GARBARNIA II - GÓRNIK Wieliczka 2:1 (1:1)

1-1 Łukasz Pazurkiewicz 16' (głową)

2-1 Damian Pabiś 75'

GARBARNIA II: Damian Paździor (46 Krzysztof Marut) - Paweł Rojek (60 Sławomir  Zygmunt), Marcin Mucha (46 Bartosz Gawor), Jakub Kopeć (70 Adam Tomaszewski),  Piotr Englert (46 Damian Pabiś ) - Jan Zygmunt (60 Paweł Pasionek), Artur Krzeszowiak , Mateusz Ząbczyk (60 Jan Barabasz), Przemysław Gruchacz (80 Marcin Mucha)  - Łukasz Machno
(46 Zawodnik Testowany), Grzegorz Przysiężniak (46 Jakub Kozioł).

GÓRNIK: Jan Zachariasz (46 Zawodnik Testowany 1) - Konrad Nowak (46 Szymon Rudzik), Filip Jesiołek, Michał Przetocki, Dawid Szot - Bartosz Kozieł, Kacper Bułat, Bartosz Szczepański, Zawodnik Testowany 2 (46 Kacper Sołtys) - Dariusz Mielec, Łukasz Pazurkiewicz (46 Bartłomiej Zając).

26.02.2014 (AB)

W meczu, który rozpoczął się w blasku słonecznych promieni, a kończył przy włączonym sztucznym oświetleniu, druga drużyna Garbarni pokonała czwartoligowy zespół wielickiego Górnika. Na zwycięstwo Garbarze musieli solidnie zapracować, a ostateczny rezultat spotkania "wsiał na włosku" do ostatniego gwizdka sędziego.

W 12 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Łukasza Machnę najpierw próbował strzelać Grzegorz Przysiężniak, ale piłkę zdołali wybić na przedpole obrońcy gości. Tam doszedł do niej Artur Krzeszowiak i po rykoszecie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W 15 minucie w sytuacji sam na sam Damian Paździor sparował na korner strzał  Łukasza Pazurkiewicza. Jednak po rozegraniu rzutu rożnego nieupilnowany przez obrońców Garbarni Pazurkiewicz zanotował celną główkę i stan spotkania został wyrównany.

W 20 minucie Machno uruchomił na skrzydle Przemka Gruchacza, który dośrodkował piłkę w pole karne, ale będący w doskonałej sytuacji Przysiężniak nie zdołał jej ani uderzyć, ani opanować.

W 26 minucie Paździor ponownie ratuje swój zespół przed utratą gola, przerzucając piłkę nad poprzeczką po strzale jednego z zawodników Górnika, znów w sytuacji sam na sam.

W 43 minucie Dariusz Mielec trafił w słupek.

Po przerwie mecz nadal toczył się w szybkim tempie, akcja za akcję. W 51 minucie zmiennik Paździora, Krzysztof Marut obronił instynktownie nogą strzał jednego z rywali. W 59 i 62 minucie bliscy szczęścia byli zawodnicy Brązowych, ale zarówno po strzałach testowanego, jak i Pawła Pasionka, piłka lądowała na bocznej siatce.

W 75 minucie po rzucie rożnym piłkę do siatki Górnika wbił Damian Pabiś. W 80 minucie Marut znów wykazał się refleksem, broniąc w sytuacji sam na sam.

Pieczęć na zwycięstwie Brązowych mogła zostać przystawiona w 83 minucie, kiedy to Jakub Kozioł kapitalnym strzałem z 18 metrów trafił w spojenie bramki Górnika, a główkową dobitkę Pasionka obronił bramkarz.

W końcówce spotkania Młode Lwy skutecznie odpierały ataki zespołu gości, co pozwoliło im na zejście z boiska z pełną zdobyczą.

W zespole trenera Stanisława Śliwy zagrało siedmiu juniorów (Paździor, Marut, Gawor, Pabiś, Kozioł, Tomaszewski i Pasionek), a trzej ostatni to juniorzy młodsi z rocznika 1997. W tym kontekście Lwy były dzisiaj naprawdę młode.

Każdy z nich wnosił coś do gry, nie były to występy na tzw. "sztukę".

W drużynie Garbarni po dzisiejszym spotkaniu wszyscy zawodnicy zasługują na wyróżnienie za stworzenie prawdziwego zespołu, zdolnego do pokonaniu wyżej notowanego rywala.

Trenerem ekipy z Wieliczki od stycznia tego roku jest Robert Nowak, były zawodnik Garbarni. Obaj szkoleniowcy po latach wspólnej gry na Ludwinowie spotkali się na trenerskich ławkach rywalizujących drużyn. Górnik, znajdujący się w dość mocnej personalnej przebudowie, zaprezentował się na Rydlówce z dobrej strony.

Kolejny sparing Garbarnia II rozegra z Pcimianką, w niedzielę 2 marca 2014 o godzinie 13:00 na Rydlówce.