WEEKEND 15-16 MARCA

SPARINGI REZERWY I JUNIORÓW

16.03.2014 (AB)

W sobotę 15 marca na Rydlówce spotkania sparingowe rozegrały rezerwa i juniorzy starsi. Juniorzy pokonali SMS Kraków 3:2 (1:1), natomiast Garbarnia II wygrała z LKS Mogilany 4:1 (2:1).

W niedzielę 16 marca 2014 juniorzy młodsi Garbarni przegrali z Hutnikiem 0:3.

***************************************************************************************

4-1 Konrad Kuliszewski 66.

GARBARNIA II: Robert Błąkała (46 Piotr Syrek) - Jan Zygmunt (72 Szymon Palczewski), Michał Budek (75 Michał Słabik), Marcin Mucha, Kamil Bajołek (55 Jan Barabasz) - Mariusz Stokłosa , Mateusz Ząbczyk (63 Zawodnik Testowany), Artur Krzeszowiak, Marcin Siedlarz , Marcin Marut (55 Grzegorz Przysężniak) - Dawid Palej (46 Konrad Kuliszewski ).

MOGILANY: Sepioło (Sarga) - Karski, Tomeczko, Jatczak, Anton - Suder (Czeremcha), Sosnowski (Sroka), Ptaszek, Fraś (Wilkołek) - M. Kwaśniak (Rapacz), B. Kwaśniak (Piaskowski).

Mariusz Stokłosa w 30 minucie wyrównał stan spotkania z Mogilanami, a w 32 minucie asystował przy golu
Marcina
Siedlarza.

Foto archiwum.

15.03.2014 (AB)

Rezerwy Garbarni zdecydowanie pokonały A-klasową ekipę Mogilan, choć to goście jako pierwsi trafili do bramki już

w 3 minucie. Mateusz Kwaśniak bez litości wykorzystał niefrasobliwość stoperów Brązowych i nie dał szans Robertowi Błąkale.

W 30 minucie Mariusz Stokłosa sfinalizował podanie Kamila Bajołka, a w 32 minucie przeprowadził kapitalną akcję z Marcinem Siedlarzem, który "położył" bramkarza i wyprowadził Młode Lwy na prowadzenie.

Zarówno "Stoki", jak i "Riki", stanowili dziś poważne wzmocnienie Garbarni II i byli zawodnikami kreującymi grę swojej drużyny. Obaj mogli jeszcze przed przerwą wpisać się na listę strzelców. Siedlarz w 20 minucie, kiedy to jego zaskakujący strzał z 30 metrów okazał się minimalnie niecelny, a Stokłosa dwukrotnie (w 40 i 42 minucie) strzelał obok słupka.

W 54 minucie po dokładnym zagraniu Siedlarza wzdłuż linii bramkowej do piłki dopadł Mateusz Ząbczyk i nieuchronnie umieścił ją w siatce. W 66 minucie wynik spotkania ustalił Konrad Kuliszewski, przytomnie finalizując akcję Stokłosy i Siedlarza.

Dobrze spisywała się także garbarska młodzież, Piotr Syrek był godnym zastępcą Błąkały w bramce, a w 74 minucie dwaj juniorzy: Michał Budek i Szymon Palczewski przeprowadzili akcję, po której piłka omal nie znalazła się w bramce rywali.

SPARING JUNIORÓW STARSZYCH

CZTERECH NA OFSAJDZIE, A GOL JEDNAK UZNANY...

Krzysztof Dubas.

GARBARNIA: Sebastian Ropek (46 Krzysztof Marut) - Robert Łatka (46 Damian Pabiś), Patryk Pilch (46 Bartosz Gawor), Piotr Ropek, Antoni Jaroszyński (46 Michał Matyasik) - Alan Lepiarz  (46 Piotr Kozak ), Piotr Dolczak (46 Karol Rakowski), Mateusz Borla (46 Tomasz Chmura), Karol Jędrzejczyk (46 Grzegorz Biernacik) - Michał Kozik (70 Bartosz Gigoń), Bartosz Gigoń (46 Patryk Szeląg).

Piotr Kozak (z lewej) zdobył w sparingu z SMS dwa gole.

Juniorzy starsi Garbarni pokonali na własnym boisku rówieśników z SMS. W pierwszej połowie spotkanie toczyło się w strugach ulewnego deszczu, ale nie przeszkadzało to zawodnikom obu zespołów zagrać interesującego meczu.

W 18 minucie Sebastian Ropek w sobie tylko wiadomy sposób sparował na korner piłkę po strzale jednego z gości. W 21 minucie Brązowi objęli prowadzenie. Po rozegraniu rzutu rożnego i kilku podaniach Garbarzy piłka trafiła do Alana Lepiarza, który otworzył wynik.

W 26 minucie mogło być 2-0, ale bramkarz SMS z najwyższym trudem obronił strzał Michała Kozika.

Dwie minuty później padło wyrównanie, po "puszczeniu" przez sędziego akcji, w której czterech zawodników gości było na wyraźnym ofsajdzie. Jeden z nich - konkretnie Wróbel - nie doczekawszy się gwizdka arbitra (a wyraźnie się go spodziewał, wraz z obrońcami Garbarni) zagrał do Tomasza Olejarza. Ten bez kłopotów pokonał S. Ropka.

To prawda, że prowadzenie spotkania bez asystentów jest trudne, ale tak poważny błąd nie wystawia rozjemcy najlepszego świadectwa. Na wyraźnym ofsajdzie nie był jeden, nie dwóch, nie trzech, ale ... czterech zawodników drużyny atakującej!!!
Jest nad czym popracować u progu rundy wiosennej...

W drugiej połowie spotkania Brązowi dominowali na boisku. Na prowadzenie wyprowadził ich strzałem głową Piotr Kozak. Po kornerze wykonywanym przez Kozika Grzegorz Biernacik wygrał pojedynek o górną piłkę, obrońcy SMS zdołali ją jeszcze wybić po jego strzale, ale wobec "poprawki" Kozaka z najbliższej odległości byli bezradni.

W 55 minucie Michał Matyasik przeprowadził akcję na lewym skrzydle, po której założył tzw. "siatę" obrońcy i posłał podanie wzdłuż bramki, a Kozak bez problemu trafił do "pustaka".

W 66 minucie po podaniu Kozaka kapitalnie uderzył Biernacik, piłka po jego strzale "zatańczyła" pomiędzy bramkarzem i słupkiem i wyszła w pole. W 71 minucie piłkę po strzale Tomasza Chmury z dystansu przeniósł nad poprzeczką golkiper SMS.

W 73 minucie Bartosz Gigoń przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

W ostatniej minucie spotkania Patryk Wójcik zaskoczył Krzysztofa Maruta celnym trafieniem z rzutu wolnego.

SPARING JUNIORÓW MŁODSZYCH

WYMAGAJĄCY HUTNIK

GARBARNIA - HUTNIK 0:3 (0:1)

0-1 Sebastian Jacak 30 (wolny)

0-2 Damian Guzik 44

0-3 Hubert Pachowicz 50.

GARBARNIA: Mikołaj Kohlbrenner (48 Piotr Syrek) - Bartosz Gubała (41 Łukasz Kowalski), Adam Tomaszewski (51 Kamil Dziedzic), Zawodnik Testowany 1, Zawodnik Testowany 2 - Paweł Pasionek (41 Szymon Porębski, 71 Paweł Pasionek), Wojciech Głuchaczka, Zawodnik Testowany 3, Bartosz Prochownik (61 Wojciech Waś) - Mateusz Ciesielski (41  Adam Jawor), Piotr Apostolski.

W niedzielne przedpołudnie na sztucznej murawie Rydlówki zmierzyły się ekipy juniorów młodszych Garbarni i Hutnika. Hutnik za tydzień startuje w rozgrywkach Makroregionalnych, Garbarnia do rozpoczęcia wiosennej rundy w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych ma jeszcze dwa tygodnie. Brązowi grali dziś bez swoich mocnych punktów: Jakuba Kozioła i Mateusza Walentynowicza, a w ich szeregach pojawiło się trzech testowanych przez trenera Stanisława Śliwę zawodników.

Hutnik przeważał przez całe spotkanie, ale pierwsze dwa gole zdobył po kardynalnych błędach Młodych Lwów. W 30 minucie Sebastian Jacak wykonywał rzut wolny z około 25 metrów, piłka przeszła obok źle ustawionego muru i kozłując przed interweniującym Mikołajem Kohlbrennerem wpadła do siatki. Cztery minuty po przerwie Damian Guzik wykorzystał nonszalancję defensywy Garbarni i podwyższył na 2-0 dla swojego zespołu. Wynik ustalił w 50 minucie Hubert Pachowicz.

Garbarze mieli w tym spotkaniu swoje szanse, w 3 minucie bramkarz Hutnika obronił strzał Bartosza Prochownika, a w 24 minucie po podaniu "Proszka" zawodnik testowany strzelił minimalnie obok spojenia. Bliscy szczęścia byli także w drugiej odsłonie Piotr Apostolski i Paweł Pasionek.

Jednak, aby sprawiedliwie oddać obraz rzeczywistości, trzeba wymienić sytuacje, w których gospodarze mogli też gole stracić. W 9 minucie "Kolba" dobrze interweniował na przedpolu, w 27 minucie ofiarnym wyjściem poza "szesnastkę" uratował sytuację, a w 39 i 40 minucie parował na rzuty rożne groźne strzały rywali. Zaś w 12 minucie testowany w zespole gospodarzy boczny obrońca wybił piłkę z linii bramkowej.

W 48 minucie bramkarz Garbarni ucierpiał w starciu z jednym z piłkarzy Hutnika i z urazem nosa musiał opuścić plac gry. Z niecierpliwością czekamy na wynik lekarskiej diagnozy i mamy nadzieję, że kontuzja nie wyeliminuje Mikołaja z pierwszych wiosennych spotkań ligowych.

Zdjęcia udostępnił naszemu serwisowi Oskar Kohlbrenner, brat naszego dzisiejszego "pechowca".