Stanisław Wierzgacz – 11. Maciej Ziółek (65, 13. Mateusz Podstolak), 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 89. Bartłomiej Gołasa – 10. Jarosław Piątkowski, 18. Bartosz Szepeta, 27. Kamil Oślizło (67, 9. Jarosław Pacholarz), 7. Kamil Hul, 4. Rafał Mikulec (87, 16. Michał Wawryszczuk) – 23. Kacper Rak (58, 17. Łukasz Adamczyk).

GARBARNIA: 12. Damian Drzewiecki – 3. Norbert Piszczek, 4. Tomasz Baliga, 20. Krzysztof Kalemba , 18. Mateusz Pawłowicz – 6. Tomasz Liput (82, 10. Jakub Górecki), 8. Karol Kostrubała, 19. Marek Masiuda, 7. Michał Górecki (66, 9. Tomasz Ogar), 2. Piotr Ferens (46, 14. Piotr Kaczor) – 13. Marcin Siedlarz (87, 17. Jakub Wcisło).

22.03.2015 (JC)

Trener Garbarni, Mirosław Hajdo, zdecydował się na identyczny skład wyjściowy jak przed tygodniem, gdy „Brązowi” na inaugurację rundy wiosennej pokonali u siebie rezerwy Korony Kielce 2:1. W pierwszym meczu Garbarni z Wisłą obecny lider tabeli objął prowadzenie tuż przed pauzą. Teraz po trzech kwadransach utrzymywał się stan bezbramkowy, a wynik 0:0 oddawał stan rzeczy.

Pierwszą groźną sytuację odnotowano w 14. minucie. Pawłowicz zagrał z lewej strony boiska do rozpędzonego Masiudy, który został sfaulowany blisko granicy „16”. Rzut wolny egzekwował Siedlarz, po odbiciu się piłki od muru Wisła miała zamiar przeprowadzenia kontrakcji, ale przerwał ją faulem Kalemba. Stoper krakowian został ukarany żółtą kartką.

Chwilę później Siedlarz wykreował nader interesującą sytuację, po szarży M. Góreckiego uratowało gospodarzy odbicie się piłki od słupka. W rewanżu składną akcję Wisły przerwało odgwizdanie ofsajdu. W 28. minucie M. Górecki oddał celny strzał z lewej nogi, uderzenie jednak nie miało odpowiedniej mocy.

W ostatnim kwadransie przed pauzą zarysowała się przewaga lidera. Gospodarze oddali w tym okresie niecelny strzał głową, w innej sytuacji na przedpolu bramki Drzewieckiego powstało duże zamieszanie. Ostatni strzał w tej fazie meczu oddał prawy obrońca Garbarniu, Piszczek, lecz pomylił się znacznie.

W 53. minucie centrował z prawej strony boiska Liput, piłka nie dotarła do adresata. Chwilę później w bezpośredniej bliskości pola karnego został powstrzymany Kaczor. Równo po godzinie gry M. Górecki popisał się ładnym uderzeniem, parada golkipera miejscowych była równie udana, efektem tej akcji był korner.

W 64. minucie sfaulowany został Piszczek, Kalemba trafił z wolnego w mur. Dziesięć minut później, po błędzie defensywy gości, zrodziła się jedna z nielicznych okazji dla Wisły. W odpowiedzi „Garbarze” przeprowadzili składną kombinację, Kostrubała uderzył nad poprzeczką.

Jedną z kontrakcji sandomierzan zneutralizował Kalemba. Pod przeciwną bramką szarżował Liput, ale zamiast „11” został ukarany żółtą kartką za symulowanie faulu.

Wisła złożyła w końcowej fazie meczu kilka wizyt. W jednej z nich Drzewiecki obronił na raty strzał jednego z zawodników gospodarzy. Ale to Garbarnia akurat krótko przed końcem meczu wykreowała najlepszą sytuację. Na prawej flance energicznie powalczył świeżo wprowadzony na boisko Wcisło, zaś nadbiegający Ogar uderzył w boczną siatkę.

Remis sprawiedliwy, choć ze wskazaniem na Garbarnię. Tak jednak czy inaczej strata do Wisły wciąż utrzymuje się na poziomie 13 punktów.