SPARINGOWA NIEDZIELA

ZWYCIĘSTWA MŁODYCH LWÓW

 

17.03.2013 (AB)

Po sobotnim zwycięstwie juniorów starszych, w niedzielę na boisku Nadwiślanu swoje sparingi rozgrywali podopieczni trenera Stanisława Śliwy. O 11:00 juniorzy młodsi pokonali juniorów starszych Gdovii 6:1, a po południu Garbarnia II zwyciężyła z Jordanem-Sum Zakliczyn 4:2.
 

 

 

GARBARNIA II - JORDAN-SUM Zakliczyn 4:2 (1:1)

1-0 Łukasz Cichy 22, 1-1 Mirosław Jaśkowiec 24, 2-1 Filip Zelek 74, 3-1 Dawid Palej 78, 3-2 Paweł Stryszowski 88, 4-2 Tomasz Kalicki 90.

 

 GARBARNIA II: Szwiec (61 Paździor) – Kaim (46 Stokłosa), Ryś, Krzeszowiak, Mirończuk (46 Byrski) – Nwachukwu (46 Talkowski), Lis (70 Machno), Marcin Siedlarz (33 Zelek ), Kalicki , Przysiężniak (46 Hassan) – Cichy (46 Palej ).

 

JORDAN –SUM: K. Burkat – Wojtan, Cichoń, Panuś, Mistarz – Płachta, Stryszowski , Żuk, Jaśkowiec – Sz. Burkat, Rozwadowski oraz E. Burkat, A. Burkat, Matoga, Ślusarczyk, Jania.

 


Łukasz Cichy otworzył wynik spotkana.

 

 Na boisku Nadwiślanu Garbarnia II zmierzyła się w meczu kontrolnym z Jordanem -Sum Zakliczyn. Trenerem zespołu Jordana jest Krzysztof Szopa, który w sezonie 2010/11 wygrał z pierwszą drużyną Brązowych III ligę.

 

Jordan dość długo opierał się Młodym Lwom, tocząc – zwłaszcza do przerwy – wyrównany i twardy pojedynek, jednak w drugiej połowie Garbarze zdyskontowali zdobytymi golami rosnącą w miarę upływu czasu przewagę.

 

 W 5 minucie strzał Marcina Siedlarza nogą obronił Konrad Burkat. W odpowiedzi piłkarze Jordana w 7 minucie przeprowadzili akcję, po której słupek pomógł zachować Martinowi Szwiecowi czyste konto. Trzy minuty później golkiper Garbarni kapitalną paradą ustrzegł swój zespół od utraty gola, bowiem piłka po strzale jednego z graczy rywali zmierzała w samo okienko.

 

Minutę później w dogodnej sytuacji znalazł się Tomasz Kalicki, ale i tym razem K. Burkat wykazał się refleksem. W 22 minucie w zamieszaniu podbramkowym prowadzenie dla Garbarni zdobył Łukasz Cichy. W dwie minuty później Mirosław Jaśkowiec zdobył wyrównującego gola.

 

Mimo obustronnych ataków wynik do przerwy nie uległ już zmianie, choć na listę strzelców mógł się wpisać między innymi Grzegorz Przysiężniak, który w 39 minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek.

 

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Brązowych. W 47 i 51 minutach Dawid Palej przegrał pojedynki z bramkarzem Jordana. W 55 minucie Paweł Byrski oddał strzał z pierwszej piłki zza pola karnego, ale piła przeszła obok słupka. W 59 minucie Paweł Lis uderzył z woleja z około 20 metrów, ale piłka trafiła w słupek. W 62 minucie po uderzeniu Ibrahima Hassana zza pola karnego piłka w niewielkiej odległości minęła bramkę Jordana. W 63 minucie znów bliski szczęścia był Lis, ale po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko.

 

W tym okresie gry zawodnicy Jordana starali się kontratakować, jednak z ich akcjami radzili sobie obrońcy i bramkarz Młodych Lwów.

 

Bramka dla Garbarni wisiała na włosku i w 74 minucie jej piłkarze dopięli swego. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Hassana do siatki trafił Filip Zelek. W 78 minucie Byrski dograł piłkę do Kalickiego, jego strzał obronił bramkarz, ale do odbitej piłki doskoczył Palej i nie zmarnował tej okazji.W 85 minucie Hassan zagrał do Byrskiego, ten kapitalnie uwolnił się spod opieki obrońców, wpadł z piłką w pole karne, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

 

 W 88 minucie zespół Jordana zdobył swojego drugiego gola. Akcję rozpoczętą przejęciem piłki w strefie obronnej Brązowych skutecznie zakończył Paweł Stryszowski. W ostatniej akcji meczu celne trafienie, po błędzie obrony rywala, zanotował Tomasz Kalicki, a sędzia po tym golu zakończył zawody, nie wznawiając już gry od środka.

 

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk z meczu:

 

**************************************************

 

 

GARBARNIA (juniorzy młodsi) - GDOVIA Gdów (juniorzy starsi) 6:1 (2:1)

1-0 Patryk Szeląg 11, 2-0 Patryk Szeląg 25 (głową), 2-1 Adrian Palonek 38, 3-1 Adam Jawor 51, 4-1 Adam Jawor 70, 5-1 Adam Jawor 88, 6-1 Michał Budek 90 (karny).

 

 GARBARNIA: Ropek (46 Paździor) – Matyasik, Pilch (46 Budek ), Tomaszewski (46 Przybyszewski), Jaroszyński (46 Testowany 1) – Bierrnacik (46 Jawor ), Pabiś (46 Waś), Kozik (46 Mróz), Susuł (46 Walentynowicz) – Palczewski (46 Testowany 2), Szeląg (46 Prochownik).

 

Przy piłce Patryk Szeląg, strzelec dwóch pierwszych goli dla Garbarni.

 

Juniorzy młodsi Garbarni odnieśli wysokie zwycięstwo w meczu kontrolnym z juniorami starszymi Gdovii. Na sztucznej nawierzchni boiska Nadwiślanu Garbarze przez cały czas dyktowali warunki gry, ale bramkowe odzwierciedlenie ich przewagi miało miejsce dopiero w drugiej połowie.

 

Pierwszego gola dla Brązowych zdobył Patryk Szeląg. Damian Pabiś wrzucił piłkę w pole karne, strzał Szymona Palczewskiego obronił bramkarz, ale odbił futbolówkę przed siebie, a „Bambo” skwapliwie skorzystał z okazji. Drugiego gola Szeląg zdobył głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Grzegorza Biernacika.

 

Zarówno przed, jak i po zdobytych golach Młode Lwy miały kilka tzw. stuprocentowych okazji bramkowych. Nie wykorzystali ich między innymi Michał Kozik (strzał zza pola karnego, po którym piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od pleców bramkarza i wyszła na rzut rożny), Michał Susuł (z najbliższej odległości w boczną siatkę) i Szymon Palczewski (dwa strzały „Palca” niewiarygodnym sposobem obronił bramkarz, a raz oślepiło go słońce i nie opanował piłki po dobrym zagraniu jednego z kolegów).

 

Niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak też się stało w tym spotkaniu: jedną z naprawdę nielicznych akcji Gdovii sfinalizował Adrian Palonek.

 

Druga połowa, mimo teoretycznie słabszego składu Brązowych (trener Stanisław Śliwa dał się pokazać zawodnikom drużyny trampkarzy z rocznika ’98: Jakubowi Mrozowi, Bartkowi Prochownikowi i Adamowi Jaworowi), cały czas przebiegała pod ich dyktando.

 

A skutecznością wykazał się właśnie jeden z trampkarzy, Adam Jawor, który wpisując się trzykrotnie na listę strzelców zdobył klasycznego hat-tricka.

 

Wynik ustalił w ostatniej minucie spotkania kapitan Młodych Lwów Michał Budek, skutecznie egzekwując rzut karny.

 

Zdjęcia z meczu AB:

 

 

 Galerie zdjęć

KIBICÓW  wspiera
MagilloPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSportScena Kraków