MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

JAK MILAN Z LIVERPOOLEM

GARBARNIA - UNIA Tarnów 3:3 (0:3)

0-1 Kamiński 21, 0-2 Szumlański 26, 0-3 Korzeniowski 38, 1-3 Kalicki 69, 2-3 Kaczor 70, 3-3 Stolarski 89 (karny).

Maciej Koster oraz Tomasz Guzik i Marcin Jurek.

Bruzda, Kwit, Stolarski (wszyscy Garbarnia).

GARBARNIA: Bruzda - Kopeć, Wlazło, Piechówka, Krajewski, Kwit , Stolarski , J. Barabasz, Kaczor , Kalicki , Homoncik.

UNIA: Łukasik - Szumlański , Kijak, Tyl, Orlik (70 Urasiński), Drwal (65 Cetera), Chrapusta, Nowak, Urbanek, Kamiński , Korzeniowski (55 Gurgul).

Mateusz Stolarski skutecznie wyegzekwował rzut karny w 89 minucie i ustalił wynik spotkania na 3-3.

2.06.2012 (JC)

Scenariusz meczu był niesamowity. I niemal identyczny do przebiegu słynnego spotkania finałowego w Lidze Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. Do przerwy prowadzili tarnowianie 3-0, ale ostatecznie padł remis.

W 21. minucie Kalicki stracił piłkę na połowie boiska, Szumlański błyskawicznie rzucił dalekie podanie do Kamińskiego, który wygrał z Bruzdą pojedynek „sam na sam”. Zaliczkę Unii powiększył Szumlański, który wykorzystał centrę Nowaka z rzutu wolnego. Natomiast w 38. minucie Bruzda sparował strzał Kamińskiego, ale dobitka Korzeniowskiego była skuteczna.

Garbarnia stworzyła do pauzy pięć stuprocentowych sytuacji, lecz konto strat świetnie broniącego Łukasika pozostało czyste. Ten stan rzeczy zaczął się diametralnie zmieniać od 69. minuty. Na strzał z 25 metrów zdecydował się Kalicki i trafił w górny róg bramki Unii. Kilkadziesiąt sekund później Kalicki szarżował prawym skrzydłem, zaś zamykający akcję Kaczor strzelił gola na 2-3.