II LIGA

"MŁODE LWY" "ORŁA" DWUKROTNIE ODGRYZŁY SIĘ "ŻUBROM" Z PUSZCZY.

GOLE "BIZONA" I "LESZCZA".

 

PUSZCZA Niepołomice - GARBARNIA 2:2 (1:1)

 1-0 Popiela 18 (karny), 1-1 Broź 29 (karny), 2-1 Księżyc 63, 2-2 Leszczak 82.

 

Mariusz Korzeb oraz Mariusz Borkowski i Kamil Wójcik (Kolegium Sędziów Mazowieckiego ZPN).

Arbiter techniczny: Grzegorz Jabłoński (Kraków).

 

Paul, Jurkowski, Szymonik, Strózik, Popiela, Nowak - Haxhijaj, Wajda, Pluta, Fedoruk, Ryś.

 

 PUSZCZA: Stępniowski - Szymonik , Jurkowski , Księżyc , Tarasek, Strózik , Cholewiak, Popiela , Paul (59 Kałat), Nowak , Moskwik (73 Lizak).

 

GARBARNIA: Widawski - Ryś , Haxhijaj , Pluta , Byrski, Fedoruk (46 Cichy), Wajda (70 Abdalla), Metz, Siedlarz, Leszczak (83 Kalicki), Broź .

 

 

Sebastian Leszczak w 82 minucie zdobył wyrównującego gola dla Garbarni.

 

 

12.05.2013 Jerzy Cierpiatka:

 Podziałem punktów zakończył się drugoligowy mecz w Niepołomicach. Puszcza dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale Garbarze potrafili zdobyć się na dwie odpowiedzi. Remis stanowi sprawiedliwy epilog dzisiejszego spotkania, w którym arbiter pokazał aż jedenaście kartek. Prawie po równo, za to bez umiaru…

 

 Rzut oka na drugoligową tabelę jasno określał całkowicie różne cele, o jakie walczą rywale z przeciwległych rejonów tabeli. Prowadzona przez Dariusza Wójtowicza Puszcza wciąż wysoko aspiruje. Troską Roberta Orłowskiego i jego podopiecznych jest zachowanie statusu drugoligowców. Faworytami byli więc niewątpliwie gospodarze, ale przebieg boiskowych zdarzeń trzeba skomentować stwierdzeniem równorzędności obu stron. Stąd adekwatny do stanu rzeczy podział punktów.

 

 Pierwszy rzucił hasło rutyniarz Księżyc (z wolnego), Widawski nie dał się zaskoczyć. W 8. minucie brak reakcji sędziego na faul jednego z zawodników Puszczy otworzył Moskwikowi okazję z gatunku „sam na sam”. Widawski spisał się w tej nader groźnej sytuacji pierwszorzędnie. Dziesięć minut później, po sfaulowaniu Cholewiaka przez Byrskiego, arbiter wskazał na „wapno”. Popiela okazał się bezlitosnym egzekutorem „jedenastki”.

 

 Po zagraniu Metza z wolnego nad poprzeczką strzelał Leszczak, ale to on za chwilę wkopał fundament pod zmianą wyniku. Po szybkiej kontrze Siedlarz rzucił podanie właśnie do Leszczaka, który już w obrębie „16” został sfaulowany przez Szymoniaka. Broź, podobnie wcześniej Popiela, stanął na wysokości zadanie. Stępniowski nie mógł sięgnąć piłki splasowanej precyzyjnie, blisko słupka.

 

 Garbarnia chciała pójść za ciosem, bodaj Pluta po kornerze „główkował” za wysoko. Ale to Puszczy należało dyktowanie warunków już do końca pierwszej połowy. Po faulu Pluty na Moskwiku Popiela chytrze strzelał z wolnego, rykoszet przeszedł obok słupka. W 44. minucie w doskonałym położeniu znalazł się Cholewiak, lecz absolutnie nie sprostał sytuacji. Bezpośrednio przed gwizdkiem na pauzę miały miejsce dwa spore zamieszania na przedpolu bramki Widawskiego.

 

 Zaraz po zmianie stron szarżowali na przeciwne bramki kolejno Moskwik i Leszczak. W 47. minucie pierwszorzędny pokaz gry obronnej dał Haxhijaj, w ostatniej chwili blokując strzał Cholewiaka. Równo po godzinie gry Stępniowski musiał się mocno gimnastykować przy obronie przyziemnego uderzenia Siedlarza.

Puszcza ponownie miała w kieszeni zaliczkę, to bodaj Byrskiego uznał arbiter za winowajcę w sytuacji, którą ocenił jako naruszenie przepisów. Księżyc wprawdzie nie ominął muru, lecz po rykoszetowej zmianie kierunku piłka ugrzęzła w siatce. W 73. minucie z dobrej strony pokazał się świeżo wprowadzony do gry Abdalla.

 

 O remisie przesądziło rozegranie przez Garbarnię składnej akcji oskrzydlającej (znaczący udział Rysia), oddanie przez Brozia groźnego strzału i wreszcie refleks Leszczaka, który podążył z nieuchronną dobitką. Już przy stanie 2-2 Abdalla dał zatrudnienie Stępniowskiemu, strzał nie miał jednak odpowiedniej dynamiki. Próby podjęte przez zawodników Puszczy też okazały się bezskuteczne.

 

Cała relacja:

 

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk:

 

 

Zdjęcia Tomasza Burdy:

 

 

Skrót spotkania Małopolska TV:

 

 

 

Konferencja prasowa i skrót spotkania Garca TV:

 

 

 

 Galerie zdjęć

KIBICÓW  wspiera
MagilloPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSport

 
LifeSport

 
Scena Kraków