Grzegorz Marszalik, Jakub Bartosz  - Marcin Siedlarz, Łukasz Pietras, Norbert Piszczek 2, Kamil Moskal.

Norbert Piszczek (Garbarnia, 80, za dwie żółte).

WISŁA II: Michał Miśkiewicz - Jakub Bartosz , Grzegorz Gulczyński, Jakub Ptak (28 Arkadiusz Chlebowski), Konrad Handzlik (72 Bartłomiej Purcha), Tomasz Cywka, Rafael Crivellaro, Grzegorz Marszalik (80 Jakub Dziubas), Jakub Mordec, Oskar Wąsikowski (56 Mathieu Scalet), Kamil Kuczak.

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Norbert Piszczek , Kamil Moskal , Krzysztof Kalemba, Petar Borovićanin - Mariusz Stokłosa (65 Tomasz Liput), Łukasz Pietras , Karol Kostrubała (83 Mateusz Pawłowicz), Piotr Ferens - Patryk Serafin (90+3 Michał Kozik), Marcin Siedlarz (79 Tomasz Ogar).

14.11.2015 (AB)

W 17 kolejce Garbarnia pokonała w Myślenicach rezerwy krakowskiej Wisły 2:0. Tym samym podopieczni trenera Mirosława Hajdy – nie oglądając się na wyniki spotkań rozgrywanych przez KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Sołę Oświęcim – utrzymali prowadzenie w III Lidze małopolsko-świętokrzyskiej.

Formalnie Młode Lwy zostały mistrzami jesieni, ale jeszcze w listopadzie awansem zostaną rozegrane dwie kolejki z wiosny. Brązowi zmierzą się w nich ze Spartą Kazimierza Wielka (w sobotę 21 listopada o 11:00 na Rydlówce) i z Koroną II Kielce (także w sobotę, 28 listopada o godzinie 11:00 w Kielcach).

Garbarze rozpoczęli mecz bardzo ofensywnie, nie pozostawiając wątpliwości, że celują w pełną zdobycz punktową. Już w 5. minucie Marcin Siedlarz dał zatrudnienie Michałowi Miśkiewiczowi. W 8. minucie Patryk Serafin zbyt długo przekładał piłkę z nogi na nogę w polu karnym Wisły, po dobrym podaniu Siedlarza. W 13. minucie "Riki" wykorzystał zagranie Norberta Piszczka, popędził na bramkę rywali i po palcach Miśkiewicza skierował futbolówkę do siatki.

W 18. minucie, po dograniu Siedlarza, Piotra Ferensa uprzedził w polu karnym Jakub Mordec. Za niespełna 60 sekund było już 2-0 dla Brązowych. Rzut rożny wykonywał Siedlarz, na bramkę strzelał Krzysztof Kalemba, a ostatecznie w sporym zamieszaniu wepchnął piłkę pomiędzy słupki Piszczek.

W 21. minucie Kamil Moskal skutecznym wślizgiem zablokował groźne dośrodkowanie Grzegorza Marszalika. Za chwilę Marcin Cabaj obronił strzał oddany przewrotką przez Jakuba Bartosza. W 26. minucie Miśkiewicz uprzedził Ferensa. Bramkarz Wisły był szybszy także od Patryka Serafina w 28. minucie, w narożniku pola karnego.

W 40. minucie Krzysztof Kalemba wślizgiem ubiegł Oskara Wąsikowskiego, umożliwiając Cabajowi przejęcie piłki. W 44. minucie Konrad Handzlik finalizował akcję Wąsikowskiego i Rafaela Crivellaro, jednak z jego strzałem po ziemi poradził sobie Cabaj. W trzeciej doliczonej do pierwszej połowy minucie Crivellaro nie wykorzystał wybornej okazji po swojej akcji z Bartoszem.

W 46. minucie Ferens został zablokowany przez obrońców Wisły na przedpolu Miśkiewicza. W 47. minucie Cabaj wyjaśnił sytuację we własnym polu karnym, po wrzutce jednego z Wiślaków. W 52. minucie Tomasz Cywka posłał za silne podanie w kierunku pędzącego w pole karne Kamila Kuczaka. W 63. minucie Cabaj uprzedził Bartosza.

W 67. minucie wynik mógł podwyższyć Serafin, Miśkiewicz sparował piłkę na korner. W 71. minucie bramkarz Wisły wypiąstkował futbolówkę po strzale z rzutu wolnego Kalemby, by za chwilę znów obronić strzał Serafina. W 85. minucie Crivellaro w znakomitej sytuacji strzelił obok słupka.

W 88. minucie Tomasz Liput zagrał do Tomasza Ogara, ten w pełnym biegu świetnie uwolnił się spod opieki Arkadiusza Chlebowskiego, ale wytrącony w tym pojedynku z rytmu oddał mało precyzyjny strzał. W 90. minucie Miśkiewicz obronił strzał Ogara.

W doliczonym czasie gry rozmiary porażki mógł zmniejszyć Francuz Mathieu Scalet, ale po dobrym podaniu Cywki strzelił wysoko nad bramką.

Garbarnia zagrała bardzo dobre spotkanie i odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo. Druga połowa meczu była nieco słabsza od pierwszej, ale niewątpliwie wpływ na taki stan rzeczy miały dwa czynniki.

Po pierwsze, korzystny rezultat po pierwszych 45 minutach sprawiał, że Brązowi mieli czego pilnować, a Wisła II to zawsze groźny przeciwnik. Po drugie, szafowanie przez arbitra żółtymi kartkami (które skończyło się w 80. minucie "czerwienią" dla Piszczka) siłą rzeczy musiało wybijać zawodników z właściwego rytmu. Zwłaszcza, że do "aptekarskich" napomnień Pan Kolak nie przyłożył jednakowej dla obu zespołów miary...

Zdjęcia Pana Piotra Kwietnia na portalu:

Skrót spotkania:

>>>11 kolejka: Beskid Andrychów - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy Garca TV<<<

10 kolejka: Garbarnia - Poroniec Poronin 3:0 walkower<<<

>>>9 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 2:2 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy Garca TV<<<

>>>8 kolejka: Garbarnia - Wolania Wola Rzędzińska 4:0 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>7 kolejka: Łysica Bodzentyn - Garbarnia 1:2 (0:1) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>6 kolejka: Garbarnia - Hutnik 1:3 (1:2) - zdjęcia, film<<<

>>>5 kolejka: Spartakus Daleszyce - Garbarnia 2:1 (1:1)<<<

>>>4 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 2:1 (2:1) - zdjęcia<<<

>>>3 kolejka: Cracovia II - Garbarnia 2:2 - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>2 kolejka III Ligi: Garbarnia - Korona II Kielce 3:1 - zdjęcia<<<