GARBARNIA - PUSZCZA Niepołomice 0:1 (0:1)

Arbiter techniczny: Andrzej Zabdyr (wszyscy Śląski ZPN).

Karol Kostrubała, Mariusz Stokłosa, Krzysztof Kalemba, Dominik Gaudyn - Bartosz Żurek, Dawid Kuliga, Longinus Uwakwe, Daniel Barbus.

GARBARNIA: Marcin Cabaj – Mariusz Stokłosa , Krzysztof Kalemba , Kamil Moskal, Norbert Piszczek – Karol Kostrubała , Łukasz Nowak (83. Łukasz Pietras), Michał Górecki, Marcin Siedlarz, Dominik Gaudyn - Tomasz Ogar.

PUSZCZA: Andrzej Sobieszczyk – Daniel Barbus , Damian Lepiarz, Michał Czarny, Michał Mikołajczyk –
Filip Wójcik (72. Dawid Sojda), Marcel Kotwica, Longinus Uwakwe , Bartosz Żurek ,
Maciej Domański (90+1. Rafał Mikulec) – Marcin Orłowski (68. Dawid Kuliga ).

Marcin Siedlarz (w środku) podczas ostatniego ligowego spotkania Puszczy z Garbarnią w maju 2013 roku (2-2).

Z lewej strony Damian Szymonik, wówczas w barwach Puszczy.

16.07.2016 (AB)

W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski na szczeblu centralnym Garbarnia musiała uznać wyższość drugoligowej Puszczy Niepołomice. Z przebiegu gry zwycięstwo podopiecznych trenera Tomasza Tułacza wydaje się być jak najbardziej zasłużone, choć zapewne kibice Brązowych wspominać będą kilka świetnych, ale niewykorzystanych przez swoich ulubieńców okazji.

Mecz - podobnie jak wszystkie spotkania rundy wstępnej Pucharu Polski - został poprzedzony minutą ciszy upamiętniającą ofiary zamachu w Nicei.

W 10. minucie obsłużony idealnym podaniem przez Dominika Gaudyna w bardzo dogodnej pozycji znalazł się Marcin Siedlarz. Świetna interwencja Andrzeja Sobieszczyka sprawiła, że gospodarze nie otworzyli wyniku.

W 15. minucie z linii bramkowej wybił piłkę Karol Kostrubała, po szarży Filipa Wójcika i dograniu do Bartosza Żurka. W 19. minucie po mocnym strzale zza szesnastki Michała Góreckiego i rykoszecie piłka opuściła plac gry tuż nad poprzeczką.

W 22. minucie Marcin Orłowski w zamieszaniu pod bramką Marcina Cabaja posłał piłkę obok słupka. Dwie minuty później gospodarze mili już mniej szczęścia: z prawej strony pola karnego strzelił Maciej Domański, a piłka odbita od nogi jednego z graczy Garbarni całkowicie zaskoczyła Cabaja i Puszcza objęła prowadzenie.

W 35. minucie Siedlarz dostał piłkę od Tomasza Ogara, wydawało się, że znów będzie groźnie, jednak "Riki"  zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Kiedy zdecydował się odesłać futbolówkę z powrotem do Ogara, ten był już "osaczony" przez rywali.

W 36. minucie Cabaj pewnie interweniował na linii po strzale głową Michała Czarnego. W 38. minucie Sobieszczyk sparował piłkę po akcji Norberta Piszczka, ta trafiła do Siedlarza, który przeniósł ją jednak  nad bramką.

W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry po dośrodkowaniu Siedlarza piłka spadła na nogę Gaudyna, strzał młodego zawodnika Garbarni został wybity przez obrońcę gości na korner. Sędzia jednak zakończył pierwsze 45 minut bez wykonania tego stałego fragmentu gry.

W 49. minucie ponownie na listę strzelców mógł wpisać się Domański, ale Cabaj wyciągnął się w bramce jak struna i wyłapał piłkę. W 63. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Krzysztofa Kalemby uderzał głową Siedlarz, o milimetry obok słupka. Byli na stadionie tacy, którzy widzieli już piłkę w bramce...

W 71. minucie Kalemba strzela mocno, ale niecelnie z wolnego. W 75. minucie z woleja sprzed pola karnego strzelał Górecki, naprawdę niewiele mu zabrakło do pokonania Sobieszczyka. W 81. minucie strzał Kalemby z wolnego obronił golkiper Puszczy.

W 82, minucie Dawid Sojda posłał piłkę tuż obok słupka. W końcówce spotkania gra obu drużyn była bardzo chaotyczna, a gospodarzom pozostawało coraz mniej czasu na wyrównanie. Goście wysoko bronili dostępu do własnej bramki i nie kwapili się  do zawiązywania ataków.

Już w doliczonym czasie gry nad poprzeczką strzelił Siedlarz i arbiter zakończył zawody. Skromne, ale jak wspomnieliśmy na wstępie, zasłużone zwycięstwo Puszczy sprawiło, że to niepołomiczanie zmierzą się w kolejnej turze PP  z Wdą  Świecie.