II LIGA

RYDLÓWKA Z DRUGOLIGOWĄ LICENCJĄ!

 

 

 

04.08.2017 (TZ, AB)

 Na  posiedzeniu w dniu 3 sierpnia 2017 roku Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej pozytywnie rozpatrzyła wniosek RKS Garbarnia i wydała zgodę na rozgrywanie drugoligowych spotkań w roli gospodarza na stadionie w Krakowie przy ul. Rydlówka 23.

 

Komisja nałożyła na Klub tzw. nadzór infrastrukturalny, w którym zobowiązuje nas do wykonania zadaszenia nad trybuną dla minimum 250 osób przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2017/18.

 

Tym samym starania klubowych działaczy o grę beniaminka II Ligi na własnym podwórku zostały zakończone sukcesem. Droga do niego nie była usłana różami, bo przecież w krótkim czasie trzeba było między innymi wykonać drogę z budynku klubowego na trybunę dla dziennikarzy i gości VIP, przygotować stanowiska pracy dla przedstawicieli mediów, wybudować sektor z miejscami siedzącymi i osobnym wejściem dla kibiców drużyn przyjezdnych, ponumerować krzesełka na trybunie czy sprostać wymogowi większej ilości wyjść ewakuacyjnych.

 

Niewielu wróżyło włodarzom Garbarni podołanie tak poważnemu wyzwaniu, tym większe więc należą się słowa uznania dla ich determinacji w działaniach koordynowanych przez wiceprezesa Klubu, pana Marka Siedlarza.

 

Mamy nadzieję, że kibice Brązowej Damy docenią ten fakt i odwdzięczą się obecnością na drugoligowych spotkaniach naszej drużyny w liczbie zbliżonej do barażowego meczu z Wartą Poznań w 2016 roku czy też ostatnich ligowych zawodów minionego sezonu z Unią Tarnów.

 

Bardzo dziękujemy działaczom Puszczy i włodarzom stadionu w Niepołomicach za okazaną gotowość przyjęcia Brązowych na swój obiekt, niemniej jednak ogromnie cieszymy się, że rolę gospodarza w drugiej lidze będziemy pełnić na Ludwinowie.
To bardzo korzystne rozwiązanie dla wszystkich.

 

Tym samym druga liga po raz pierwszy w historii zawita na R-23. Pierwsze spotkanie zostanie tutaj rozegrane już w sobotę 12 sierpnia br. o godzinie 17:30, a rywalem Garbarni będzie Siarka Tarnobrzeg.

 

 

Czytaj także:

 

>>>Terminarz jesiennych spotkań Garbarni w II Lidze<<<

 

>>>Garbarnia z licencją na drugą ligę!<<<

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni