ROZMOWA Z JAKUBEM WCISŁO

"NA PEWNO NIE BĘDZIEMY GRALI NA PÓŁ GWIZDKA"...

 

 

12.04.2015 (AB)

W środę wystąpił w barwach drugiej drużyny w półfinałowym, "bratobójczym" meczu Pucharu Polski Garbarnia II - Garbarnia (1:3). W drugiej minucie tegoż zdobył gola, który sprawił, że zwycięstwo trzecioligowców przez jakiś czas stało pod znakiem zapytania. W sobotnim spotkaniu 22 kolejki III Ligi Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wszedł na boisko w 70. minucie, zmieniając Marcina Siedlarza. Na pięć minut przed końcem zawodów zdobył gola, którym przystawił pieczęć na zwycięstwie Młodych Lwów.

 

Z Jakubem Wcisło rozmawiali - po ostatnim gwizdku arbitra w sobotnim spotkaniu z KSZO -  Adam Delimat (garbarnia.krakow.pl)
i Jerzy Filipiuk Dziennik Polski). Zapraszamy Państwa do lektury zapisu tej rozmowy.

 

- Druga bramka w sezonie i zwycięstwo w bardzo ważnym meczu - gratulacje.

- Cały mecz utrzymywaliśmy dobre tempo, pogoda do gry była dosyć ciężka, ale sprostaliśmy, bo jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie. Od samego początku próbowaliśmy kontrolować ten mecz i przeciwnika. Z początku KSZO nie dochodziło do nas, potem weszli w ten mecz, ale kontrolowaliśmy wszystko. Byliśmy na to gotowi, wiedzieliśmy, że gramy z mocnym rywalem, który strzela dużo bramek ze stałych fragmentów gry - na to zwróciliśmy szczególną uwagę. Z gry wynikało, że wszystko poszło po naszej myśli.

- Sporo chaosu było na boisku w drugiej połowie, goście narzucili taki styl gry?

- Od początku chcieliśmy siąść na KSZO i mocno ich zaatakować, strzelić gola i kontrolować mecz. Żadna drużyna nie wytrzyma na 100 procent przez cały mecz. To mogło być spowodowane również tym.

- Graliście dziś z sąsiadem z tabeli i powoli doganiacie czołówkę. Mimo wszystko na myślenie o awansie jest już chyba za późno?

- Było trochę głosów o awansie przed rozpoczęciem rundy wiosennej, ale widzieliśmy co się działo na początku. Zabrakło trochę szczęścia w meczach z Wisłą i Granatem, gdzie mogliśmy zdobyć po trzy punkty. Wtedy moglibyśmy myśleć o awansie, a teraz po prostu w każdym meczu gramy o zwycięstwo. Myślę, że o awans będzie ciężko, zostawiamy to na następny sezon. Matematyczne szanse jeszcze są, ale o pierwsze miejsce na sto procent będziemy walczyć w przyszłym sezonie.

- W końcówce robiło się nerwowo pod waszą bramką, dopiero twój gol uspokoił sytuację na boisku.

- Wiadomo, trzeba było to jakoś uspokoić. 1:0 to nie jest żaden wynik, drugi gol zawsze w pewnym stopniu uspokaja. Wtedy była już mniejsza szansa na błąd z naszej strony. Dwubramkowe prowadzenie to zdecydowanie coś innego niż 1:0.

- Walka o miejsce w składzie na pozycji napastnika jest w Garbarni trudna.

- Mamy bardzo dobry, równy skład. Zawsze mówię, że Tomek Ogar, Michał Górecki, Marcin Siedlarz i Jewhen Szewczenko to naprawdę dobrzy napastnicy. Na treningach harujemy i walczymy o względy, trener musi wybrać. Każdy jest równy i każdy musi walczyć na treningach. Wiadomo, że każdy ma ambicje, ja też wolałbym grać w pierwszym składzie. Staram się z całych sił, walczę na treningach i zawsze chcę dawać z siebie sto procent. Są doświadczeni zawodnicy, ja jestem młodzieżowcem i wiem, że to zależy też od tego, jak trener chce ustawić drużynę. Teraz mamy młodzieżowca na bramce (Damian Drzewiecki - przyp.red.), jest ciężko, ale ja walczę i się staram. Każdy ma ambicje, zwłaszcza tutaj, w Garbarni, bo to nie jest jakiś klub z dopisku tylko drużyna z historią. Chciałbym dawać jak najwięcej, może teraz będzie do tego więcej okazji.

- Czuliście w nogach środowy mecz pucharowy?

- Przyznam szczerze, że tempo tego meczu było naprawdę duże, ale my jesteśmy dobrze przygotowani. Mieliśmy po dwa treningi dziennie, przez ostatnie miesiące wszystko wygląda bardzo profesjonalnie. Siłownia po każdych treningach taktycznych - dzięki temu dobrze się czujemy i jesteśmy gotowi na zwycięstwa.

- Teraz przed wami trudna seria, w której gracie praktycznie co trzy dni.

- Zdajemy sobie z tego sprawę. Dodatkowo teraz przełożyli nam mecz z Unią, ale byliśmy gotowi na takie tempo. Trener chciał nas do tego jak najlepiej przygotować. W tym rola jego oraz trenera przygotowania fizycznego, doktora Pawła Żychowicza. Trener nigdy nie mówi nam, żebyśmy się oszczędzali. Nie po to wychodzimy na boisko i mocno pracujemy, żeby teraz coś odpuszczać. Mamy do tego podejść po piłkarsku i nie biegać głupio. Na pewno nie będziemy jednak grali na pół gwizdka.

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni