UNIA: 1. Lisak Łukasz – 13. Makowski Konrad (46' 19. Szymon Adamski )  ,2. Więcek Marcin (mł.) (46' 17. Filip Tyka (mł.), 9. Pawlak Kamil, 4. Węgrzyn Paweł, 17. Wójcik Filip (mł.) (67' 98. Sebastian Zawrzykaj (mł.), 96. Tyl Marcel (mł.), 3. Jamróg Łukasz, 10. Popiela Łukasz (kpt.) (75' 23. Piotr Gałuszka (mł.), 15. Chłoń Adrian, 28. Ropski Krzysztof (mł.).

GARBARNIA: 94. Damian Drzewiecki (mł.) – 20. Norbert Piszczek, 26. Tomasz Baliga, 25. Krzysztof Kalemba , 4. Damian Szymonik, 14. Piotr Kaczor (mł.) (82' 77. Piotr Ferens (mł.), 8. Marek Masiuda, 19. Karol Kostrubała (82' 11. Tomasz Kalicki (mł.), 32. Mariusz Stoklosa (77' 6. Tomasz Liput) , 13. Marcin Siedlarz, 9. Tomasz Ogar (73' 7. Michał Górecki)

Jesienią na Rydlówce skończyło się remisem 1:1.

13.05.2015 (AB MC)

25 sierpnia 2012 roku w 4 kolejce II Ligi wschodniej Garbarnia podejmowała na stadionie Wawelu tarnowską Unię. Debiut Marka Motyki, który po 3 kolejkach sezonu 2012/13 zastąpił na stanowisku szkoleniowca Brązowych Krzysztofa Bukalskiego, nie wypadł okazale. Jaskółki w wyjazdowym spotkaniu rozgromiły Młode Lwy aż 4:1...

Po niemal trzech latach od tamtego meczu prowadzona przez trenera Mirosława Hajdę Garbarnia zwyciężyła w Mościcach w identycznych rozmiarach, sięgając po jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Walcząca o zachowanie trzecioligowego bytu Unia nie znalazła sposobu na dobrze usposobionych Garbarzy.

Wprawdzie w 4. minucie po akcji Adriana Chłonia w dogodnej sytuacji przed bramkarzem Garbarni znalazł się Łukasz Popiela, ale Damian Drzewiecki wyszedł z niej bez szwanku. W 18. minucie Piotr Kaczor przyjął piłkę w polu karnym po podaniu z głębi pola i mimo asysty dwóch obrońców Unii wyprowadził Garbarnię na prowadzenie.

W 33. bramkarz gospodarzy Łukasz Lisak fatalnie zagrywał piłkę do jednego ze swoich obrońców, kierując ją wprost pod nogi Tomasza Ogara. Snajper Brązowych nie zwykł marnować takich sytuacji i z zimną krwią zdobył swojego 15 gola w tym sezonie.

"Ogi" awansował tym samym na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców małopolsko - świętokrzyskiej III Ligi, które zajmuje ex aequo z Adrianem Gębalskim z sandomierskiej Wisły.

W 40. minucie Krzysztof Kalemba z rzutu wolnego uderzył minimalnie obok lewego słupka bramki Unii, a wkrótce zamiast 0-3 zrobiło się 1-2. W 43. minucie arbiter dopatrzył się faulu jednego z graczy gości na przyjmującym w polu karnym piłkę Kamilu Pawlaku, choć prawdę powiedziawszy, trzeba było mieć w tej sytuacji bardzo sokoli wzrok, aby dojrzeć przewinienie. Z "wapna" bez kłopotów pokonał Drzewieckiego Paweł Węgrzyn i nadzieje gospodarzy odżyły.

W 48. minucie Lisak - do spółki z Popielą - zapobiegł utracie gola, gdy po rzucie rożnym groźnie strzelał głową Marek Masiuda.

W 68. minucie Marcin Siedlarz podał piłkę że środka boiska na lewą stronę do Mariusza Stokłosy, ten podciągnął z nią do przodu, wpadł w pole karne i strzałem z 10 metrów nie dał szans Lisakowi. To była bardzo ładna, wręcz podręcznikowa akcja zawodników Garbarni.

W 71. minucie Filip Tyka sfaulował w polu karnym Siedlarza, a celnym i - jak zwykle u "Kopytka" - bardzo mocnym strzałem z 11 metrów popisał się kapitan Młodych Lwów. Krzysztof Kalemba, dla którego dzisiejsze zawody były 250 oficjalnym występem w barwach pierwszego zespołu Garbarni.

Po odrobieniu - zwycięskim meczem w Tarnowie - ligowych zaległości Garbarnia zameldowała się na piątym miejscu w tabeli III Ligi. A już w sobotę 16 maja 2015 o godzinie 11:00 Brązowi podejmować będą na Rydlówce Poprad Muszyna.

Zapis relacji on-line:

Zdjęcia z meczu dostępne

>>>tutaj<<<

Skrót i pomeczowe wypowiedzi

Deto.TV

>>>23. kolejka: Garbarnia - Wierna Małogoszcz 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>22 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2-0 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe.<<<

>>>20. kolejka: Garbarnia - Granat Skarżysko Kamienna 2-2 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>19. kolejka: Wisła Sandomierz - Garbarnia 0:0 - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>18 kolejka: Garbarnia - Korona II Kielce 2:1 (1:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>17 kolejka: Garbarnia - Partyzant Radoszyce 6-1<<<