GARBARSKA SOBOTA 18 CZERWCA 2016

FINAŁ PUCHARU POLSKI OKRĘGU KRAKÓW: WIŚLANKA - GARBARNIA 0:5 (0:2) - relacja

V LIGA: CLEPARDIA Kraków - GARBARNIA 1:2 (0:2) - film

MLJM: GARBARNIA - DUNAJEC Nowy Sącz 8:0 (3:0) - zdjęcia

 

===================================================

 

PUCHAR POLSKI

WYNIK MÓWI WSZYSTKO, AWANS GARBARNI W PUCHARZE POLSKI

 

W finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Kraków „Garbarze” nie dali żadnych szans Wiślance Grabie, którą mimo obcego terenu rozgromili 5:0. Bogatym łupem bramkowym solidarnie podzielili się Patryk Serafin i Mateusz Ciesielski (po 2), a kropkę nad „i” postawił w przedłużonym czasie gry Jakub Kozioł. W jednym z półfinałów na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej MKS Trzebinia podejmie Garbarnię, do meczu dojdzie w niedzielę 26 czerwca.

 

 

 

WIŚLANKA Grabie - GARBARNIA 0:5 (0:2)

0-1 Patryk Serafin 6

0-2 Mateusz Ciesielski 11

0-3 Patryk Serafin 48

0-4 Mateusz Ciesielski 70

0-5 Jakub Kozioł 90+1.

 

Mateusz Czerwień oraz Stanisław Święch i Mateusz Gądek (KS Myślenice).

Piotr Ferens (Garbarnia).

 

WIŚLANKA: Szarek (46 Cieśla) - Ł. Domoń, Robak, Anioł (46 Górski), Tarasek - Sołtys, Zięba (46 Mielcarek), Maśnica, Leśniak - Kmak (46 Cichy), Warylak.

 

GARBARNIA: Cabaj - Piszczek, Moskal, Łukasik, Stokłosa - Cygnarowicz (46 Gaudyn), Pietras, Nowak (60 Szczurek), Ferens (55 Górecki) - Ciesielski (71 Kozioł ), Serafin .

 

Pierwszy z lewej Mateusz Ciesielski (na zdjęciu w meczu juniorów AS Progres - Garbarnia 1-3) jest jednym z obiecujących wychowanków.

 

18.06.2016 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

 Mecz na bardzo ładnym obiekcie w Grabiach toczył się pod absolutne dyktando „Garbarzy”, choć w jej szeregach zabrakło z różnych względów kilku kluczowych zawodników (Kostrubała, Kalemba, Pawłowicz, Siedlarz, Ogar, Borovicanin…). Stan bezbramkowy utrzymywał się tylko do 6. minuty. Wówczas Nowak obsłużył dokładnym crossem Serafina, który splasował piłkę w siatce.

 

Za chwilę, po ciekawie rozegranym kornerze, przed szansą stanął Stokłosa, ale przestrzelił. Inaczej było w 11. minucie, gdy po idealnym podaniu Piszczka wzdłuż bramki dopełnił formalności junior Ciesielski. Jak się później okazało, wcale na tym nie poprzestał.

 

Później bliski powodzenia był Łukasik. Strzał Nowaka z wolnego obronił Szarek. Po akcji z ważnym udziałem Ciesielskiego obok celu uderzył Serafin. Po ucieczce lewą flanką niedokładnie dogrywał Cygnarowicz. W odpowiedzi groźnie skontrowali gospodarze. Mimo opieki zdołał zaadresować podanie Leśniak, piłkę kopniętą szpicem przez Maśnicę sparował Cabaj na rzut rożnym. Po nim też było niebezpiecznie na przedpolu Garbarni.

 

W 40. minucie Cygnarowicz znalazł się w dogodnej pozycji, ale z ostrego kąta nie pokonał Szarka. Pod przeciwną bramką rutyniarz Kmak rzucił ciekawe podanie w „uliczkę” do Warylaka, został odgwizdany ofsajd. Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę gospodarze stanęli przed następną szansą.

 

Zaraz po zmianie stron ładna akcja Piszczka z Gaudynem stworzyła stuprocentową okazję Serafinowi, ten jednak źle trafił w piłkę. Za to chwilę później właśnie Serafin precyzyjnym strzałem z lewej nogi nieuchronnie sfinalizował akcję na 3:0 dla faworytów. Na przedpolu Cabaja Cichy zagrał do Maśnicy, ten uderzył nad poprzeczką. Z kolei po błędzie defensora Wiślanki w idealnej sytuacji znalazł się Gaudyn, ale Cieśla był górą.

 

W 65. minucie oko w oko z Cabajem był Cichy i przegrał ten pojedynek. Bramkarz Garbarni obronił następnie ładny strzał głową Maśnicy. W 70. minucie przewaga Garbarni urosła do czterech goli. Centrował Serafin, a głowę do piłki idealnie dośrodkowanej dołożył Ciesielski. Cichy próbował z kąta zaskoczyć Cabaja, nic z tego.

 

Okazję do podwyższenia wyniku miał Kozioł, uderzył za wysoko. Zatrudnienie Cieśli dał dystansowym strzałem Pietras. Aż wreszcie, już w przedłużonym czasie meczu, Kozioł podążył ze skuteczną dobitką po akcji Góreckiego.

 

Oprócz Ciesielskiego, który ustrzelił dublet, na idealnie przygotowanej murawie pojawili się inni utalentowani juniorzy Garbarni. Byli to Gaudyn i Szczurek, oby „garbarska” młodzież czyniła systematyczne postępy…

 

===================================================

 

V LIGA

ZWYCIĘSTWO NA POŻEGNANIE SEZONU

 

   

 

CLEPARDIA - GARBARNIA II 1:2 (0:2)

0-1 Mateusz Błasiak 14 (samobójcza)

0-2 Mateusz Ząbczyk 30

1-2 Mateusz Błasiak 85 (karny).

 

Piotr Kaczmarek oraz Artur Grzegorczyk i Artur Powroźnik (KS Kraków).

Krzysztof Gumula, Jakub Mączyński - Damian Pabiś, Robert Łatka.

 

CLEPARDIA: Tadeusz Sajdak - Piotr Bąk, Mateusz Błasiak , Krzysztof Gumula (70 Paweł Ziemba), Jarosław Kania, Dominik Mączyński, Jakub Mączyński , Łukasz Próchno (60 Grzegorz Ziobro), Jakub Sieniawski, Karol Styrcz (46 Andrzej Osowski), Krzysztof Wojniak (46 Bartosz Karpij).

 

GARBARNIA II: Piotr Syrek - Robert Łatka , Artur Krzeszowiak, Sławomir Zygmunt, Jan Zygmunt - Grzegorz Torba (46 Paweł Pasionek), Damian Pabiś , Jan Kowalik, Krystian Żakowicz (88 Kamil Sąder) - Mateusz Ząbczyk , Dawid Palej (75 Kamil Kłusek).

 

Skrót spotkania:

 

 

 

===================================================

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

OSIEM GOLI MŁODYCH LWÓW, DZIEWIĘCIU GOŚCI...

 

 

      

 

GARBARNIA - DUNAJEC Nowy Sącz 8:0 (3:0)

1-0 Sebastian Sarga 17

2-0 Bartosz Baran 25

3-0 Bartosz Baran 30

4-0 Grzegorz Kutrzeba 63

5-0 Bartosz Baran 65

6-0 Dawid Kałuża 71

7-0 Jan Jędrzejowski 79

8-0 Marcin Buda 80.

 

(dobrze) Magdalena Syta oraz Jakub Pieprzyk i Jarosław Jaźwiecki (KS Kraków).

Arkadiusz Skoczeń (Dunajec).

 

GARBARNIA: Mateusz Kulesza - Krzysztof Koczwara (49 Jan Jędrzejowski ), Kamil Trojan, Dawid Kałuża ,
Grzegorz Kutrzeba (68 Marcin Buda ) - Patryk Paczka (72 Kamil Ignyś), Łukasz Lipowski (56 Artur Lechowicz), Marcin Kołton, Kamil Antkiewicz (68 Kacper Guguła)  - Bartosz Baran , Sebastian Sarga .

 

DUNAJEC: Michał Ciwiński - Jakub Chomoncik, Patryk Boryczko, Paweł Obrzud, Mixhał Zawartka, Norbert Majcher, Arkadiusz Skoczeń , Wiktor Bodziony, Jakub Fałowski.

 

Zdjęcia przygotował dla Państwa (AYI):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni