"NOWE TWARZE" W SZTABIE SZKOLENIOWYM GARBARNI

MICHAŁ SIKORA, MAREK HOLOCHER, MARIUSZ JEWUŁA

 

 

22.07.2012 (AB)

W sztabie szkoleniowym Garbarni w porównaniu z ubiegłym sezonem nastąpiły istotne roszady.

Trenerowi Krzysztofowi Bukalskiemu w prowadzeniu drugoligowej drużyny pomagać będą Michał Sikora, Marek Holocher i Mariusz Jewuła.


Kierownikiem zespołu nadal jest Jacek Kullanda, natomiast na ławce rezerwowych nie zobaczymy już Artura Sarnata (dotychczasowego asystenta i trenera bramkarzy oraz kierownika w meczach wyjazdowych), a także długoletniego "masera" Garbarni Jerzego Bielańskiego.

 

Jerzemu Bielańskiemu i Arturowi Sarnatowi składamy w tym miejscu serdeczne podziękowania za ich wkład w utrzymanie przez Garbarnię statusu drugoligowca.

 

Nowym członkom sztabu życzymy samych sukcesów, a poniżej prezentujemy ich sylwetki:

 


Asystentem trenera został Michał Sikora, który ostatnio prowadził Rabę Dobczyce.
Michał Sikora kojarzony jest przede wszystkim ze Skawinką, gdzie przez długi okres  (6 lat) pracował jako trener młodzieży, jeśli zaś chodzi o seniorów, to oprócz wspomnianej Raby prowadził także Pcimiankę, pracował też jako drugi trener w zespole Młodej Ekstraklasy Cracovii. 

(foto sportowetempo.pl)

 

Trenerem bramkarzy został Marek Holocher (ur. 12.01.1957) dobrze znany w krakowskim środowisku piłkarskim. Były bramkarz Wisły, Hutnika i Cracovii zakończył piłkarską karierę w 1995 roku w Okocimskim Brzesko. Jest absolwentem krakowskiej AWF, na której ukończył studia w 1980 roku.  Marek Holocher pracował jako trener bramkarzy między innymi w Wiśle Kraków, obecnie jest trenerem IV - ligowego Orła Piaski Wielkie.

(foto AB)

 

Nowym fizjoterapeutą zespołu Garbarni jest  Mariusz Jewuła (ur. 17.03.1971), który zastąpił Jerzego Bielańskiego (jeszcze na dwie kolejki przed zakończeniem ubiegłego sezonu) i przygotowywał zespół przed meczami w Suwałkach z Wigrami i ze Stomilem w Krakowie.
Młode Lwy wygrały obydwa spotkania, co przesądziło o utrzymaniu w II lidze. Sami zawodnicy bardzo chwalą sobie pracę nowego "masera", który pełnił także tę rolę podczas zimowego zgrupowania Brązowych w Kluczborku.
(foto KW)

 

 

 Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali