PUCHAR POLSKI

ZROBILI SWOJE JESZCZE PRZED BURZĄ

 

 

MKS Trzebinia/Siersza - GARBARNIA 0:2 (0:1)

0-1 Marcin Siedlarz 26

0-2 Piotr Ferens 52.

Seweryn Kozub oraz Sławomir Pudło i Jakub Czekaj (KS Brzesko).

Przemysław Fraś, Jakub Pająk - Łukasz Pietras.

 

MKS TRZEBINIA: Krzysztof Pająk - Krzysztof Sieczko, Marcin Kalinowski (3 Paweł Piskorz), Sebastian Ołownia, Paweł Sawczuk -  Maciej Domurat, Tomasz Małodobry (55  Mateusz Majcherczyk), Dawid Dudek (55 Gaspar Repa),
Przemysław Fraś - Michał Kowalik, Jakub Pająk (68 Bartosz Jagła).

 

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Norbert Piszczek, Dariusz Łukasik (67 Marcin Szczurek), Kamil Moskal, Damian Szymonik - Mariusz Stokłosa, Łukasz Nowak, Łukasz Pietras , Michał Kitliński (46 Piotr Ferens ) - Mateusz Ciesielski (46 Patryk Serafin), Marcin Siedlarz (83 Michał Górecki).

 

 

26.06.2016 (AB)

W niedzielę 26 czerwca br. Garbarnia pokonała w półfinałowym spotkaniu Małopolskiego Pucharu Polski świeżo upieczonego trzecioligowca, MKS Trzebinia-Siersza na jego własnym terenie. O zwycięstwie Brązowych przesądziły gole zdobyte przez Marcina Siedlarza i Piotra Ferenca.

 

W środę 29 czerwca o godzinie 17:30 Garbarnia zmierzy się w Finale Małopolskiego PP  z Podhalem Nowy Targ, a mecz zostanie rozegrany w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

W 5. minucie Marcin Cabaj złapał piłkę po groźnym strzale Jakuba Pająka. W 6. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Przemysława Frasia dobrą interwencją zażegnał niebezpieczeństwo Dariusz Łukasik, głową wybijając piłkę daleko poza pole karne. Przejął ją Łukasz Pietras, ale jego dośrodkowanie w kierunku Mariusza Stokłosy było za głębokie.

 

W 8. minucie wpadł z piłką w pole karne Garbarni Fraś, ale i tym razem Łukasik okazał się przeszkodą nie do sforsowania. Zrewanżować mógł się za chwilę Michał Kitliński, ale Krzysztof Pająk nie miał problemu z obroną słabego strzału pomocnika gości.

 

W 14. minucie po niezłej akcji Garbarni z udziałem między innymi Norberta Piszczka i Stokłosy strzał Damiana Szymonika zablokował Sebastian Ołownia. W 16. minucie po rzucie rożnym Łukasza Nowaka Łukasik główkował obok celu. Za chwilę Nowak przerwał taktycznym faulem niezłą akcję Krzysztofa Sieczki. W 20. minucie środkowy pomocniki Garbarni uderzył zza szesnastki nad poprzeczką.

 

W 26. minucie Marcin Siedlarz odebrał piłkę jednemu z wyprowadzających akcję zaczepną rywali w środkowej strefie boiska i pognał z nią na bramkę K. Pająka. Obrońcy gospodarzy zostali całkowicie zaskoczeni takim obrotem sprawy i zanim zdecydowali się na interwencję, Siedlarz splasował piłkę w bramce, pozostawiając ich w tzw. "blokach".

 

W 37. minucie Sieczko przedarł się prawą flanką w pole karne gości, ale jego dośrodkowanie w porę przeciął Cabaj. W 41. minucie po kornerze Pietrasa jeden z obrońców gospodarzy zagrał piłkę ręką w polu karnym, jednak dość energicznie domagający się przyznania "wapna" garbarze próżno czekali na reakcję arbitrów...

 

W przerwie na boisko wprowadzeni zostali Patryk Serafin i Piotr Ferens. Jeśli ktoś szuka dowodów na potwierdzenie tezy o tzw. "trenerskim nosie", to gol zdobyty przez Garbarnię w 52. minucie pasuje do takiej roli idealnie. Bowiem właśnie Serafin świetnie zagrał do Ferensa, ten wpadł z piłką w pole karne i położywszy bramkarza na ziemi skierował futbolówkę do sieci.

 

Wkrótce potem nad Trzebinią przetoczyła się intensywna burza z piorunami, stąd też mecz został przerwany. Po przejściu nawałnicy gra została wznowiona, ale boisko zostało przez nią zmienione nie do poznania. Murawa nasiąknęła wodą, a tworzące się kałuże znacznie utrudniały poczynania zawodników. Od czasów barażu o II Ligę z Bałtykiem Gdynia w 1989 roku wiadomo, że Garbarnia w takich warunkach grać nie lubi.

 

I rzeczywiście, na podmokłym placu gry lepiej radzili sobie gospodarze. W 62. minucie po dośrodkowaniu J. Pająka groźnie, ale obok słupka główkował Paweł Piskorz. W 63. minucie Piskorz był ponownie bliski pokonania Cabaja, ale piłkę z linii bramkowej wybił Łukasik. W 66. minucie po akcji prawą stroną Siedlarz podawał do Nowaka, jednakże piłka zatrzymała się w kałuży...

 

W 72. minucie Siedlarz z Serafinem krótko rozegrali korner, piłka została wycofana do Nowaka, ten zagrał w pole karne, a Kamil Moskal strzelił nad poprzeczką. W odpowiedzi po dograniu Pawła Sawczuka strzał Bartosza Jagły obronił Cabaj. W 77. minucie po dośrodkowaniu Piskorza pod bramką gości powstało spore zamieszanie, ale nie przyniosło gola miejscowym.
W 79. minucie po dobrym przejęciu Pietrasa Ferens podawał do Siedlarza, w ostatniej chwili uciął temat Maciej Domurat.

W 82. minucie Stokłosa dograł do Serafina, ten przedarł się z impetem w pole karne, ale nie zdołał w porę wyhamować na śliskiej nawierzchni i i K. Pająk odbił piłkę.

 

Goście już do końca starali się przerywać ataki rywali w bezpiecznej dla siebie strefie i ta sztuka im się udała. Brązowi schodzili z boiska jako zwycięzcy, bo jeszcze przed burzą zrobili swoje...

 

Czytaj także:

 

>>>Finał Pucharu Polski na szczeblu Okręgu Kraków: Wiślanka Grabie - Garbarnia 0-5 (0-2)<<<

 

Zdjęcia zawdzięczamy uprzejmości Pana Michała Koryczana z portalu

 

 

na którym znajdą Państwo więcej fotografii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni