II LIGA

JAK NALEŻY SIĘ USTAWIAĆ?

 

 

       

 

 

GARBARNIA - RADOMIAK Radom 1:1 (1:0)

1-0 Michał Mistrzyk 10

1-1 Leandro Pereira 82 (karny).

 

  Marcin Kochanek (Opolski ZPN) oraz Wojciech Szczurek (Śląski ZPN) i Krzysztof Stępień (Dolnośląski ZPN) .

Arbiter techniczny: Wojciech Białowąs (Opolski ZPN).

Marek Masiuda, Patryk Serafin, Petar Borovicanin - Mathieu Yannick Bemba, Adam Wolak, Michał Grudniewski.

 

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Michał Mistrzyk , Karol Kostrubała, Krzysztof Kalemba, Petar Borovicanin - Szymon Kiebzak, Marek Masiuda , Wojciech Wojcieszyński, Filip Wójcik (76 Eryk Ceglarz) - Patryk Serafin , Marcin Siedlarz (83 Tomasz Ogar).

 

RADOMIAK: Hubert Gostomski - Martin Klabnik (90+3 Rafał Stróżka), Michał Grudniewski (76 Chinonso Agu), Maciej Świdzikowski, Dawid Jabłoński, Adam Wolak (74 Maciej Filipowicz), Mathieu Yannick Bemba , Dariusz Brągiel, Kamil Cupriak (83 Szymon Stanisławski), Leandro Pereira , Jakub Rolinc.

 

 

18.11.2017 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

 Dzisiejszy mecz Garbarni z Radomiakiem rozpoczął rundę rewanżową sezonu 2017/18. Jest nieźle, a mogło być świetnie… Jeszcze na osiem minut przed upływem regulaminowego czasu gry „Garbarze” prowadzili 1:0, ale utrata gola po rzucie karnym spowodowała zamianę aż trzech punktów na tylko jeden…

 

Zaczęło się nieciekawie, od ryzykownego wycofania piłki przez Kostrubałę do Cabaja. Ten w akcji ratunkowej nastrzelił Rolinca futbolówką, która przeleciała nad poprzeczką. Kostrubała szybko jednak odzyskał fason i stanowił wespół z Kalembą duet dobrze uzupełniających się stoperów. Zaś wspomniany Kalemba wkrótce wniósł całkiem konkretne zasługi, aby podopieczni Mirosława Hajdy objęli prowadzenie. Kapitan Garbarni mocno zagrał z rzutu wolnego na przedpole Gostomskiego, tam błyskawicznie włączył się do akcji Mistrzyk i z kilku kroków pewnie trafił do siatki.

 

Za chwilę Wójcik skutecznie powalczył na prawej flance, był górą nad Brąglem i zacentrował. Strzał głową nadbiegającego Kiebzaka został jednak zneutralizowany. Nad celem uderzał Serafin, który kilka minut później zaskakująco łatwo stracił piłkę w środkowej strefie. Finalizujący kontrakcję Brągiel był wyraźnie na bakier z precyzją. W tzw. międzyczasie z wolnego przymierzył Leandro, Cabaj był na posterunku.

 

Należy żałować, że w 25. minucie doskonałe podanie Wojcieszyńskiego w „uliczkę” nie odniosło bramkowego skutku, Wójcik w ostatniej chwili został powstrzymany przez opiekuna. Cabaj, choć na raty, poradził sobie z groźną centrą Bemby po stałym fragmencie gry. Właśnie Bemba uderzył za wysoko po pierwszorzędnej akcji Radomiaka. W 33. minucie energicznie szarżował Wojcieszyński i został powstrzymany faulem relatywnie blisko obrębu „16”. Kalemba jednak nie mógł wystąpić w popisowej roli egzekutora wolnego, bo ten w ogóle nie został podyktowany…

 

Oko w oko z Cabajem nagle znalazł się Rolinc, interwencja bramkarza Garbarni była kapitalna. Pierwsza połowa dobiegała końca, gdy omal mieliśmy kopię akcji na 1-0. Tym razem to Wójcik był faulowany przez Bembę, Kalemba prawie powtórzył poprzedni manewr. Co więcej, znów w bezpośrednim sąsiedztwie bramki Radomiaka znalazł się Mistrzyk. Tym razem jednak Gostomski uratował skórę, choć dostrzegł piłkę dosłownie w ostatniej chwili.

 

Wkrótce po wznowieniu meczu Serafin interesująco zagrał do Siedlarza, ale ten i tak był na ofsajdzie. Śmiało powinien doprowadzić do remisu Cupriak, zachował się nieporadnie. Inicjatywa wyraźnie przeszła na stronę Radomiaka, który atakował coraz groźniej. Z kolei postawa „Garbarzy” była stanowczo zbyt pasywna. Goście po akcji z udziałem Cupriaka widzieli zagranie piłki ręką w polu karnym, arbiter nie podzielił tego poglądu. Był za to korner na korzyść gości i minimalnie niecelny strzał Klabnika.

 

Odważna szarża Borovicanina dała trochę oddechu. To samo odnosiło się do Kalemby, który po sfaulowaniu Siedlarza przez Bembę niebezpiecznie, choć trochę niecelnie, uderzył z wolnego. Pod przeciwną bramką w doskonałym położeniu znalazł się Wolak, Cabaj doskonale sparował ten strzał pod poprzeczkę.

 

W 82. minucie wrócił remisowy układ sił. W polu karnym ewidentnie i zarazem wręcz naiwnie zagrał piłkę ręką Ceglarz. Leandro z olimpijskim spokojem wykorzystał szansę zlokalizowaną na 11. metrze.

 

Trzeba jednak zauważyć, że we wcześniejszej fazie akcji, gdy rozgrywała się jeszcze od strony trybun, zabrakło sygnalizacji ofsajdu. To wcale nie był jedyny grzech liniowego asystenta, operującego w tej strefie boiska. Były jeszcze inne sytuacje, w których pan z chorągiewką wyraźnie zapominał, że punktem odniesienia powinien być ostatni defensor Garbarni. Innymi słowy, liniowy ustawiał się fatalnie. A dobre ustawianie się to cenna umiejętność. Nie tylko w życiu, ba boisku również…

 

Obie drużyny jeszcze próbowały sięgnąć po pełną pulę. Niecelnie uderzał Masiuda. Interwencję na własnym przedpolu w dużym zamieszaniu przypłacił Gostomski kontuzją, na szczęście krótkotrwałą. Akurat Gostomski okazał się panem sytuacji w najważniejszym momencie, kiedy z Kiebzakiem wygrał pojedynek „sam na sam”, który przegrać powinien…

 

Ciekawy mecz, remis zasłużony.

 

Podstaw do rozgrzeszenia dla kogoś z chorągiewką całkowicie brak.

 

===============================================================

 

 

STRZELCY GOLI PO 18 KOLEJKACH (21)

 

4 - Tomasz Ogar

3 - Serhii Krykun, Patryk Serafin,

2 - Marcin Siedlarz, Michał Mistrzyk

1 - Petar Borovićanin, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Karol Kostrubała, Dariusz Łukasik, Wojciech Wojcieszyński, Filip Wójcik.

 

==================================================================

 

Czytaj także:

 

>>>17 kolejka: Garbarnia - Wisła Puławy 1;1 (0:1) - zdjęcia, konferencja prasowa<<<

 

>>>16 kolejka: Warta Poznań - Garbarnia 1:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>15 kolejka: Garbarnia - Olimpia Elbląg 1:1 (1:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>14 kolejka: ŁKS Łódź - Garbarnia 1:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>13 kolejka: Garbarnia - Znicz Pruszków 0:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe Garca TV<<<

 

>>>12 kolejka: GKS 1962 Jastrzębie - Garbarnia 1:2 (1:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>11 kolejka: Garbarnia - Stal Stalowa Wola 1:0 (1;0) - zdjęcia, materiał filmowy Garca TV<<<

 

>>>10 kolejka: Błękitni Stargard - Garbarnia 2:0 (1:0)<<<

 

>>>9 kolejka: Garbarnia - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0) - zdjęcia, materiały Garca TV<<<

 

>>>8 kolejka: MKS Kluczbork - Garbarnia 1:1 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia - Gwardia Koszalin 3:1 (3:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>6 kolejka: ROW 1964 Rybnik - Garbarnia 1:4 (0:1) - skrót Garca TV<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - Legionovia Legionowo 1:2 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: Rozwój Katowice - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót TVP Kraków 3<<<

 

>>>2 kolejka: GKS Bełchatów - Garbarnia 3:1 (2:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>1 kolejka: Radomiak Radom - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>Karnety i bilety na mecze Garbarni w rundzie jesiennej sezonu 2017/18<<<

 

>>>Rydlówka z drugoligową licencją<<<

 

 

Pomeczowa konferencja prasowa:

 

 

 

 

Zdjęcia Pani Urszuli Rymarczyk:

 

 

 

 

 

 

Cały album:

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni