W CIENIU MECZU GARBARNIA - WISŁA PUŁAWY

SPARINGI REZERWY I JUNIORÓW

23.03.2014 (AB)

W piątek 21 marca juniorzy starsi wygrali w sparingu z juniorami młodszymi 2:0.
W niedzielę 23 marca Garbarnia II pokonała wicelidera podhalańskiej A-klasy, Orkana Raba Wyżna 6:2, a juniorzy starsi pokonali seniorów A-klasowego Jordanu Zakliczyn 7:1.

Sparing juniorów

GARBARNIA (juniorzy starsi) - GARBARNIA (juniorzy młodsi) 2:0 (0:0)

1-0 Piotr Dolczak

2-0 Michał Susuł.

***********************************************************************************************************

Sparing rezerwy

GARBARNIA II - ORKAN Raba Wyżna 6:2 (3:1)

GARBARNIA II:

(I połowa): Robert Błąkała - Jan Zygmunt , Sławomir Zygmunt, Marcin Mucha, Damian Kulanica - Mariusz Stokłosa, Artur Krzeszowiak, Mateusz Ząbczyk , Marcin Marut - Tomasz Kalicki , Dawid Palej.

(II połowa): Robert Błąkała - Paweł Rojek, Mateusz Siedlarz, Jakub Kopeć, Kamil Bajołek - Mariusz Stokłosa , Paweł Lis, Jan Barabasz, Tomasz Kalicki (65 Zawodnik Testowany ) - Łukasz Machno, Konrad Kuliszewski .

Garbarnia II wysoko pokonała wicelidera podhalańskiej A-klasy, Orkana z Raby Wyżnej. W zorganizowaniu sparingu gościom pomagał Marek Rapacz, były zawodnik Garbarni, który opiekuje się klubem z rodzinnej miejscowości.

W 10 minucie po rozegraniu piłki z Dawidem Palejem Jan Zygmunt bezlitośnie wykorzystał błąd bramkarza gości i otworzył wynik spotkania. W 20 minucie Mateusz Ząbczyk otrzymał podanie od Tomasza Kalickiego i głową zamienił je na gola. W 27 minucie po błyskawicznym kontrataku Kalicki podwyższył na 3-0.

W 36 minucie Paweł Gromczak wykorzystał nieporozumienie obrońcy Garbarni z bramkarzem i zdobył gola dla gości. Do przerwy okazje ze strony Brązowych mieli jeszcze Palej w 22 minucie (bramkarz obronił jego strzał), Artur Krzeszowiak w 24 minucie (jego strzał zza pola karnego z trudem nad poprzeczką przeniósł golkiper Orkana) i Mariusz Stokłosa, który w 38 minucie po "wrzutce" Damiana Kulanicy główkował obok celu.

W 47 minucie Stokłosa strzałem z połowy boiska sprawdził wytrzymałość poprzeczki.

W 53 minucie wynik podwyższył Konrad Kuliszewski, któremu dokładnie wrzucił piłkę z autu Stokłosa. To była już trzecia próba w wykonaniu nowego zawodnika Młodych Lwów, wcześniej w 48 minucie po podaniu Kalickiego pomylił się nieznacznie, a w 51 minucie po dograniu Stokłosy przegrał pojedynek z bramkarzem.

W 59 minucie Jan Barabasz huknął z woleja zza "szesnastki", piłka minimalnie przeszła nad poprzeczką. W 60 minucie Robert Błąkała wygrał pojedynek z napastnikiem Orkana, a minutę później jeden z gości strzelił obok słupka.

W 67 minucie Stokłosa zagrał niezłą "klepkę" z Kuliszewskim, który odegrał mu piłkę wzdłuż bramki i "Stoki" wpisał się na listę strzelców. Minutę później, znów po akcji Stokłosy i Kuliszewskiego, do bramki trafił zawodnik testowany.

W 71 minucie Błąkała ofiarną interwencją na linii pola karnego zażegnał niebezpieczeństwo. W 80 minucie strzał piłkarza testowanego tuż przy słupku obronił bramkarz Orkana. W 87 Paweł Rojek "przedryblował" trzech obrońców, ale z jego strzałem poradził sobie bramkarz. Chwilę później zza pola karnego strzelał Łukasz Machno, bramkarz z trudem sparował piłkę na róg.

W 89 minucie Patryk Borzęcki wykorzystał zagranie Patryka Skawskiego i zmniejszył rozmiary porażki Orkana.

Goście przegrali wysoko, ale zaprezentowali się na Rydlówce z dobrej strony, pokazując kilka ciekawych zagrań.

Przed Garbarnią II prawdziwy sprawdzian już w najbliższą środę, 26 marca o godzinie 15:30. Rezerwa Garbarni zagra na Rydlówce mecz w ramach Pucharu Polski z Cracovią II.

Zdjęcia z meczu (AB):

Z lewej Jan Zygmunt, zdobywca pierwszego gola spotkania.

Robert Błąkała interweniuje w sytuacji sam na sam.

Więcej zdjęć:

Sparing

GARBARNIA (juniorzy starsi) - JORDAN Zakliczyn (seniorzy) 7:1 (3:0)

7-1 Michał Kozik 88.

GARBARNIA: Sebastian Ropek (46 Krzysztof Marut) - Robert Łatka (67 Damian Pabiś), Bartosz Gawor (65 Patryk Pilch), Piotr Ropek, Antoni Jaroszyński - Piotr Kozak (65 Alan Lepiarz), Mateusz Borla (65 Tomasz Chmura), Piotr Dolczak , Karol Jędrzejczyk (69 Grzegorz Biernacik ) - Jakub Kozioł (46 Łukasz Litwin ), Michał Kozik .

JORDAN: E. Burkat - Mateusz Matoga, Ślusarczyk, Panuś, Jaśkowiec - Michał Matoga, Płachta, Dembiński, T. Kwater - M. Kwater, Sz. Burkat oraz Feret-Guja, A. Burkat i Nowak.

Prawie dwa miesiące temu (w niedzielę 2 lutego) zespół Jordanu Zakliczyn, którego trenerem jest były szkoleniowiec Garbarni Krzysztof Szopa, zremisował bezbramkowo na Rydlówce z Garbarnią II.  Dziś goście zebrali "tęgie lanie" od juniorów starszych Brązowych, którzy zagrali bardzo dobre spotkanie.

W 4 minucie groźnie obok słupka bramki Sebastiana Ropka uderzał Michał Matoga. Juniorzy Garbarni objęli prowadzenie trzy minuty później: po podaniu Jakuba Kozioła (to jeszcze reprezentant juniorów młodszych) pierwsze z trzech swoich trafień w tym spotkaniu zanotował Michał Kozik.

W 15 minucie po faulu na Koziole rzut karny pewnym strzałem tuż przy słupku wykorzystał Piotr Dolczak. W 27 minucie S. Ropek wygrał w sytuacji w oko w oko z Michałem Matogą. W 30 minucie Marcin Kwater z dystansu strzelił minimalnie nad poprzeczką.  W 36 minucie bramkarz Garbarni przerzucił piłkę nad bramką po groźnym strzale jednego z piłkarzy Jordanu, a minutę później obronił strzał z rzutu wolnego. Po szybkim kontrataku Garbarni Antoni Jaroszyński otworzył drogę do bramki Kozikowi, który nie zmarnował okazji. W 43 minucie Mateusz Borla z dystansu uderzył nad bramką.

W 50 minucie Krzysztof Marut poradził sobie ze strzałem napastnika Jordanu, ale był bezradny 4 minuty później wobec bardzo dobrego uderzenia Tomasza Kwatera z rzutu wolnego z 30 metrów, po którym piłka wpadła w samo okienko bramki.

W 65 minucie Dolczak kapitalnym strzałem z około 35 metrów ulokował piłkę pod poprzeczką bramki Michała Fereta-Guja, to był gol naprawdę przedniej marki. Minutę później Łukasz Litwin zamienił na gola dokładne dośrodkowanie Jaroszyńskiego.

Dwa gole strzelone przez Garbarzy w odstępie 60 sekund niemal całkowicie odebrały gościom ochotę do gry.

W 75 minucie strzałem z 25 metrów popisał się Tomasz Chmura, piłka trafiła w poprzeczkę. Trzy minuty później M. Kwater z pięciu metrów przestrzelił nad poprzeczką. W 81 minucie Grzegorz Biernacik po rajdzie lewą stroną boiska zszedł z piłką do środka, i nie dając sobie odebrać futbolówki nie dał żadnych szans bramkarzowi.

W 88 minucie po trójkowej akcji Alan Lepiarz  -  Piotr Ropek - Michał Kozik, w której zawodnicy odgrywali sobie piłkę na jeden kontakt, ten ostatni ustalił wynik spotkania, zdobywając tym samym hat-tricka.

W zespole gości wystąpiło dwóch wychowanków Garbarni, napastnik Marcin Kwater i bramkarz Michał Feret-Guja. Wraz z kolegami z drużyny odebrali srogą lekcję od juniorów Garbarni, którym wychodziło dziś niemal każde zagranie, a kilka ich goli na długo pozostanie w pamięci widzów.