V LIGA

STRZAŁ ŻYCIA PAWŁA SURMAŃSKIEGO

POZBAWIŁ BRĄZOWYCH REMISU

 

 

WIECZYSTA Kraków - GARBARNIA II 2:1 (0:0)

0-1 Zelek 68, 1-1 Kołodziej 79, 2-1 Surmański 88.

 

Piotr Gajewski oraz Daria Listwan i Mateusz Kulig.

Celing, Makowski dwie, Podsiadły, Kwiatkowski, Kołodziej (W) - Szwiec, Palej, Lis, Ząbczyk (G).

Makowski (Wieczysta), za dwie żółte, 89 minuta.

 

WIECZYSTA: Szewczyk - Celing , Fryc, Makowski , Podsiadły (75 Surmański ) - Szeller (51 Stefański), Oleksy (85 Pietrzak), Kuźmiński, Kwiatkowski - Migacz, Kołodziej .

 

GARBARNIA II: Szwiec - Mateusz Siedlarz, Wlazło, Pluta, Krzeszowiak - Ząbczyk (80 Machno), Lis , Zelek , Mirończuk - Przysiężniak (46 Śwituszak), Palej .

 

 

13.04.2013 AB

Strzał życia Pawła Surmańskiego, który w 88 minucie plasowanym uderzeniem z 30 metrów umieścił piłkę w samym okienku bramki Martina Szwieca, pozbawił rezerwę Garbarni remisu. A Młode Lwy swoją postawą na boisku, zwłaszcza w drugiej połowie spotkania, zasłużyły na podział punktów.

 

Mecz miał dwa oblicza.

W pierwszej połowie zdecydowanie dominowali gospodarze. Po 45 minutach gry bohaterem w zespole Garbarni II był Martin Szwiec, który kilka razy brawurowo uratował swój zespół przed utratą gola. Brązowi mieli przed przerwą zaledwie dwie sytuacje. W 20 minucie Mateusz Ząbczyk w dogodnej sytuacji oddał zbyt słaby strzał, a w 36 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Pawła Mirończuka Filip Zelek strzelił głową obok słupka bramki strzeżonej przez weterana ligowych boisk - Dariusza Szewczyka.

 

W drugiej połowie Garbarze stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. W 49 minucie Mateusz Ząbczyk przegrał pojedynek sam na sam z Szewczykiem. W 56 minucie po trójkowej akcji Mirończuk - Zelek - Mateusz Siedlarz strzał tego ostatniego padł łupem bramkarza Wieczystej. W 60 minucie strzał Ząbczyka z rzutu wolnego z 25 metrów obronił Szewczyk. W 61 minucie Marcin Pluta z 10 metrów przeniósł piłkę ponad bramką. W odpowiedzi w 62 minucie Kołodziej nie zdołał pokonać z bliskiej odległości Szwieca. W 63 minucie po akcji Garbarni Dawid Palej strzelił minimalnie obok słupka.

W 68 minucie po dośrodkowaniu Ząbczyka z rzutu wolnego Filip Zelek głową zdobył prowadzenie dla Brązowych. Gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków, w 71 i 73 minutach Szwiec obronił strzały Kołodzieja i Stefańskiego. W 79 minucie Kołodziej wyrównał stan meczu, po zespołowej akcji Wieczystej.

 

Gospodarze nadal atakowali, ale Młode Lwy broniły się dzielnie i zapewne mecz skończyłby się remisem, gdyby nie wspomniane na wstępie uderzenie Surmańskiego.

 

Nowy terminarz V ligi dostępny tutaj:

>>>klik!<<<

 

 Galerie zdjęć

KIBICÓW  wspiera
MagilloPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSportScena Kraków