SPARINGI 2014

PIERWSZY GOL "KOKOSA"

RAKÓW Częstochowa - GARBARNIA 2:1 (1:1)

0-1 Sebastian Kokoszka 29, 1-1 Patryk Murawski 37, 2-1 Łukasz Buczkowski 86 (wolny).

RAKÓW: (I połowa) Wróbel - Soczyński, Ogłaza, Strzelecki, Napora, Stefanowicz, Kowalczyk, Witczyk, Czerwiński, Murawski , zawodnik testowany. (II połowa) Stępień - Pełka, Byrtek, Holik, Kominiak - Mońka, Diogo, Kmieć, Buczkowski - Pląskowski - Retlewski.

GARBARNIA: Jakub Sypniewski - Adrian Fedoruk, Mateusz Kowalski, Gjentijan Haxhijaj, Paweł Byrski - Jakub Górecki, Krzysztof Kalemba, Tomasz Metz, Łukasz Cichy, Sebastian Kokoszka - Michał Górecki  oraz

Norbert Piszczek, Marcin Pluta, Przemysław Senderski, Piotr Kaczor, Tomasz Kalicki, Karol Kostrubała, Adrian Jękot.

Sebastian Kokoszka (z lewej) w Częstochowie strzelił swojego pierwszego gola w pierwszym zespole Garbarni.

15.02.2014 (AB)

W rozegranym dziś w Częstochowie sparingu z ósmą drużyną grupy zachodniej  II ligi, Rakowem, Garbarnia doznała pierwszej w tym roku porażki. Zaczęło się obiecująco dla Brązowych: w 29 minucie Sebastian Kokoszka wyprowadził ich na prowadzenie. Jest to pierwszy gol wychowanka naszego Klubu zdobyty w pierwszym zespole.

Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą, a na cztery minuty przed końcem spotkania zdobyli zwycięskiego gola z rzutu wolnego.

Przegrana w Częstochowie przerwała serię meczów bez porażki Młodych Lwów. Od momentu objęcia zespołu przez trenera Mirosława Kmiecia zespół Garbarni schodził dziś z boiska pokonany po raz pierwszy od 10 spotkań (4 ligowych i 6 sparingowych). Żadna porażka cieszyć nie może, ale też nie pora na załamywanie rąk: wszak gry kontrolne są właśnie po to, aby wyciągać z nich wnioski.

W środę 19 lutego Młode Lwy rozegrają na Rydlówce dwa mecze kontrolne, o 14:00 ze Skrą Częstochowa i o 15:30 z Iskrą Klecza Dolna.