III LIGA

HOJNE ROZDAWANIE PREZENTÓW

 

 

GARBARNIA - WISŁA Sandomierz 0:5 (0:1)

0-1 Beszczyński 43

0-2Kukiełka 49

 0-3 Piątkowski 57

 0-4 Gębalski 67 (karny)

 0-5 Gębalski 90+1

 

Radosław Wilk oraz Sławomir Steczko i Jan Moskal (OZPN Kraków).

Kokoszka, Kalicki - Chorab.

Baliga (48, faul taktyczny).

Widzów 150.

 

 GARBARNIA: Sypniewski - Piszczek, Baliga , Kalemba, Pawłowicz, Kokoszka (68 Kaczor), Masiuda (54 Siedlarz), Nowak, J. Górecki (61 Ogar), Wcisło (52 Kalicki ), M. Górecki.

 

WISŁA: Wierzgacz - Ziółek, Pydych, Beszczyński , Chorab , Michalski (46 Piątkowski ), Kukiełka , Wawryszczuk (64 Motyl), Nogaj, Hul (69 Pacholarz), Gębalski .

 

Tomasz Baliga (przy piłce) na początku drugiej połowy obejrzał czerwoną kartkę za faul taktyczny. To był początek nieszczęść Brązowych w tym spotkaniu.

 

24.09.2014 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

 Po trzech kolejnych zwycięstwach poniosła dziś krakowska Garbarnia klęskę w zaległym meczu z Wisłą Sandomierz (pierwotny termin: 13 sierpnia). Do przerwy goście wywalczyli jednobramkową zaliczkę, ale po zmianie stron dokonała się deklasacja „Brązowych”.

 

 Drużyna z Sandomierza, której trenerem jest Tadeusz Krawiec, już do pauzy prezentowała się lepiej. Krakowianie wprawdzie doszli do kilku okazji, również na zasadzie przypadku. Tak było na przykład w 5. minucie, gdy niezbyt dokładne dośrodkowanie piłki przez Pawłowicza przekształciło się w groźnego loba, który sprawił kłopoty Wierzgaczowi. W 24. minucie rzut wolny z bocznej strefy boiska wykonywał Kalemba, lecąca wysokim łukiem futbolówka zdawała się wyraźnie mijać cel, gdy nagle wylądowała na poprzeczce. Z kolei składną akcję „Garbarzy”, jedną z bardzo niewielu w tym okresie, zakończył zbyt anemicznym strzałem Nowak.

 

Wisła miała lepiej uporządkowaną grę, notowała znacznie mniej banalnych i zarazem całkiem niepotrzebnych strat piłki na własne życzenie, co cechowało poczynania Garbarni. Panem sytuacji w środkowej strefie był rutynowany Kukiełka. Kilkakrotnie interesującą współpracę nawiązali Hul i Gębalski i wówczas robiło się niebezpiecznie na przedpolu Sypniewskiego. Ten skapitulował krótko przez pauzą, gdy po kornerze bodaj Hula zupełnie pozostawiony bez opieki stoper Beszczyński z bliskiej odległości nieuchronnie trafił głową.

 

Garbarnia najwyraźniej nie skorzystała z dobrodziejstwa, aby słabą pierwszą połowę mimo wszystko zakończyć bez strat. Druga odsłona zaczęła się od katastrofy. Piszczek źle wycofał piłkę w kierunku Baligi, ten faulem taktycznym powstrzymał rozpędzonego Gębalskiego. Efektem - bezpośrednia czerwona kartka za akcję ratunkową. Z wolnego uderzył Gębalski, Sypniewski sparował piłkę, ale z łatwą dobitką podążył Kukiełka.

 

W 56. minucie Garbarnia mogła zmniejszyć dystans, po zagraniu Kalickiego M. Górecki nie pokonał z kilku metrów bramkarza Wisły. Kilkadziesiąt sekund później goście prowadzili już 3:0. W bliskiej odległości od własnej bramki Piszczek popełnił kosztowny błąd, Piątkowski skrzętnie skorzystał z prezentu.

 

Dziesięć minut później Pawłowicz sfaulował w obrębie „16” Gębalskiego, poszkodowany pewnie trafił z 11. metra. Garbarnia starała się uzyskać cokolwiek, ale próby podejmowane m. in. przez Nowaka i M. Góreckiego nie odniosły skutku. Natomiast już w przedłużonym czasie meczu Piszczek pomylił się raz jeszcze i Gębalski wcale nie narzekał z tego powodu.

 

Wisła Sandomierz, na Rydlówce zdecydowanie lepsza, objęła fotel lidera III ligi. Prowadzona przez Mirosława Hajdę Garbarnia wcześniej wygrała dwa mecze, ale dziś poniosła ciężką klęskę. W fatalnym stylu, nader hojnie rozdając prezenty na własnym przedpolu.

 

To sprawozdanie jest już za długie. Im mniej o beznadziejnym występie, tym dla „Garbarzy” lepiej.

 

 

Czytaj także:

 

>>>9 kolejka: Garbarnia - WislaII Kraków 2-1 (1-1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>> 8 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 0:2 (0:1) - zdjęcia, materiały TV<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia - Beskid Andrychów 2:0 (0:0) - relacja, zdjęcia, materiały Garca TV<<<

 

>>>6 kolejka: Wierna Małogoszcz - Garbarnia 1:1 (0:1) - relacja<<<

 

>>>5 kolejka: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Garbarnia 2:1 (0:1) - relacja, zdjęcia, skrót TV<<<

 

>>>4 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 1-1 (0-0) - relacja, zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>3 kolejka: Granat Skarżysko-Kamienna - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja<<<

 

>>>1 kolejka: Korona II Kielce - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja, zdjęcia<<<

 

 

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk:

(kliknij w zdjęcie, aby przejść do albumu)

 

 

Skrót spotkania

 

 

Zapis relacji on-line Adama Delimata na portalu:

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni