GARBARNIA II: Syrek - Piszczek, Krzeszowiak , J. Zygmunt, Schacherer - Stokłosa , Żakowicz, Bufnal (72 Palej),
(81 Litwin) - Ząbczyk (65 Waś), Wcisło .
Trener: Stanisław Śliwa.

PROKOCIM: Wójtowicz - Łobodziński (60 Olszański), Stankiewicz , Wójcik, Zawada - Wojdyła (60 Wąsik), Piotr Sierant (82 Kaczorowski), Kanior, K. Sierant - M. Marut  , Gołdowski (88 Jurecki ).
Trener: Grzegorz Kmita.

Mateusz Ząbczyk po powrocie z Wiślan Jaśkowice zdobył dwa gole dla rezerwy Brązowych.

16.08.2015 (AB)

Od wyjazdowej porażki z Prokocimiem zawodnicy drugiej drużyny Garbarni rozpoczęli sezon 2015/16. Trzeba dodać, że porażki niezwykle bolesnej, gdyż po 50 minutach gry Brązowi prowadzili na boisku w Parku Książąt Jerzmanowskich już 3-1.

W 2. minucie po szybkiej akcji Młodych Lwów na dobrą pozycję wychodził Jakub Wcisło, jednak jeden z obrońców rywali w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. W 6. minucie Mateusz Ząbczyk przejął futbolówkę w strefie obronnej Prokocimia i zaadresował idealne podanie do Antoniego Jaroszyńskiego, a ten mocnym strzałem głową pokonał Łukasza Wójtowicza. Wyrównanie padło w 15. minucie, po rozegranym rzucie wolnym Patryk Stankiewicz pokonał Piotra Syrka. Gospodarze mogli "ukłuć" rywali po upływie zaledwie 60 sekund, jednak Piotr Gołdowski z 15 metrów strzelił obok słupka.

W 27. minucie Wcisło podał do Jaroszyńskiego, ten jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Dziesięć minut później po dobrej akcji Mariusza Stokłosy i Wcisły strzał Jaroszyńskiego nogami obronił Wójtowicz. W 40. minucie po akcji Stokłosy Jaroszyński zagrał do Ząbczyka, ten przymierzył w kierunku bramki, a Wójtowicz nie utrzymał piłki w rękach i goście objęli prowadzenie.

W 50. minucie Stokłosa po kapitalnym rajdzie na prawym skrzydle dośrodkował do Ząbczyka, a powracający do Garbarni z Wiślan Jaśkowice zawodnik strzałem w krótki róg nie dał szans na obronę Wójtowiczowi.

W 54. minucie Marcin Marut w zamieszaniu pod bramką Garbarni pokonał Syrka. W 65. minucie Stankiewicz trafił - uderzeniem głową - w słupek. W 70. minucie słupek uratował z kolei gospodarzy po strzale Jaroszyńskiego. W 78. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Karola Sieranta na gola zamienił Stankiewicz.

W 88. minucie po akcji Garbarni w polu karnym gospodarzy "nakładką" atakowany był Artur Krzeszowiak, jednak arbiter nie zdecydował się na przerwanie gry. W 90. minucie ledwo co wprowadzony na boisko Filip Jurecki "strzałem życia" z 20 metrów w samo okienko przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy.

Podopiecznym trenera Grzegorza Kmity należą się słowa uznania za boiskowy charakter. Pomimo niekorzystnego obrotu sytuacji potrafili doprowadzić do szczęśliwego dla siebie epilogu.