GARBARNIA - MKS TRZEBINIA - SIERSZA 2:0 (0:0)

(pierwszorzędnie): Mateusz Kowalski oraz Łukasz Szymczak i Adrian Leszczyński (Świętokrzyski ZPN).

Widzów 200.

GARBARNIA: Jakub Sypniewski – Mateusz Pawłowicz, Tomasz Baliga, Mateusz Kowalski, Tomasz Kalicki – Paweł Nowak, Marek Masiuda, Piotr Kaczor (87. Jakub Wcisło), Mariusz Stokłosa (73. Jakub Górecki), Michał Górecki (55. Krzysztof Kalemba) – Tomasz Ogar (90+3. Norbert Piszczek).

MKS TRZEBINIA: Łukasz Gielarowski – Tomasz Szczepanik, Sebastian Ołownia, Marcin Kalinowski, Maciej Domurat – Krzysztof Sieczko (75. Piotr Witoń), Tomasz Małodobry, Damian Lickiewicz, Michał Kowalik – Marcin Giermek, Jakub Pająk.

2.11.2014 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Garbarnia kontynuuje udaną passę. Po wcześniejszych zwycięstwach z Czarnymi Połaniec (1:0) i Hutnikiem Kraków (4:1) dziś „Brązowi” wygrali z MKS Trzebinia-Siersza 2:0. Gole przesądzające o zdobyciu trzech punktów strzelił Ogar.

„Garbarze” są spadkowiczami z II ligi, MKS Trzebinia niedawno awansował z IV ligi. Końcowy wynik jest adekwatny do niedawnych różnic w hierarchii rozgrywek, ale nie oddaje przebiegu meczu. Goście bowiem zaprezentowali się z dobrej strony i aż dziw bierze, iż plasują się w dolnej części tabeli. No i jak przegrali sześć meczów z rzędu.

W 6. minucie Gielarowski obronił z bliska groźny strzał Nowaka. „Brązowi” jednak nader rzadko dochodzili w tej fazie gry do innych okazji. Najbardziej aktywny był Nowak, który najpierw uderzył obok słupka, zaś krótko przed gwizdkiem na pauzę dośrodkował z wolnego na głowę Masiudy, lecz ten przestrzelił.

Trzebinia grała konkretniej, agresywnie, była szybsza w starcie do piłki. W oczy rzucała się ciekawa sylwetka Pająka, dobrze wyszkolonego technicznie „młodzieżowca”. W 16. minucie pozostawiony bez opieki Pająk „główkował” za wysoko, natomiast w 34. minucie zwieńczył składną akcję gości, po której piłka otarła się o górną krawędź poprzeczki. Z kolei po chytrym uderzeniu Kalinowskiego z rzutu wolnego futbolówka poszła w tzw. kozioł i Sypniewski miał kłopoty, lecz skończyło się na strachu.

Dopiero pierwszy kwadrans po zmianie stron rozegrała Garbarnia jak należy. I zrobiła więcej niż w całej pierwszej połowie. W 49. minucie Nowak rzucił w tempo podanie do Kaczora, ten nie zdecydował się blisko bramki na „zaryzykowanie” z prawej nogi kończącego podania do partnerów. Zamiast tego doczekaliśmy się wycofania akcji poza obręb „16”, co doprawdy trudno zrozumieć.

Za moment M. Górecki po zagraniu Kalickiego dał zatrudnienie bramkarzowi gości. Z kolei piękną akcję „Garbarzy” zakończył Nowak efektownym uderzeniem, Gielarowski sparował ten strzał. Wkrótce strzał głową Ogara po centrze Kalickiego został w ostatniej chwili zablokowany, ale sekundy później stan meczu zmienił się. Ogar z najbliższej odległości nie miał kłopotów z posłaniem piłki do siatki.

Wydawało się, że Garbarnia pójdzie za ciosem, bo Kalemba potężnie huknął z dystansu. Ale za wysoko. Inicjatywę znów przejęła Trzebinia i śmiało atakowała bramkę Sypniewskiego. Te próby podjęli m. in. Giermek, Kowalik i Lickiewicz, w innej sytuacji uratowała „Garbarzy” z opresji świetna interwencja Baligi. Było i tak, że na przedpolu gospodarzy znalazło się w „5” aż trzech zawodników gości, lecz pewnie było ich za dużo…

Pod przeciwną bramką podejmował próby Ogar, z reguły na bazie współpracy z Nowakiem. W 89. minucie zapadło rozstrzygnięcie. Masiuda zagrał do Wcisły, ten podał do Ogara, który pewnie wykorzystał „setkę”. I przybił pieczęć na wygranej Garbarni.

„Brązowych” muszą cieszyć trzy kolejne punkty. Trzymając się zasady, że zwycięzców nie sądzi się - relację trzeba na tym bezwarunkowo zakończyć.

Zapis relacji on-line Adama Delimata na portalu:

Skrót filmowy

STRZELCY GOLI (18):

3 - Michał Górecki, Krzysztof Kalemba, Tomasz Ogar

2 - Marek Masiuda

1 - Sebastian Kokoszka, Mateusz Kowalski, Paweł Nowak, Mateusz Pawłowicz, Marcin Siedlarz,
Mariusz Stokłosa, Jakub Wcisło.

2 kolejka (zaległa): Garbarnia - Wisła Sandomierz 0:5 (0:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>9 kolejka: Garbarnia - Wisla II Kraków 2-1 (1-1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>7 kolejka: Garbarnia - Beskid Andrychów 2:0 (0:0) - relacja, zdjęcia, materiały Garca TV<<<

>>>6 kolejka: Wierna Małogoszcz - Garbarnia 1:1 (0:1) - relacja<<<

>>>5 kolejka: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Garbarnia 2:1 (0:1) - relacja, zdjęcia, skrót TV<<<

>>>4 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 1-1 (0-0) - relacja, zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>3 kolejka: Granat Skarżysko-Kamienna - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja<<<

>>>1 kolejka: Korona II Kielce - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja, zdjęcia<<<