III LIGA

REMIS I KONTUZJE W  MYŚLENICACH

 

 

WISŁA II Kraków - GARBARNIA 1:1 (1:1)

0-1 Marcin Siedlarz 4

1-1 Konrad Furtak 27.

 

Szymon Ubożak oraz Tomasz Lasota i Krzysztof Piekarski (Świętokrzyski ZPN).

Lech, Kujawa - Pawłowicz, Kaczor.

Mecz bez udziału publiczności.

 

WISŁA II: Zając – Kolanko, Kujawa , Witek, Szywacz, Gulczyński (63 Guedes), Lech , Buras, Mordec, Furtak (82 Marszalik), Wąsikowski (84 Wójcik).

 

GARBARNIA: Drzewiecki - Piszczek, Baliga, Kalemba, Pawłowicz , Liput (9 Stokłosa, 68 Ferens), Masiuda, Kostrubała, Kaczor , Siedlarz (28 Wcisło, 78 M. Górecki), Ogar.

 

29.04.2015 (JC)

 

 

 Garbarze” błyskawicznie objęli prowadzenie w Myślenicach. Liput zagrał do Siedlarza, a ten płaskim strzałem pokonał Zająca. Asystujący przy tym golu pomocnik szybko jednak opuścił boisko z powodu kontuzji. Jak się później okazało, nie była to ostatnia wymuszona zmiana w szeregach „Brązowych”.

 

 Podopieczni trenera Mirosława Hajdo bardzo agresywnie rozpoczęła dzisiejszy mecz. Wysoko założony pressing skutkował częstokroć szybkim odbiorem piłki i stanowił zaczątek konstruowania własnych akcji ofensywnych. Krótko po zastąpieniu Liputa przez Stokłosa ten dotarł do zagrania Kostrubały, ale uderzenie nie było celne. Blisko zaadresowania tzw. ostatniego podania był Ogar. Z kolei ze strzałem Kaczora poradził sobie Zając.

 

 W 17. minucie nagle to rezerwy Wisły stanęły przed wielką szansą, ale w sytuacji „sam na sam” Mordec nie wytrzymał próby ciśnienia i Drzewiecki wyszedł z opresji. Chwilę później śmiało powinno być 2:0 dla Garbarni, bo po zagraniu Siedlarza w stuprocentowej sytuacji znalazł się Ogar, ale nie zdołał pokonać Zająca. Niebawem Siedlarz zasygnalizował odniesienie kontuzji, ale zanim Wcisło pojawił się na murawie był już remis. Po dalekim podaniu Burasa zupełnie pozostawiony bez opieki Furtak przelobował Drzewieckiego. A za moment mogła Wisła nawet prowadzić. W środku pola stracił piłkę Kostrubała, oko w oko z bramkarzem Garbarni znalazł się Wąsikowski i zmarnował „setkę”.

 

 Dopiero wtedy odzyskali „Garbarze” wcześniejszy rytm. Ładnie, choć niecelnie strzelał z dystansu Kostrubała, Zaś już w przedłużonym czasie gry Kaczor crossowo zacentrował do Ogara, który głową pomylił się dosłownie o centymetry.

 

Krótko po zmianie stron Ogar ponowie złożył wizytę pod bramką Wisły. W 55. min z wolnego uderzał Kalemba, Zając sparował piłkę na korner. Kolejne uderzenie Kalemby ze stałego fragmentu gry minęło cel. Zaraz po wejściu na boisku Guedes odszukał Wąsikowskiego, Drzewiecki nie dał się pokonać w trudnej sytuacji. Guedes niebawem znalazłby się w idealnej pozycji, ale odgwizdano ofsajd.

 

Po sprytnym zagraniu Kaczora, Zając w ostatniej chwili uprzedził Stokłosę. Ogar, któremu asystował Kostrubała, uderzył za wysoko. Drzewiecki nie miał problemów z obroną strzału Lecha. Ponad celem uderzał Kaczor. W 83. min Kujawa sfaulował Pawłowicza, Kalemba z 17 metrów nie trafił do celu. Pod przeciwną bramką niecelnie „główkował” Wójcik, a dosłownie w ostatnich sekundach spotkania mogło być bardzo groźnie na przedpolu Drzewieckiego, gdyby dośrodkowanie Kolanki dotarło do adresata.

 

Garbarnia na pewno aktywniejsza w przekroju całego meczu. Jej minusem było jednak, że przy stanie 1:0 nie zadała drugiego ciosu, choć były ku temu okazje. Rezerwy Wisły potwierdziły, że są groźne dla każdego. I że pokaźny dorobek wiosenny nie jest dziełem przypadku.

 

 

Garbarnia poznała dziś tak ze rywala w półfinale Pucharu Polski w Okręgu Kraków. W środę 6 maja 2015 o godzinie 17:30 Młode Lwy zagrają w Sieprawiu z czwartoligowymi Karpatami.

 

Skrót spotkania

 

 

Zapis relacji on-line:

 

Czytaj także:

 

>>>25 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Małopolska TV<<<

 

>>>24 kolejka: Beskid Andrychów - Garbarnia 1:2 (1:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>23. kolejka: Garbarnia - Wierna Małogoszcz 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

 

>>>22 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2-0 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe.<<<

 

>>>20. kolejka: Garbarnia - Granat Skarżysko Kamienna 2-2 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>19. kolejka: Wisła Sandomierz - Garbarnia 0:0 - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>18 kolejka: Garbarnia - Korona II Kielce 2:1 (1:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

 

 

Jesienią po cudownym golu z rzutu wolnego Krzysztofa Kalemby i zwycięskim trafieniu Tomasza Ogara w doliczonym czasie gry triumfowali Brązowi.

 

 

 

 

 

 

 



Galerie zdjęć





Sponsor II Drużyny




partner relacji video




Sponsor najmłodszych piłkarzy




Partnerzy medialni