MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

NIBY PLANOWO, ALE BRAKOWAŁO ZĘBA...

GARBARNIA - WISŁA Kraków 2:5 (0:2)

0-1  Furtak, 0-2 Kamiński, 0-3 T. Zając, 0-4 T. Zając, 0-5 Lech, 1-5 Chmura, 2-5 Biernacik.

Piotr Gajewski oraz Paweł Sikora i Bronisław Mazur.

GARBARNIA: Zawartka – Zygmunt, Kopeć, Mucha, Krajewski – Kokoszka, Dolczak (46 Chmura), Ropek, Śwituszak (46 Kulanica) – Barabasz (65 Kozak), Homoncik (80 Biernacik).

WISŁA (skład podstawowy): Grabowski – Sosin, Żemło, Bierzało, Szywacz, Ferens, Kolanko, Lech, Furtak, T. Zając, Kamiński.

08.06.2013 AB

Biała Gwiazda nie pozostawiła na Rydlówce cienia wątpliwości co do własnego prymatu w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych na wiosnę. Awans do Centralnej Ligi Juniorów podopieczni Dariusza Marca zapewnili sobie już wcześniej, dziś zwycięstwem nad niedawnym wiceliderem tabeli przybili na nim pieczęć.

Wisła niepodzielnie panowała na boisku, nie pozwalając Brązowym na wiele. Tak naprawdę w pierwszej połowie Młode Lwy zagroziły bramce Grabowskiego tylko raz, kiedy to w 45 minucie Kokoszka po przedrylowaniu dwóch zawodników rywala oddał minimalnie niecelny strzał zza pola karnego.

Po przerwie Wiślacy dołożyli kolejne trzy trafienia, a gole zdobyte przez Chmurę i Biernacika, będące efektem rozluźnienia w szeregach gości, pozwoliły Młodym Lwom jedynie na zmniejszenie rozmiarów przegranej.