MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

GRAJĄCY W DZIESIĄTKĘ GARBARZE

NIE DOGONILI WYNIKU

 

 

GARBARNIA -TERMALICA /BRUKBET Nieciecza 1:2 (0:1)

0-1 Dawid Surman 36, 0-2 Krzysztof Wrzosek 56, 1-2 Jan Zygmunt 88.

 

Kamil Sikora oraz Sławomir Steczko i Sławomir Radwański.

w Garbarni: Gawor, Homoncik.

Zawartka (Garbarnia, 40 minuta).

 

GARBARNIA: Zawartka - Gawor , Ropek, Kopeć (62 Pilch), Krajewski - Kozak, Chmura (72 Pabiś),
Rakowski (40 Bruzda), Kulanica (85 J. Zygmunt ) - Homoncik
(65 Śwituszak), Torba (46 Biernacik).

 

TERMALICA: Kardas - Wódka, Janeczek (73 Wróbel), Michalczyk, Cierlik, Kuliszewski, K. Wrzosek , Pikul (65 A. Wrzosek), Surman , Kogut (86 Guzik), Ślęczka.

 

W parterze Michał Homoncik...

 

18.06.2013 AB

Juniorzy starsi Garbarni po raz drugi w tym sezonie musieli uznać wyższość swoich rówieśników z Niecieczy. Spotkanie rozgrywane było w niemiłosiernym upale, a Młode Lwy od 40 minuty grały osłabione po czerwonej kartce dla bramkarza Jakuba Zawartki, za równie przypadkowe, co skuteczne zagranie ręką poza polem karnym w sytuacji oko w oko z Dawidem Surmanem.

 

Goście, prowadzeni przez byłego piłkarza Brązowych, Waldemara Dzierżanowskiego, mieli w dzisiejszym spotkaniu więcej z gry. Jako pierwsi też poważnie zagrozili bramce Zawartki, który dwukrotnie wygrał pojedynki sam na sam z Dawidem Surmanem w 14 i Konradem Ślęczką w 23 minucie. W 27 minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów strzelał Piotr Ropek, ale Patryk Kardas wypiąstkował piłkę poza plac gry. W 35 minucie niezłą akcję przeprowadzili Piotr Kozak z Michałem Homoncikiem, jednak piłka po strzale tego drugiego trafiła po rykoszecie w boczną siatkę. W 36 minucie akcję Termaliki sfinalizował Surma i niecieczanie cieszyli się z prowadzenia. W 39 minucie Zawartka ponownie wygrał pojedynek sam na sam, tym razem z Konradem Kuliszewskim.

 

 Minutę później miała miejsce sytuacja fatalna w skutkach dla gospodarzy. Do zagranej w okolicy 25 metra od bramki Garbarni piłki wystartowali jednocześnie Dawid Surma i Jakub Zawartka. Pierwszy znalazł się przy niej golkiper Brązowych. Wydawało się, że już zażegnał niebezpieczeństwo, ale w ostatniej fazie zagrał piłkę ręką.
Arbiter nie mógł zrobić nic innego, niż za pomocą czerwonego kartonika pokazać "Zajawie" drogę do szatni...

 

W drugiej połowie grający w osłabieniu Garbarze starali się odrobić straty, ale obrona Termaliki skutecznie rozbijała ich ataki. W 50 minucie po dośrodkowaniu Damiana Kulanicy źle uderzył piłkę głową Bartosz Gawor. Za to po kontrataku pięknym strzałem z 20 metrów drugiego gola dla niecieczan zdobył Krzysztof Wrzosek. Bartłomiej Bruzda nie miał nic do powiedzenia przy tym trafieniu.

 

Gola dla Garbarni po dośrodkowaniu Piotra Ropka w podbramkowym zamieszaniu zdobył Jan Zygmunt. Końcówka spotkania należała do Brązowych, ale na wyrównanie zabrakło im już czasu.

 

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk:

 

 

 Galerie zdjęć

KIBICÓW  wspiera
MagilloPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSport

 
LifeSport

 
Scena Kraków