MKS TRZEBINIA/SIERSZA - GARBARNIA 1:1 (1:0)

Radosław Górka, Mateusz Majcherczyk  - Krzysztof Kalemba, Piotr Ferens.

MKS TRZEBINIA: 1. Krzysztof Pająk - 2. Krzysztof Sieczko (60. Michał Kowalik), 3. Radosław Górka , 4. Marcin Kalinowski ,  5. Adrian Kukla, 13. Bartosz Jagła (46 16. Maciej Domurat), 15. Mateusz Majcherczyk, 17. Paweł Sawczuk, 9. Marcin Giermek (77 10. Piotr Witoń), 18. Marek Mizia, 6. Sebastian Łoś (60 Paweł Piskorz).

GARBARNIA: 94. Damian Drzewiecki - 20. Norbert Piszczek (45 77. Piotr Ferens ), 26. Tomasz Baliga (58. 22. Antoni Jaroszyński),  25. Krzysztof Kalemba , 18. Mateusz Pawłowicz, 4. Damian Szymonik, 8. Marek Masiuda, 19. Karol Kostrubała, 14. Piotr Kaczor (75 17. Jakub Wcisło), 13. Marcin Siedlarz (90 11. Tomasz Kalicki), 9. Tomasz Ogar .

30.05.2015 (JC, AB)

Jesienią wzięła górę Garbarnia (2:0), choć goście pokazali się na Rydlówce naprawdę z dobrej strony. Dziś nadeszła pora rewanżu.

W 7. minucie Giermek dał zatrudnienie Drzewieckiemu. Chwilę później, po „wrzutce” w pole karne Pawłowicza, groźną sytuację pod bramką Pająka wyjaśnił Kukla, który wyekspediował piłkę na korner. Jeszcze w pierwszym kwadransie Kalemba zagrywał do Siedlarza, ten jednak znalazł się na ofsajdzie.

W 25. minucie popełniono faul właśnie na Siedlarzu. Poszkodowany ładnie wyegzekwował z dystansu rzut wolny i Pająk miał kłopoty. W 32. minucie przed stuprocentową okazją znaleźli się gospodarze. Rozpędzony Giermek minął Drzewieckiego i nieuchronnie padłby gol, gdyby nie pierwszorzędna interwencja Kalemby, który przeciął piłce drogę do siatki.

Jedyny gol do przerwy padł po rzucie karnym, orzeczonym po karambolu Piszczka z Giermkiem. Kalinowski wykorzystał „11”, zaś Piszczek, który nabawił się w tym starciu kontuzji, jeszcze do pauzy ustąpił miejsca Ferensowi.

Garbarnia doskonale rozpoczęła drugą połowę. Już w 47. minucie Ogar przymierzył zza „16” i Pająk skapitulował. Optyczna przewaga należała w tej części meczu do gospodarzy, ale lepsze okazje miała Garbarnia.

W 54. minucie egzekwujący rzut wolny Kalemba wypalił z 20 metrów i piłka uderzyła w słupek. W 70. minucie Ogar podawał wzdłuż bramki, a Kaczorowi zabrakło bardzo niewiele, aby dopełnić formalności. Osiem minut później Wcisło doszedł „na wślizgu” do podania od Szymonika, Pająk interweniował skutecznie. Z kolei moment później i pod przeciwną bramką Pawłowicz przerwał groźną szarżę Piskorza.

Remis zasłużony.

>>>27 kolejka: Garbarnia - Poroniec Poronin 2:2 (0:1) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>26 kolejka: Wisła II Kraków - Garbarnia 1:1 (1:1) - video<<<

>>>25 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Małopolska TV<<<

>>>24 kolejka: Beskid Andrychów - Garbarnia 1:2 (1:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>23. kolejka: Garbarnia - Wierna Małogoszcz 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>22 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2-0 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe.<<<

>>>20. kolejka: Garbarnia - Granat Skarżysko Kamienna 2-2 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>19. kolejka: Wisła Sandomierz - Garbarnia 0:0 - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>18 kolejka: Garbarnia - Korona II Kielce 2:1 (1:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>17 kolejka: Garbarnia - Partyzant Radoszyce 6-1<<<