SPARINGI 2014

PODWÓJNA (I)SKRA BRĄZOWYCH

 

19.02.2014 (AB)

Pierwszy zespół Garbarni rozegrał dzisiaj na Rydlówce dwa sparingi. W pierwszym pokonał lidera III ligi śląsko-opolskiej, częstochowską Skrę 3:1, a zaraz potem rozprawił się z IV-ligową Iskrą Klecza Dolna 4:0.

W bramce Skry w I połowie wystąpił Robert Widawski, który jeszcze niedawno grał w zespole z Ludwinowa.

 

 

 

GARBARNIA - SKRA Częstochowa 3:1 (2:0)

 1-0 Jakub Górecki 19, 2-0 Marcin Drzymont (głową, samob.) 20, 3-0 Łukasz Cichy 65, 3-1 Adrian Musiał 78.

 

Sebastian Krasny oraz Sławomir Steczko i Daria Listwan.

Senderski, Kokoszka (obaj Garbarnia).

 

GARBARNIA: Sypniewski - Piszczek (76 Byrski), Kowalski, Pluta, Senderski (83 Fedoruk) -

 J. Górecki (73 Kalicki), Kalemba, Kostrubała, Metz (60 Kokoszka ), Kaczor - M.Górecki (60 Cichy ).

 

SKRA: Widawski (46’ Stanek) – Kowalski, Szałek, Drzymont , Mastalerz – K. Sobala (46’ P. Polak), M. Sobala, A. Musiał , R. Skwarczyński (65’ B. Rorat) – zaw. Testowany , Chmiest.

 

 

W 19 minucie meczu po trójkowej akcji Piotr Kaczor - Michał Górecki - Jakub Górecki ten ostatni otworzył wynik spotkania. Goście jeszcze nie zdążyli poukładać szyków, a już było 2-0 dla Młodych Lwów. Po przejęciu piłki Kaczor zagrał do Tomasza Metza, ten podał na prawe skrzydło do Jakuba Góreckiego, a jego dośrodkowanie w pole karne głową zamienił na gola niefortunnie interweniujący Marcin Drzymont. To były dwie "zabójcze" minuty Brązowych, które ustawiły dalszy przebieg spotkania.

 

Trzeciego gola dla Garbarzy kapitalnym uderzeniem zdobył Łukasz Cichy, który otrzymał piłkę od Karola Kostrubały. W 75 minucie Jakub Sypniewski, który nie miał jak dotąd zbyt dużo pracy, dwukrotnie - w jednej akcji - bardzo dobrze interweniował po groźnych strzałach częstochowskich napastników.

 

Gola dla gości w 78 minucie strzelił Adrian Musiał i piłkarze Skry w końcówce spotkania stworzyli kilka groźnych sytuacji. W 80 minucie po strzale z dystansu jednego z nich poprzeczka uchroniła gospodarzy od utraty gola. W odpowiedzi po kornerze Marcin Pluta główkował tuż nad bramką gości.

 

Mecz był bardzo dobrze "gwizdany", trójka arbitrów - także przygotowująca się do ligowego sezonu - pokazała wysoką formę.

Dwie bezdyskusyjne czerwone kartki dla piłkarzy Garbarni w sparingu skończyły się 5-minutowymi karami, ale w lidze już takiej pobłażliwości nie będzie. Zarówno "Sendi", jak i "Kokos" muszą to wziąć pod uwagę, gdyż nadmiar walki oprócz kary indywidualnej pociąga za sobą osłabienie drużyny.

 

Skrót spotkania w Garca TV:

 

 

 

GARBARNIA - ISKRA Klecza Dolna 4:0 (2:0)

1-0 Marcin Siedlarz 5, 2-0 Sebastian Kokoszka 10, 3-0 Antoni Jaroszyński 86, 4-0 Marcin Siedlarz 89.

 

Mariusz Kucia oraz Wojciech Wajda i Łukasz Ścigalski.

 

GARBARNIA: Jękot - Fedoruk, Haxhijaj (55 Ząbczyk), Dolczak, Byrski ,Siedlarz  ,  Termanowski, Kalicki, Ogar,
Cichy (66 Jaroszyński ), Kokoszka (46 Gruchacz).

 

 

W drugim dzisiejszym sparingu Garbarnia pokonała Iskrę 4:0. Łupem bramkowym podzielili się Marcin Siedlarz (2 gole) , Sebastian Kokoszka i Antoni Jaroszyński. Goli mogło być więcej, bowiem w 85 minucie Marcin Siedlarz nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na nim samym (strzelił nad poprzeczką). W 90 minucie rzutu karnego nie wykorzystał także Filip Niewidok z Iskry, który z kolei trafił w poprzeczkę.

 

W sobotnim sparingu z Rakowem w Częstochowie pierwsze swoje trafienie dla pierwszej drużyny zanotował Sebastian Kokoszka.  "Kokos" z Iskrą zdobył gola numer dwa. Natomiast ozdobą meczu była bramka zdobyta przez Antka Jaroszyńskiego (junior Garbarni debiutujący w pierwszym zespole). Młody zawodnik Młodych Lwów po otrzymaniu podania od Mateusza  Ząbczyka "przymierzył" mocno z dystansu, a zakręcona przez niego piłka znalazła drogę do siatki. Filmowy gol, mamy nadzieję, że będziemy mogli niebawem zaprezentować skróty z dzisiejszych gier.

 

Gole z tego spotkania w Garca TV:

 

 

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk  z meczu Garbarnia - Skra:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cały album:

 

 

Zdjęcia Uli Rymarczyk z meczu Garbarnia - Iskra:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cały album:

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

ALTERNATYWNY ADRES SERWISU


Partnerzy medialni


Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali