V LIGA

ŚWIT NOWYM LIDEREM

 

     

 

ŚWIT Krzeszowice - GARBARNIA II 2:0 (1:0)

1-0 Grzegorz Krzysiak 38

2-0 Adrian Nowak 75.

 

(bez zarzutu) Grzegorz Jabłoński oraz Krzysztof Patyk i Przemysław Witkowski (KS Małopolski ZPN).

Mateusz Ziółko, Piotr Deryniowski, Rafał Magiera - Wojciech Głuchaczka, Artur Krzeszowiak.

 

ŚWIT: Kamil Kłosowski - Mateusz Ziółko , Mateusz Śliwiński, Jakub Marszałek, Rafał Magiera , Mateusz Trędota, Mateusz Mirek (70 Adrian Funek), Piotr Deryniowski , Adrian Nowak , Paweł Godyń, Grzegorz Krzysiak (85 Szymon Palczewski).

 

GARBARNIA II: Kamil Nowak - Jan Zygmunt, Artur Krzeszowiak , Dariusz Łukasik, Grzegorz Kutrzeba (46 Mateusz Palider-Traczyk) - Przemysław Gruchacz, Wojciech Głuchaczka (78 Adrian Kudelski), Jan Kowalik (65 Marcin Kołton), Michał Bujas (73 Krystian Żakowicz) - Mateusz Ząbczyk, Amadeusz Bufnal (46 Daniel Obtułowicz).

 

 

16.09.2017 (AB)

W 6 kolejce II grupy krakowskiej Klasy Okręgowej Świt Krzeszowice pokonał na własnym boisku rezerwy Garbarni 2:0. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze awansowali na 1 miejsce w tabeli, gdyż dotychczasowy lider - Bronowianka -  bezbramkowo zremisował z przedostatnią w tabeli Iskrą Radwanowice.

 

W 3. minucie Jan Kowalik sfaulował w okolicach 20 metra Pawła Godynia. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się sam poszkodowany i Kamil Nowak miał pierwszą okazję do kontaktu z piłką. Bramkarz Garbarni dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków przenosząc piłkę nad poprzeczką. Jeszcze lepiej spisał się "Nowy" w 8. minucie, przy obronie strzału oddanego ze środka pola karnego przez kapitana Świtu Mateusza Trędotę. Tylko świetnej robinsonadzie swojego golkipera zawdzięczają Brązowi zachowanie czystego konta w tej sytuacji.

 

W 20. minucie z rzutu wolnego z 20 metrów uderzał Mateusz Ząbczyk. Piłka przeszła ponad murem, ale siła strzału nie mogła i też nie zaskoczyła Kamila Kłosowskiego. W 21. minucie strzelał nieźle prezentujący się na boisku Michał Bujas, ale piłka odbita jeszcze rykoszetem od nogi obrońcy minęła słupek. W 23. minucie po długim podaniu Ząbczyka główkował Przemysław Gruchacz, lecz Kłosowski był na posterunku.

 

W 28. minucie Adrian Nowak po rykoszecie od pleców Bujasa omal nie zaskoczył Kamila Nowaka, który jedną ręką sparował trudną do obrony piłkę. W 36. minucie po podaniu Jana Zygmunta próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy Ząbczyk, jednak bez efektu. Za to po upływie 120 sekund padł gol dla Świtu. Po rzucie wolnym wybita z pola karnego gości piłka wróciła w obręb szesnastki, a w sytuacji sam na sam z Nowakiem Grzegorz Krzysiak nie dał bramkarzowi Młodych Lwów żadnych szans.

 

W 53. minucie Kamil Nowak wyłuskał piłkę spod nóg Adriana Nowaka, w ostatniej chwili przerywając groźna akcję gospodarzy. Za moment po podaniu A. Nowaka obok słupka strzelał Krzysiak. W 60. minucie po podaniu Bujasa strzelał Daniel Obtułowicz, lecz Kłosowski nie dał się zaskoczyć. W 67. minucie po dośrodkowaniu Gruchacza "Obtiemu" zabrakło centymetrów do sięgnięcia piłki, a jeden z obrońców wybiciem jej na korner uprzedził zamykającego akcję Krystiana Żakowicza. W 69. minucie Marcin Kołton strzelił mocno z około 20 metrów, a futbolówka minęła słupek w niewielkiej odległości.

 

W 75. minucie przy dość biernej postawie stoperów Garbarni Arkadiusz Nowak złapał Kamila Nowaka na tzw. "wykroku" i wykorzystując asystę Adriana Funka zdobył drugiego gola dla gospodarzy. A sam Funek pojawił się na placu gry zaledwie pięć minut wcześniej.

 

Już w doliczonym czasie gry honorowego gola dla gości mógł strzelić Obtułowicz, ale Kłosowski sparował piłkę na korner.

 

 

STRZELCY GOLI PO 6 KOLEJKACH (11)

 

2- Amadeusz Bufnal, Jan Kowalik, Mateusz Ząbczyk

1 - Bartosz Baran, Rafał Górecki, Marcin Kołton, Dariusz Łukasik, Mateusz Piotrowski

 

 

Czytaj także:

 

>>>5 kolejka: Garbarnia II - Wieczysta 5:2 (3:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>4 kolejka: Wisła Jeziorzany - Garbarnia II 1:1 (0:1)<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia II - Błękitni Modlnica 2:1 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Borek Kraków - Garbarnia II 1:1 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia II - Bronowianka Kraków 2:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni