0-1 Bartłomiej Zając 12, 1-1 Tomasz Kalicki 34 (głową).

GARBARNIA: Bruzda (46 Zawartka) - Gawor (46 Rojek), Mucha, Dolczak, Krajewski (46 J. Zygmunt) - Kokoszka (46 Torba), Ropek (46 Homoncik), Barabasz (46 Rakowski), Kaczor (46 Śwituszak) - Kalicki , Marut (60 Zegarek).

W "kleszczach" rywali Bartosz Gawor, z tyłu Sebastian Kokoszka.

7.04.2013 (AB)

Zaplanowany na ten weekend start Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych, z powodu bardzo przedłużającej się zimy nie doszedł do skutku. W związku z tym na sztucznej nawierzchni boiska Nadwiślanu zmierzyli się w meczu kontrolnym juniorzy starsi Garbarni i Górnika Wieliczka.

Spotkanie zakończyło się remisem, a jego wynik został ustalony już do przerwy. Ekipa trenera Jacka Mroza zmusiła Brązowych do sporego wysiłku. Zawodnicy z Wieliczki od pierwszego gwizdka arbitra narzucili ostre tempo gry.

W 12 minucie prowadzenie dla Górnika uzyskał Bartłomiej Zając, finalizując akcję swojego zespołu.

W 34 minucie celną "główką" wyrównał Tomasz Kalicki, po akcji przeprowadzonej przez Piotrka Ropka z Sebastianem Kokoszką.

Mecz był szybki, twardy i zacięty, obie drużyny miały w nim swoje okazje, ale więcej goli nie padło. Na pewno trener juniorów starszych Garbarni Robert Włodarz będzie miał swoim podopiecznym do przekazania kilka uwag.

Zarówno Bruzda, jak i Zawartka byli dziś mocnymi punktami drużyny, z tym, że "Zajawa" miał po przerwie więcej pracy i kilka razy zapobiegł utracie goli przez Brązowych. Świetnie kilka razy interweniował w obronie Paweł Rojek, który pokazał, że nie boi się podjąć ryzyka.

Już za niespełna tydzień, w sobotę 13 kwietnia o 12:00 juniorzy starsi Garbarni mają na Rydlówce wyznaczony mecz ligowy z Glinikiem, którego jesienią ograli w Gorlicach 3-0. Czy jednak aura pozwoli na rozegranie tego spotkania?

Tego nikt nie jest w stanie dziś przewidzieć...