Mirosław Górecki oraz Sebastian Szczotka i Zbigniew Szymanek.
Arbiter techniczny: Andrzej Chudy (wszyscy Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN).

Filip Wójcik, Aleksander Kozioł - Adrian Dziubiński, Bartłomiej Wasiluk 2x, Szymon Jarosz.

Bartłomiej Wasiluk (Stal, 75, za dwie żółte).

GARBARNIA: Aleksander Kozioł - Michał Mistrzyk, Krzysztof Kalemba (69 Dariusz Łukasik), Arkadiusz Garzeł, Damian Nieśmiałowski - Michał Kitliński (62 Serhii Krykun), Łukasz Pietras, Karol Kostrubała, Szymon Kiebzak (53 Filip Wójcik ) - Patryk Serafin , Marcin Siedlarz.

STAL: Dorian Frątczak - Sebastian Zalepa, Sebastian Łętocha (46 Adrian Gębalski), Mateusz Stąporski (77 Andrzej Trubeha), Przemysław Stelmach, Kamil Jonkisz, Bartosz Sobotka, Mateusz Bukowiec (56 Stepan Hirskyi), Szymon Jarosz , Adrian Dziubiński , Grzegorz Janiszewski (46 Bartłomiej Wasiluk ).

30.09.2017 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Gol szybko strzelony głową przez Patryka Serafina przesądził o dzisiejszej wygranej Garbarni ze Stalą Stalowa Wola. Wynik 1:0 wprawdzie nie uległ zmianie, ale emocji było multum aż do ostatniego gwizdka arbitra. Podopieczni Mirosława Hajdy awansowali na 5. miejsce drugoligowej tabeli.

Raptem w 2. minucie Serafin niecelnie uderzył z dystansu. Jednak chwilę później już wystąpił w głównej roli. Zresztą
w przedniej akcji, zainicjowanej przez Kitlińskiego (podanie do flanki), rozwiniętej przez Garzeła (idealna centra), a sfinalizowanej nieuchronną „główką” Serafina. Niebawem w idealnej sytuacji znalazł się Kiebzak, lecz lobując Frątczaka jednocześnie przelobował bramkę.

Nie oznacza to wcale, że Stal tylko przyglądała się temu, co zdziałają „Garbarze”. Zaraz po utracie gola podopieczni Janusza Białka egzekwowali rzut wolny, po nim piłka uderzona głową przez jednego z zawodników gości nieznacznie minęła cel. Sytuację po następnym stałym fragmencie gry brawurowo wyjaśnił Kozioł, który za chwilę jeszcze obronił strzał Bukowca.

Następnie dał znać o sobie Dziubiński. Najpierw uderzył obok bramki, niebawem zaś w sam górny róg. Paradoks, że Dziubiński zrobił to przy wykonywaniu rzutu wolnego, mimo że wyraźnie poślizgnął się przy oddawaniu strzału. Kozioł tak czy inaczej interweniował skutecznie, by za moment odetchnąć z ulgą, bo któryś z graczy Stali „główkował” niecelnie, acz groźnie.

Pod koniec drugiego kwadransa meczu na alarm bito pod bramką Frątczaka. Kiebzak po wzięciu „na zamach” opiekuna oddał niebezpieczny strzał, za to dobitka była niecelna. Z kolei Siedlarz rozsądnie wycofał piłkę do nadbiegającego Serafina. Akurat na jego lewą nogę, więc oczekiwano skutecznego splasowania piłki. Jednak i w tej sytuacji Frątczak nie dał się pokonać.

W 32. minucie Kozioł, zresztą w całym meczu broniący pierwszorzędnie, popisał się kapitalną obroną strzału głową Jarosza. Przy zarysowującej się przewadze liczebnej Serafin przerwał niecelnym podaniem doskonale rozwijający się kontratak „Garbarzy”. Niecelnie uderzał Kostrubała, pod przeciwną bramką to samo zrobił Łętocha. Już w przedłużonym czasie pierwszej połowy piłka wpadła do siatki gospodarzy, ale poprzedził to ofsajd. No i nie da się ukryć, że popełnienie szkolnego błędu przez „Brązowych” na własnej połowie, co omal skończyło się fatalnie.

W 52. minucie zmarnował okazję Jonkisz. Chwilę później strzał Siedlarza wprawdzie został zablokowany, ale nadbiegający Kostrubała pięknie przymierzył z woleja. Do szczęścia zabrakło centymetrów, na drodze piłki stanęła poprzeczka.

W dalszej fazie meczu padło kilka niecelnych strzałów z obu stron, aż w 75. minucie wyleciał z boiska Wasiluk. Usilnie dążył on do zobaczenia drugiej żółtej kartki, gratulujemy determinacji… Stal znalazła się w liczebnym osłabieniu, ale wcale nie wywiesiła białej flagi. No i zrobiło się jak na huśtawce.

Oto w 87. minucie Wójcik miał obowiązek dopełnienia formalności po kontrataku Garbarni, jednak z kilku metrów trafił piłką w słupek… Za chwilę wolej Krykuna mógł zamknąć temat. W piłce często już bywa, że zmarnowanie takiej „setki” jaką miał Wójcik rodzi nader przykre konsekwencje. I tak byłoby również dzisiaj, gdyby w 2. minucie przedłużonego czasu gry Hirskyi trafił do siatki, a nie w poprzeczkę. Albo w boczną siatkę, co uskutecznił w ostatniej akcji dramatycznego meczu.

Trzy punkty wywalczone przez Garbarnię są niewątpliwie bardzo cenne. Wszak stwierdzenie tego faktu nie może mieć nic wspólnego z udzieleniem rozgrzeszenia za sposób rozegrania końcowej fazy spotkania. Bez wątpienia za dużo było „prądu”, zdecydowanie za mało rozsądku i poszanowania piłki. Było to szczególnie widoczne w sytuacjach, kiedy wyprowadzaniu kontrakcji powinna towarzyszyć rozwaga. A tej niewątpliwie brakowało.

Za to trzy kolejne punkty są…

Bramka oraz zapis konferencji prasowej

Zdjęcia Pani Urszuli Rymarczyk:

(aby przejść do galerii kliknij w zdjęcie poniżej)

>>>5 kolejka: Garbarnia - Legionovia Legionowo 1:2 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>4 kolejka: Rozwój Katowice - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót TVP Kraków 3<<<

>>>2 kolejka: GKS Bełchatów - Garbarnia 3:1 (2:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>1 kolejka: Radomiak Radom - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>Karnety i bilety na mecze Garbarni w rundzie jesiennej sezonu 2017/18<<<

>>>Rydlówka z drugoligową licencją<<<

STRZELCY GOLI PO 11 KOLEJKACH (16)

3 - Serhii Krykun, Tomasz Ogar, Patryk Serafin

1 - Petar Borovićanin, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Michał Mistrzyk, Marcin Siedlarz,