GARBARNIA II - SKAWINKA Skawina 3:3 (3:0)

Mecz bez kartek.

GARBARNIA II: Kościelnik - Kalicki, Sł. Zygmunt, Pluta, J. Zygmunt - J. Górecki (74 Gruchacz), Bufnal (60 Borla), Kalemba (46 Krzeszowiak), Mizia - M. Górecki , Kuliszewski (82 Żakowicz).

SKAWINKA: Wygaś - Mrowiec (65 Sałek), Krauz, Cieszyński (83 Seweryn), Matys, Nowak , Kajak, Pachacz, Ławrowski (90 Mizera), Basista, Bagnicki .

26.10.2014 (AB)

Przed meczem remis z liderem tabeli Skawinką byłby na Rydlówce wynikiem całkowicie do przyjęcia. Jednak po pierwszych 45 minutach drugi zespół Garbarni prowadził w tym spotkaniu aż 3-0 i nic nie wskazywało na to, że Brązowi mogą nie zejść z boiska jako zwycięzcy...

W 2. minucie Konrad Kuliszewski podał piłkę po ziemi do Marka Mizi, ale bramkarz Skawinki w ostatniej chwili przeciął to zagranie. W 7. minucie Tomasz Kalicki o mały włos nie zaskoczył Bartłomieja Wygasia bezpośrednio z rzutu rożnego. W 9. minucie Krzysztof Kalemba strzałem zza pola karnego posłał piłkę obok słupka.

W 14. minucie po strzale Adriana Nowaka Marcin Kościelnik przeniósł piłkę nad poprzeczką, chwilę wcześniej w polu karnym zablokowany został Piotr Bagnicki. W 20. minucie Kalemba oddał soczysty strzał, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a Michał Górecki podążył z dobitką i gospodarze wyszli na prowadzenie.

W 22. minucie Kalemba strzelał z rzutu wolnego z 30 metrów, piłka po rykoszecie wyszła obok słupka na korner. W 23. minucie strzelał Marek Mizia, Wygas obronił, a Kuliszewski nie zdążył do odbitej piłki. W 26. minucie po dobrej indywidualnej akcji Kuliszewskiego strzał Michała Góreckiego nie nabrał odpowiedniej mocy. W 28. minucie Mizia zdobył gola z asysty Kalemby. W 33. minucie Kuliszewski po wymianie podań z Michałem Góreckim podwyższa prowadzenie Brązowych.

W 35. minucie piłkę w pole karne wrzucił Adrian Nowak, Piotr Bagiński głową strzelał po dłuższym rogu - obok słupka. W 43. minucie Szczepan Mrowiec chciał zaskoczyć Kościelnika strzałem z 30 metrów, bramkarz gospodarzy wybił piłkę na korner. W 45. minucie Kalicki strzelił nad bramką, po podaniu Amadeusza Bufnala.

Po pierwszej połowie rezerwa Garbarni miała więc trzybramkową zaliczkę, wypracowaną po bardzo dobrej grze podopiecznych trenera Stanisława Śliwy. Młode Lwy do przerwy grały ładnie, składnie i skutecznie. Zespół Skawinki przypominał na boisku dzieci zagubione we mgle, ale przerwa całkowicie odwróciła role w tym spotkaniu.

Już w 49. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Krzysztofa Pachacza Adrian Nowak głową pokonał Kościelnika. W 55. minucie tej samej sztuki próbował Bagnicki, jednak golkiper Brązowych nie dał się zaskoczyć. W 58. minucie Mrowiec posłał piłkę nad poprzeczką. W 63. minucie Damian Basista strzelił obok słupka. W 67. minucie Jakub Górecki wpadł z piłką w pole karne, jednak jego drybling z obrońcami nie został zakończony strzałem.

Po kontrataku gości jeden z piłkarzy Skawinki został sfaulowany w polu karnym, a kontaktową bramkę dla lidera zdobył z "wapna" Bagnicki. Minutę później Kościelnik wyłapał piłkę uderzoną głową przez niedawnego egzekutora "jedenastki".

W 72. minucie jednemu z piłkarzy Brązowych przydarzył się koszmarny błąd. Chcąc przerzucić na własnej połowie piłkę na drugą stronę boiska zrobił to w taki sposób, że futbolówkę na 20 metrze przejął Nowak i strzałem właśnie z tej odległości doprowadził do wyrównania.

Oba zespoły miały jeszcze po jednej okazji do zmiany wyniku. Najpierw w 78. minucie Bagnicki w bardzo groźnej akcji główkował nad poprzeczką, a w 89. minucie Przemysław Gruchacz dośrodkowywał w pole karne, a Krystianowi Żakowiczowi zabrakło kilku centymetrów, aby sięgnąć piłki na 12 metrze.

Mecz zakończył się podziałem punktów, który z oceny przebiegu całego meczu nie krzywdzi żadnej z drużyn. Jednak gospodarze mają czego żałować, bo prowadząc do przerwy 3-0 powinni staranniej rozegrać drugą połowę. W co najmniej dwóch przypadkach straconych goli sami również na nie zapracowali.

Kto zostawił dziś punkty na Rydlówce? Zapewne odpowiedzi na to pytanie w obu ekipach będą zupełnie inne...