II LIGA

UDANA WIELKANOC GARBARZY, CHOĆ NIE DLA WSZYSTKICH


 

GARBARNIA - STAL Stalowa Wola 2:1 (0:0)

1-0 Praciak 67 (karny), 2-0 Iwan 90+2, 2-1 Fabianowski 90+4
 

Sebastian Tarnowski oraz Marcin Foremny i Waldemar Socha (Wrocław).
Stokłosa, Żylski, Byrski, Rado, Iwan - Cebula, Demusiak, Skórski, Piątkowski, Fabianowski.
Rado (89, druga żółta), Iwan (90+2, druga żółta).
Widzów 500.

 


 

GARBARNIA: Żylski  - Stokłosa (90 Haxhijaj), Piszczek, Pluta, Byrski , Chodźko (46 Rado   ), Iwan , Sepioł, Leszczak (58 Kozieł), Marcin Siedlarz (85 Kalicki), Praciak .
 

STAL: Dydo - Demusiak (87 Widz), Czarny, Żmuda, Cebula , Piątkowski , Horajecki, Kachniarz (75 Gęśla), Getinger (61 Skórski ), Radawiec, Białek (83 Fabianowski ).

 


 

7.04.2012 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

W rundzie jesiennej było aż 3-0 dla Garbarni, ale nikt nie miał złudzeń, że na własnym terenie pójdzie „Brązowym” gładko. Przebieg meczu na gościnnym stadionie Wawelu jak najbardziej potwierdził te przypuszczenia. Zwycięstwo drużyny trenera Krzysztofa Bukalskiego dosłownie do ostatnich sekund wisiało na włosku.

Zaraz po pierwszym gwizdku sfaulowany został Marcin Siedlarz, ale Iwan uderzył z wolnego zbyt słabo. Dydo również nie dał się zaskoczyć przyziemnemu strzałowi Byrskiego, który przeszedł do Garbarni akurat ze Stalowej Woli. Szybka kontra gości w cokolwiek przypadkowych okolicznościach otworzyła Kachniarzowi drogę do bramki, lecz Żylski w sytuacji „sam na sam" spisał się doskonale. Okazję miałby Praciak, gdyby nie został uprzedzony przez bramkarza. Dydo mógł wykazać się w 38. minucie. gdy zaskakująco wypalił z dystansu Byrski. Chodźko, jak wcześniej Praciak, też został w ostatniej chwili uprzedzony. Krótko przed pauzą podopieczni Mirosława Kality popisowo rozegrali rzut rożny, jednak „bomba" Białka przeszła obok celu.

Bardzo ważna scena miała miejsce w 67. minucie. Marcin Siedlarz, choć wcale nie grał dziś na wysokim poziomie, w tym akurat momencie pokazał dużą klasę. Po wymianie podań z Byrskim błyskawicznie podjął mądrą decyzję o sprowokowaniu dryblingu w polu karnym. Tam został sfaulowany przez Demusiaka, zaś Praciak nieuchronnie wyegzekwował „jedenastkę”. Stal przeprowadziła zadziwiającą akcję w 81. minucie, gdy mimo pressingu ze strony rywali uwolniła się kilkoma zagraniami spod kontroli, Skórski zacentrował do nadbiegającego Białka, który „główkował” tuż obok słupka. 

 

Cała relacja:

 

Zdjęcia z meczu Kuby Wiśnickiego:

 

Fotogaleria Tomka Burdy:
.

 

Karny Bartosza Praciaka na 1-0
(film Kuby Wisnickiego)

 

      

 

Konferencja prasowa po spotkaniu, nagranie autorstwa Kuby Wiśnickiego:

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoKIKS TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali