TOWARZYSKIE SPOTKANIE ZAWODNIKÓW Z KIBICAMI

PIŁKARZE KIBICOM, KIBICE PIŁKARZOM


Sebastian Leszczak przekazał Ani Komorek własną koszulkę z Górnika Zabrze.


24.06.2012 (AB)
W sobotę 23 czerwca w ramach zakończenia sezonu doszło na Rydlówce do spotkania zawodników Garbarni z kibicami. Inicjatorami tego wydarzenia byli Rafał Ruszało, właściciel baru „Po Schodkach”, który jest stałą siedzibą fanów Garbarni, oraz zawodnik naszego Klubu Dariusz Kuźma. 

Zainteresowanie kibiców meczem towarzyskim z zawodnikami Garbarni było tak duże, że zamiast  zaplanowanego jednego spotkania rozegrano mini – turniej z udziałem trzech zespołów: Garbarni, reprezentacji "Baru Po Schodkach" oraz reprezentacji Kibiców.   

Zawody zostały rozegrane na boisku „Curra Arena”, którego nazwa pochodzi od nazwiska wychowanka Garbarni, byłego zawodnika naszego Klubu, a obecnie trenera orlików Jacka Kokoszki, który swoim nakładem pracy doprowadził do zagospodarowania kawałka nieużytku na boisko treningowe. 

Drużyny zagrały w ośmioosobowych składach (bramkarz plus siedmiu graczy w polu), a mecze trwały po 25 minut każdy.

Zawody sędziował Paweł Czubak z Krakowa. 

 

W pierwszym meczu zawodnicy Garbarni wysoko (7:1) pokonali Kibiców po celnych trafieniach Sebastiana Leszczaka (3x), Kamila Bajołka, Tymka Chodźki, Mariusza Stokłosy i Krzysztofa Kalemby. Ozdobą spotkania był gol Mariusza Stokłosy, który strzelił go efektowną przewrotką. Obserwatorzy spotkania podkreślali, że jeszcze sezon się nie zaczął, a jego najpiękniejsza bramka już została zdobyta.

W bramce Kibiców Garbarni wystąpił Artur Banasik, były zawodnik Garbarni i Bieżanowianki. Jego postawa w bramce uchroniła drużynę Kibiców od utraty większej ilości goli.

 

W drugim meczu drużyna "Baru Po Schodkach" pokonała dość szczęśliwie zespół Kibiców 1:0 po golu zdobytym przez Mateusza Ruszało.

 

Trzeci mecz to prawdziwy finał turnieju, bowiem zarówno drużyna Garbarni, jaki i "Baru Pod Schodkami" miały już na koncie po jednym zwycięstwie. Spotkanie to przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze i zakończyło się remisem 3:3. Gole dla Garbarni zdobyli Sebastian Leszczak, Krzysztof Kalemba i Kamil Bajołek, dla rywali zaś celnie trafiali Ania Komorek, Mateusz Ruszało i Tomasz Godyń.

Ponieważ spotkanie zakończyło się remisem, doszło do rozegrania serii rzutów karnych. W nich lepsi okazali się zawodnicy "Baru Po Schodkach", którzy wygrali je 2:1. Celnie wykonali rzuty karne Szymon Szczepański (rugbysta Juvenii) i Ania Komorek, a w Garbarni tylko Adrian Jękot wykorzystał "wapno".

Na pewno za to spotkanie zawodnikom Garbarni należy się wielki Puchar Fair Play, .

 

Po zawodach odbyło się wspólne spotkanie uczestników turnieju przy grillu, a zakończenie imprezy nastąpiło już w bardziej kameralnym gronie w "Barze Po Schodkach" przy ul. Konopnickiej.

W trakcie wspólnej, udanej zabawy Sebastian Leszczak przekazał Ani Komorek pamiątkową koszulkę, w której występował w barwach Górnika Zabrze.

Logistycznie imprezę zabezpieczył Tadeusz Zgud, o oprawę muzyczną zadbał Tadeusz Kalemba, a spikera próbował zastąpić niżej podpisany i podobno wyszło mu to nieźle.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej sympatycznej imprezy należą się wielkie słowa uznania.

 

Składy zespołów:

GARBARNIA: Adrian Jękot - Dariusz Kuźma, Sebastian Leszczak, Krzysztof Kalemba, Tymoteusz Chodźko, Sebastian Sepioł, Mariusz Stokłosa, Kamilo Bajołek.

 

"BAR PO SCHODKACH": Andrzej Koperta, Ania Komorek, Rafał Ruszało, Mateusz Ruszało, Krzysztof Skrzyniecki, Paweł Pajdak, Marcin Stypuła, Andrzej, Michał Gajewski, Szymon Szczepański, Krzysztof Szczepański, Łukasz Turczyński, Michał Kaim, Andrzej Michalski, Andrzej Zięba, Tomasz Godyń.

 

KIBICE: Artur Banasik, Damian Schodnik, Maciej Zębala, Michał Kierot, Krzysztof Chachlowski, Piotr Prochownik, Kamil Niemczyk, Mariusz Cygan, Paweł Foltak, "Kamaczo", Janek Chodór, Tadeusz Zapiór, Arek Basista, Artur Rozwadowski, Norbert Pieprzyca.

 

Zdjęcia z turnieju autorstwa samych uczestników:

 

 

Film z Turnieju przygotował Tomek Godyń:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali