SPARINGI

REMIS REZERWY Z JUNIORAMI,

PORAŻKA JUNIORÓW MŁODSZYCH Z WISŁĄ

29.03.2014 (AB)

W sobotę 29 marca na sztucznym boisku Rydlówki w wewnętrznym sparingu zmierzyli się piłkarze rezerwy i juniorów Garbarni. Interesujące spotkanie zakończyło się remisem 2:2

W niedzielę 30 marca  juniorzy młodsi Garbarni przegrali z Wisłą Kraków 1:2.

*******************************************************************************************

GARBARNIA II - GARBARNIA juniorzy 2:2 (0:1)

0-1 Łukasz Litwin 45

1-1 Łukasz Machno 52

2-1 Jan Zygmiunt 54

2-2 Michał Susuł 86.

Robert Włodarz.

GARBARNIA II: Krzysztof Marut – Jan Zygmunt  , Bartosz Gawor, Marcin Mucha, Przemysław Gruchacz –
Łukasz Machno , Zawodnik Testowany, Marcin Marut , Jan Barabasz, Grzegorz Przysiężniak – Dawid Palej oraz Sławomir Zygmunt, Jakub Kopeć, Mateusz Ząbczyk, Konrad Kuliszewski.

GARBARNIA juniorzy: Sebastian Ropek – Robert Łatka, Michał Budek, Patryk Pilch, Antoni Jaroszyński – Alan Lepiarz, Mateusz Borla, Piotr Dolczak, Karol Jędrzeiczyk – Michał Kozik, Łukasz Litwin oraz Damian Paździor, Piotr Kozak, Karol Rakowski, Tomasz Chmura, Patryk Szeląg, Grzegorz Biernacik, Bartosz Gigoń, Michał Susuł .

Tym razem Damian Paździor i Piotr Kozak nie zdołali przeszkodzić Łukaszowi Machno (drugi od lewej) w zdobyciu gola.  Z prawej Przemysław Gruchacz.

Sparing juniorów młodszych

GARBARNIA - WISŁA Kraków 1:2 (1:1)

0-1 Marcin Jaworski 1

1-1 Mateusz Przesławski 14

1-2 Olaf Nowak 73.

GARBARNIA:  Piotr Syrek - Jakub Mróz (Bartosz Gubała), Paweł Marczyk, Adam Tomaszewski, Łukasz Kowalski (Kamil Dziedzic) - Mateusz Przesławski (Kamil Burda), Wojciech Głuchaczka (Zawodnik Testowany), Mateusz Walentynowicz (Mateusz Ciesielski), Wojciech Waś (Adam Jawor), Bartosz Prochownik (Szymon Porębski) - Piotr Apostoslki (Adam Barcik).

2.04.2014 (AB)

W niedzielę 30 marca juniorzy młodsi Garbarni zmierzyli się w ostatnim przed wznowieniem rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych meczu kontrolnym z Wisłą Kraków. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia "Białej Gwiazdy", zaraz po rozpoczęciu gry Marcin Jaworski zaskoczył obronę gospodarzy i zdobył prowadzenie dla Wisły.

W 3 minucie Mateusz Przesławski, który powrócił z Wisły do Garbarni, mógł doprowadzić do szybkiego wyrównania, ale bramkarz rywali obronił jego strzał. W 5 minucie sporo szczęścia mieli z kolei Brązowi, kiedy po strzale jednego z wiślaków piłka przeszła obok słupka bramki Piotra Syrka.. W 14 minucie Przesławski zdobył wyrównanie po przejęciu piłki w strefie obronnej przeciwnika.

W drugiej połowie gola zdobyła Wisła, choć Garbarze mieli kilka doskonałych okazji podbramkowych. W 44 minucie strzał Przesławskiego obronił golkiper Wisły. W 48 minucie Piotr Apostolski w dobrym stylu przyjął piłkę w polu karnym, ale jego strzał padł łupem bramkarza. Podobnie w 50 minucie, ale tym razem pechowym strzelcem był Bartosz Prochownik. W 69 minucie po kornerze egzekwowanym przez Mateusza Ciesielskiego, Adam Barcik uderzył obok słupka. W 70 minucie po dośrodkowaniu Adama Jawora z rzutu wolnego zawodnik testowany "główkował" obok słupka.

Niewykorzystane okazje zemściły się na Młodych Lwach. w 73 minucie do bramki Syrka trafił Olaf Nowak, który jeszcze w trampkarzach był zawodnikiem Garbarni.

Dwie szanse na wyrównanie miał Szymon Porębski. W pierwszej po trójkowej akcji z Ciesielskim i Barcikiem strzelił obok słupka, w drugiej bramkarz Wisły zdołał wytrącić mu piłkę spod nóg w sytuacji sam na sam.

Spotkanie w ocenie trenerów było dobrym widowiskiem, a trener gości podkreślił, że było tak dzięki temu, że "oba zespoły chciały grać w piłkę".

Jeśli chodzi o Garbarnię to jeszcze kilka lat temu nikłą porażkę z Wisłą w kategorii juniora młodszego przyjmowano na Rydlówce z satysfakcją. Dziś po meczu w obozie Młodych Lwów panował lekki niedosyt, całkiem zresztą uzasadniony.

Pora przełożyć dobrą grę w sparingach na ligowe rozgrywki.

Prezentujemy trzy galerie zdjęć z tego spotkania.