Małopolska Liga Juniorów Młodszych

MŁODE LWY NA TARCZY, ALE Z HONOREM

SANDECJA Nowy Sącz - GARBARNIA 4:2 (1:1)

 1-0 Nowakowski 38 karny, 1-1 Kozik 39, 2-1 Szarek 62, 3-1 Janczarzyk 67, 4-1 Cetnarowski 70,
 4-2 Palczewski 77.

 

Andrzej Potoniec oraz Jakub Sromek i Sławomir Rudzik (Nowy Sącz).

Budek (G).

 

 SANDECJA: Kociołek – Nowakowski (74 Kowalik), Szarek , Tomaszek, Ciężopka, Maślanka (41 Bukowy), Nowak (59 Radzik), Kozak, Maślejak (72 Wiktor), Cetnarowski , Janczarzyk (74 Kulig).

 

GARBARNIA: Marut – Matysik, Onderka, Budek , Jaroszyński (70 Tomaszewski) – Pasionek (75 Łatka), Pabiś, Ząbek (75 Walentynowicz), Susuł – Kozik , Biernacik (72 Palczewski ).

 


Szymon Palczewski (z lewej, zdjęcie z meczu z Unią Tarnów) zmniejszył rozmiary porażki Garbarni.

 

30.09.AB
 Biorąc pod uwagę wyniki juniorów młodszych Sandecji (7 wygranych i zaledwie jedna porażka z Wisłą Kraków), a także rozmiary ich ostatnich zwycięstw z Górnikiem Wieliczka i Trzebinią
(po 13:0), podopieczni trenera Stanisława Śliwy mogli się spodziewać w Nowym Sączu ciężkiej przeprawy.

 

 Konsekwentna i cierpliwa gra w obronie, na jaką nastawili się goście, zdawała egzamin do 62 minuty. Wtedy to przy rzucie rożnym wykonywanym przez Sandecję błąd popełnił zawodnik Garbarni stojący przy słupku, co kosztowało Garbarnię utratę drugiego gola. Zdobyta bramka była też przysłowiową wodą na młyn dla gospodarzy, którzy do tej pory – mimo optycznej przewagi i prowadzenia gry przez większą część spotkania – nie mogli znaleźć recepty na młodych Garbarzy.

 

 Padły zatem kolejne dwa gole dla sądeczan, a rozmiary porażki Młodych Lwów zmniejszył w 77 minucie wprowadzony na boisko Szymon Palczewski.

 

Wcześniej, jeszcze przy otwartym wyniku spotkania, szukali Brązowi swoich szans w strzałach z dystansu, ale Kociołek poradził sobie z uderzeniami Pabisia z 30 metrów w 32 minucie, jak i Kozika z około 25 metrów w 51 minucie. W 58 minucie po dograniu Kozika w dobrej sytuacji znalazł się Pasionek, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował obrońca Sandecji.

 

Jak powiedział kierownik drużyny juniorów młodszych Garbarni Krzysztof Torba, warto podkreślić bardzo dobrą pracę arbitrów w tym spotkaniu. Cała trójka prowadziła zawody na wysokim poziomie, po piłkarsku mówiąc „czując grę”.

 

Zwycięstwo Sandecji zasłużone, niemniej jednak - jak podkreślił opiekun gości – gdyby zespołowi Garbarni udało się do końca zachować konsekwencję w obranej przez niego taktyce, mogłaby w Nowym Sączu pokusić się o niespodziankę.

 
Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSportScena Kraków