II LIGA

PO RAZ TRZECI NA MAKSA,

PO RAZ DRUGI BEZ STRAT BRAMKOWYCH

 

 

GARBARNIA - ŚWIT Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (2:0)

1-0 Kozieł 8, 2-0 Ryś 31.

 

Zbigniew Zych oraz Andrzej Głowacki i Maciej Różyński.

Arbiter techniczny: Grzegorz Witkowski (wszyscy Lublin).

 

Gmitrzuk, Obem, Strzałkowski (wszyscy Świt).

 

Widzów 300.

 

 GARBARNIA: Widawski - Ryś , Haxhijaj, Pluta, Byrski, Leszczak (70 Stokłosa), Uwakwe, Zelek (62 Metz), Fedoruk, Siedlarz (68 Wajda), Kozieł (54 Rado).

 

ŚWIT: Bigajski - Gmitrzuk , Drwęcki, Melon (71 Gajewski), Kamiński (66 Zawadzki), Szabat, Obem , Ziąbski, Sosnowski, Enow, Strzałkowski  (78 Zych).

 

Krzysztof Kozieł już w 8 minucie zdobył pierwszego gola dla Garbarni...

 

A Arek Ryś w 31 ustalił wynik spotkania na 2-0 dla Młodych Lwów.

 

 

10.11.2012 Jerzy Cierpiatka:

 Po zwycięstwach nad Stalą Stalowa Wola i Pogonią Siedlce dziś podopieczni Marka Motyki znów zaksięgowali komplet punktów. Gole strzelone przez Kozieła i Rysia już do przerwy dały wystarczającą zaliczkę, aby rywale z Nowego Dworu Mazowieckiego zostali odesłani z kwitkiem. „Brązowi” po raz pierwszy w tym sezonie wygrali dwubramkową różnicą.

 

 Obydwa gole do przerwy były konsekwencją doskonałych podań, otwierających „Garbarzom” drogę do bramki Bigajskiego. Najpierw, choć daleki od wysokiej formy, Siedlarz kapitalnie zgrał crossowo do szarżującego Leszczaka. Ten wprawdzie został powstrzymany przez golkipera, ale we właściwym czasie znalazł się we właściwym miejscu Kozieł i łatwo dopełnił formalności.

 

 Również Leszczak wcale nie odnotował olśniewającego występu. Przeciwnie, kilka strzałów i dośrodkowań było kiepskiej próby. Lecz to właśnie Leszczak pięknym, dalekim podaniem uruchomił Rysia, który uderzeniem obok bramkarza podwyższył na 2-0. Były to premierowe wpisy Kozieła i Rysia na liście zdobywców bramek w bieżącym sezonie.

 

Przyglądaniu się grze Garbarni, oczywiście poza wynikiem, towarzyszyły do pauzy ambiwalentne odczucia. Pluta w pewnym momencie łatwo stracił piłkę, ale jeszcze w tej samej akcji zażegnał niebezpieczeństwo w obrębie „16”. Po kornerze Leszczaka i „główce” Rysia mógł paść bardzo efektowny gol, jednak piłka minęła cel. Na własnym przedpolu potrafił zachować zimną krew dobrze prezentujący się Byrski, wycofując piersią do Widawskiego. Tenże Widawski efektownie sparował piłkę po wolnym Sosnowskiego, co stanowiło konsekwencję popełnienia niepotrzebnego faulu przez Fedoruka. Pluta zaadresował ładne podanie właśnie do Fedoruka, którego uprzedzono w ostatniej chwili. Było też kilka składnych akcji, lecz bez postawienia kropki nad „i”. Głównie z tego powodu, że nagłym spowalnianiem akcji tracono teren przed chwilą mozolnie zdobywany. Natomiast bezdyskusyjnie, po raz kolejny, przypadła do gustu gra Haxhijaja.

 

 Drugą połowę niemal rozpoczęła zaskakująca decyzja arbitra, który przy szarży Leszczaka najwyraźniej miał zamiar skorzystania z przywileju korzyści, ale po ewidentnym sfaulowaniu pomocnika Garbarni na 17. metrze i spowodowanej tym faulem utracie piłki nie podyktował wolnego na korzyść „Brązowych”. Dziwne tym bardziej, że dystans od bramki był bardzo obiecujący…

 

Cała relacja:

 

Zdjęcia Mariusza Kuźmy:

 

Zdjęcia Wojtka Barczewskiego

na portalu LifeSport.pl:

 

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk:

 

Film z golami przygotował Mateusz Ciołkosz:

 

 

Konferencja prasowa:

 

 

==============================

 

 

Strzelcy goli (17) dla Garbarni w bieżących rozgrywkach II ligi:

 

 Mateusz Broź

 

 Kamil Rado i Marcin Siedlarz.

 

 Adrian Fedoruk, Krzysztof Kozieł, Sebastian Leszczak, Bartłomiej Piszczek, Marcin Pluta i Arkadiusz Ryś..

 

 

===================================================

 

PLAN ZIMOWYCH SPARINGÓW GARBARNI

 

 • 16 stycznia: Bocheński KS

 

• 19 stycznia: Poroniec Poronin

 

• 23 stycznia: Cracovia

 

 • 26 stycznia: Hutnik Kraków

 

• 29 stycznia: Puszcza Niepołomice 

 

• 2 lutego: Limanovia

 

• 6 lutego: Beskid Andrychów

 

• 9 lutego: Dalin Myślenice

 

 • 13 lutego: Okocimski Brzesko

 

 

• 16 i 20 lutego: do ustalenia

 

 

• 2 marca: Orzeł Piaski Wielkie

 

  Obóz przygotowawczy zaplanowano w Kluczborku w dniach 23 lutego - 2 marca. W trakcie obozu Garbarnia rozegra trzy inne gry kontrolne.
Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSportScena Kraków