TRAMPKARZE
PODOPIECZNI MARCINA PLUTY POZOSTAJĄ W MAŁOPOLSKIEJ LIDZE

 

1.07.2012 (AB)

Trampkarze Garbarni, mimo dwóch porażek w ostatnich meczach, utrzymali się w Małopolskiej Lidze. Nie było to zadanie łatwe, dlatego też podopiecznym Marcina Pluty, jak i samemu trenerowi, należą się słowa uznania.

 

Jego zespół po rundzie jesiennej został poważnie osłabiony odejściem Pawła Pasionka do Cracovii oraz Adriana Rysia i Mateusza Przesławskiego do Wisły (obaj strzelali gole dla Białej Gwiazdy w ostatnim spotkaniu sezonu Młodych Lwów).

 

Na domiar złego przez całą wiosnę z powodu kontuzji ani raz nie pokazał się na boisku Kuba Mróz, który stanowi mocny punkt tej drużyny.

 

Okazało się, że remis w wyjazdowej potyczce z Jadwigą (1:1 po golu Olafa Nowaka) był bezcenny, bo zdobyty wtedy punkt - początkowo przyjęty z dużym niedosytem - dał trampkarzom Garbarni utrzymanie.

 

Drużynie gratulujemy osiągnięcia celu na przekór niesprzyjającym okolicznościom.

 

W tym miejscu dziękujemy także kierownikowi zespołu, Piotrowi Prochownikowi, za relacje i zdjęcia z meczów trampkarzy.

 

 


Ostatnie mecze sezonu relacjonuje Piotr Prochownik:

 

 

DUNAJEC Nowy Sącz- GARBARNIA 13:0 (3:0)

 

 GARBARNIA: Porębski, Pachel, Groblicki, Kowalski, Prochownik, Kurbiel, Nowak, Ciesielski, Apostolski, Wiewióra, Paliś, Głuchaczka, Miodoński.

 

 Kolejnej wysokiej porażki w lidze doznali trampkarze Garbarni, obejrzenie ich "gry" staje się powoli nie lada wyzwaniem i dużym przeżyciem (traumatycznym). Wynik 0-13 (0-3) w Nowym Sączu z miejscowym Dunajcem mówi wszystko i nie wymaga żadnego komentarza.

 

 

GARBARNIA - WISŁA Kraków 0:3 (0:0)

 

GARBARNIA: Porębski, Pachel, Groblicki, Kowalski, Prochownik, Kurbiel, Nowak, Ciesielski, Apostolski, Wiewióra, Paliś, Głuchaczka, Miodoński.

 W następnej kolejce na Rydlówkę zawitała Wisła Kraków i o dziwo zobaczyliśmy odmienioną ekipę Brązowych, ich gra zwłaszcza w obronie była przez długi czas prawie bezbłędna, stąd do przerwy wynik 0-0. Po przerwie dla Wisły bramki zdobywali - jeszcze w poprzedniej rundzie Garbarze – Adrian Ryś 2 i Mateusz Przesławski. Pierwsza padła po ewidentnym spalonym, następne po błędach obu bramkarzy. Jednak za ten mecz trampkarzy Garbarni należy pochwalić, zwłaszcza za realizację założeń taktycznych trenera Pluty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Film z meczu Garbarni z Wisłą dostępny na portalu Futbol Małopolska:

>>>klik!<<<

 

 

 Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoKIKS TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali