V LIGA

CHARAKTER "KOLEJORZA"...

 

 

PROKOCIM Kraków - GARBARNIA 4:3 (1:2)

0-1 Antoni Jaroszyński 6 (głową)

1-1 Patryk Stankiewicz 15

1-2 Mateusz Ząbczyk 40

1-3 Mateusz Ząbczyk 50

2-3 Marcin Marut 54

3-3 Patryk Stankiewicz 78

4-3 Filip Jurecki 90.

Grzegorz Przybylski oraz Marcin Przysiężniak i Mateusz Kura (KS Kraków).

Ząbczyk, Wcisło, Krzeszowiak, Schacherer, Stokłosa (wszyscy Garbarnia II).

 

GARBARNIA II: Syrek - Piszczek, Krzeszowiak , J. Zygmunt, Schacherer - Stokłosa , Żakowicz, Bufnal (72 Palej),
Jaroszyński
(81 Litwin) - Ząbczyk (65 Waś), Wcisło .
Trener: Stanisław Śliwa.

 

PROKOCIM: Wójtowicz - Łobodziński (60 Olszański), Stankiewicz , Wójcik, Zawada - Wojdyła (60 Wąsik), Piotr Sierant (82 Kaczorowski), Kanior, K. Sierant - M. Marut  , Gołdowski (88 Jurecki ).
Trener: Grzegorz Kmita.

 

Mateusz Ząbczyk po powrocie z Wiślan Jaśkowice zdobył dwa gole dla rezerwy Brązowych.

 

16.08.2015 (AB)

Od wyjazdowej porażki z Prokocimiem zawodnicy drugiej drużyny Garbarni rozpoczęli sezon 2015/16. Trzeba dodać, że porażki niezwykle bolesnej, gdyż po 50 minutach gry Brązowi prowadzili na boisku w Parku Książąt Jerzmanowskich już 3-1.

 

W 2. minucie po szybkiej akcji Młodych Lwów na dobrą pozycję wychodził Jakub Wcisło, jednak jeden z obrońców rywali w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. W 6. minucie Mateusz Ząbczyk przejął futbolówkę w strefie obronnej Prokocimia i zaadresował idealne podanie do Antoniego Jaroszyńskiego, a ten mocnym strzałem głową pokonał Łukasza Wójtowicza. Wyrównanie padło w 15. minucie, po rozegranym rzucie wolnym Patryk Stankiewicz pokonał Piotra Syrka. Gospodarze mogli "ukłuć" rywali po upływie zaledwie 60 sekund, jednak Piotr Gołdowski z 15 metrów strzelił obok słupka.

 

W 27. minucie Wcisło podał do Jaroszyńskiego, ten jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Dziesięć minut później po dobrej akcji Mariusza Stokłosy i Wcisły strzał Jaroszyńskiego nogami obronił Wójtowicz. W 40. minucie po akcji Stokłosy Jaroszyński zagrał do Ząbczyka, ten przymierzył w kierunku bramki, a Wójtowicz nie utrzymał piłki w rękach i goście objęli prowadzenie.

 

W 50. minucie Stokłosa po kapitalnym rajdzie na prawym skrzydle dośrodkował do Ząbczyka, a powracający do Garbarni z Wiślan Jaśkowice zawodnik strzałem w krótki róg nie dał szans na obronę Wójtowiczowi.

 

W 54. minucie Marcin Marut w zamieszaniu pod bramką Garbarni pokonał Syrka. W 65. minucie Stankiewicz trafił - uderzeniem głową - w słupek. W 70. minucie słupek uratował z kolei gospodarzy po strzale Jaroszyńskiego. W 78. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Karola Sieranta na gola zamienił Stankiewicz.

 

W 88. minucie po akcji Garbarni w polu karnym gospodarzy "nakładką" atakowany był Artur Krzeszowiak, jednak arbiter nie zdecydował się na przerwanie gry. W 90. minucie ledwo co wprowadzony na boisko Filip Jurecki "strzałem życia" z 20 metrów w samo okienko przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy.

 

Podopiecznym trenera Grzegorza Kmity należą się słowa uznania za boiskowy charakter. Pomimo niekorzystnego obrotu sytuacji potrafili doprowadzić do szczęśliwego dla siebie epilogu.

 

Zdjęcia Pani Agnieszki Jaroszyńskiej:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni