III LIGA

STYL MARNY, ZA TO PUNKTY ŁADNE...

 

 

GARBARNIA - WIERNA Małogoszcz 2:0 (0:0)

1-0 Tomasz Ogar 53

2-0 Jakub Wcisło 86 (głową).

 

Jan Pawlikowski oraz Roman Baran i Marcin Niewiarowski (KS Nowy Targ).

Bartosz Papka (Wierna).

 

GARBARNIA: Damian Drzewiecki - Norbert Piszczek, Krzysztof Kalemba, Tomasz Baliga, Mateusz Pawłowicz (88 Damian Szymonik) - Tomasz Liput, Marek Masiuda, Łukasz Pietras, Piotr Kaczor (70 Mariusz Stokłosa) - Marcin Siedlarz (60 Jakub Wcisło ), Tomasz Ogar (88 Michał Górecki).

 

WIERNA: Ołeksij Szram - Tomasz Foksa, Michał Kołodziejczyk, Michał Bała, Ernest Supierz - Bartosz Papka (90 Kamil Łebek), Krzysztof Trela ( 70 Sebastian Hajduk), Tomasz Kita, Karol Krzyżyk (63 Michał Malinowski) - Przemysław Gajek (75 Damian Bugno), Michał Jeziorski.

 

Jakub Wcisło w meczu z Wierną znów ustalił końcowy rezultat.

 

 

15.04.2015 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

 „Brązowi” odnieśli dziś kolejne zwycięstwo, pokonując rywalkę z Małogoszcza. Podobnie jak w sobotnim meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na listę znów wpisali się Tomasz Ogar i Jakub Wcisło. Wynik też padł identyczny...

 

 Gdyby spowiedź zwycięzców odbywała się akurat dziś, nie mieliby szans na otrzymanie rozgrzeszenia za okazany styl. Bo był słaby, momentami wręcz marny. Rzecz jednak w tym, że boisko to nie konfesjonał. A futbol to nie jazda figurowa na lodzie, gdzie liczy się m. in. tzw. wrażenie artystyczne.

 

Mając powyższe na względzie - niniejszym rozgrzeszenia udzielam. Wszak z nadzieją, że poziom gry Garbarni rychło wróci do tego, co było należytą normą we wcześniejszych meczach rundy wiosennej. Najlepiej już w sobotę, na zwyczajowo trudnym terenie Andrychowa.

 

Ciężkie zmagania z piłką i porywistym wiatrem stanowiły cechę charakterystyczną dzisiejszego meczu. Trzykrotnie podejmował próby uderzeń z dystansu Kalemba. Przypadła do gustu energiczna szarża Piszczka. Można dyskutować, czy aby nie doszło do sfaulowania Kaczora w okolicach „16”. Niezłą „wrzutką” z prawej flanki popisał się Liput. A bezapelacyjnie najlepsza akcja rozegrała się w 36. minucie, gdy właśnie Liput zagrał do Ogara, ten przy strzale prawą nogą nadał piłce dużą rotację, ale sprzymierzeńcem Szrama okazał się słupek.

 

Wynik po przerwie tradycyjnie otworzył Ogar. Z kornera wysoko dośrodkowywał Kaczor, piłkę zgrał głową Pawłowicz, zaś seryjnie powiększający snajperskie zdobycze Ogar wykazał się sprytem w podbramkowym tłoku.

 

Wierna odpowiedziała groźnym strzałem Kołodziejczyka, Drzewiecki był na posterunku. Pod przeciwną bramką wprawdzie źle przyjmował piłkę, za to ładnie uderzył pod poprzeczkę Kaczor, Szram nie dał się zaskoczyć. Zaraz po wejściu na boisko mógł podwoić bramkowy dystans Wcisło, ale „główkował” obok celu.

 

Jeszcze przy stanie 1:0 potężnie huknął z daleka Kalemba, niestety trochę za wysoko. Za to w 87. minucie właśnie Kalemba idealnie zacentrował z wolnego, zaś we właściwym miejscu i czasie znalazł się Wcisło, który dopełnienia formalności dokonał głową i z głową…

 

 

Skrót spotkania

 

 

Czytaj także:

 

>>>22 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2-0 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe.<<<

 

>>>20. kolejka: Garbarnia - Granat Skarżysko Kamienna 2-2 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>19. kolejka: Wisła Sandomierz - Garbarnia 0:0 - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>18 kolejka: Garbarnia - Korona II Kielce 2:1 (1:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

 

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cały album:

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni