III LIGA

PODZIAŁ PUNKTÓW W MAŁOGOSZCZU

 

 

WIERNA Małogoszcz - GARBARNIA 1:1 (0:1)

  0-1 M. Górecki 10.

1-1 Smolarczyk 52 (karny).

Kamil Pastuszka oraz Rafał Rzeszutek i Piotr Kosiela (Świętokrzyski ZPN).

Papka, Foksa - Kalicki, Kowalski, Nowak, Siedlarz.

 Widzów 100.

 

WIERNA: Frączek - Bała (81 Stachura), Kołodziejczyk, Kita, Supierz, Krzeszowski, Jeziorski, Wijas, Papka (66 Foksa ), Drej, Smolarczyk .

 

GARBARNIA: Sypniewski - Piszczek, Kowalski , Kalemba, Pawłowicz, Kalicki (46 Kaczor), Nowak , Masiuda, Kokoszka (76 Wcisło), Siedlarz (65 Mizia), M. Górecki .

 

 

 31.08.2014 (JC)

Trzecioligowi outsiderzy podzielili się dziś punktami w Małogoszczu. Garbarnia wprawdzie schodziła na przerwę mając jednobramkową zaliczkę, ale po zmianie stron Wierna zdołała doprowadzić do wyrównania. Remis oznacza, że obie drużyny zamykają tabelę. I wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w sezonie.

 

„Garbarze” szybko objęli prowadzenie. Sytuację strzelecką stworzył Nowak, zaś piłkę do siatki posłał Michał Górecki. Krakowianie mieli w tej fazie meczu kilka innych okazji. Dotyczy to m. in. Siedlarza, Kalickiego i Kokoszki, który znalazł się oko w oko z Frączkiem, lecz akcję nieoczekiwanie przerwał gwizdek sędziego. Podobno był ofsajd…

 

 Metoda Wiernej na grę była prosta i łatwa do przewidzenia: operowanie długimi piłkami i szukanie szczęścia w podbramkowych zamieszaniach. Gospodarze mogli do pauzy pokonać Sypniewskiego dwukrotnie. Nieco przypadkowo znalazł się w sytuacji „sam na sam” Drej i lobując nad bramkarzem Garbarni trafił w poprzeczkę. Z kolei inny zawodnik Wiernej, zamykając akcję, uderzył z kąta w słupek.

 

Krótko po zmianie stron zrobiło się 1:1. Gospodarze wyrównali dzięki podyktowaniu w cokolwiek dziwnych okolicznościach rzutu karnego. Od tego momentu Wierna szczelnie zaryglowała dostęp do własnej bramki i czyniła to skutecznie. Wprawdzie swoje okazje mieli goście (najbardziej klarowne: Siedlarz i M. Górecki), jednak spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

 

 Trener Garbarni, Krzysztof Szopa: - Nader rzadko staram się skupiać uwagę na sędziowaniu, ale teraz muszę uczynić wyjątek. To bowiem, co wyczyniał arbiter swymi stronniczymi decyzjami na korzyść Wiernej woła o pomstę do nieba.

 

 Warto dodać, że aż trzy z czterech żółtych kartek zawodników gości zostały udzielone za krytykowanie orzeczeń sędziowskich.

 

 

Czytaj także:

 

>>>5 kolejka: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Garbarnia 2:1 (0:1) - relacja, zdjęcia, skrót TV<<<

 

>>>4 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 1-1 (0-0) - relacja, zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>3 kolejka: Granat Skarżysko-Kamienna - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja<<<

 

>>>1 kolejka: Korona II Kielce - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja, zdjęcia<<<

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni
Sportowe Tempo

LifeSport