V LIGA

MŁODE LWY PRZEGRAŁY W "PARKU KSIĄŻĄT"

 

 

PROKOCIM Kraków - GARBARNIA II 1:0 (0:0)

1-0 Zawada 84.

(dobrze) Paweł Kukla oraz Adam Budziński i Mikołaj Korcala (KS Kraków).

Krzeszowiak (Garbarnia).

Widzów 100.

 

PROKOCIM: Wójtowicz - Zawada , Paweł Sierant, M. Dolczak, Łobodziński (90 Podraza), Piotr Sierant, Olszański, Karol Sierant, Gołdowski (69 Marut, 80 Kukawski), Wójcik, Wojdyła.

 

GARBARNIA II: Kościelnik - Lepiarz (63 Marczyk, 86 Kuliszewski), Mucha, P. Dolczak, J. Zygmunt - Gruchacz, Krzeszowiak , Borla, Przesławski (70 Jędrzejczyk) - Bufnal, Palczewski (60 Machno).

 

 

31.08.2014 (AB)

Nie udała się drugiej drużynie Garbarni wyprawa do Parku Jerzmanowskich, w którym położone jest boisko Prokocimia. To prawda, że gospodarze przez większość część meczu przeważali i stworzyli sobie więcej podbramkowych sytuacji, ale za to Brązowym będą się długo śnić po nocach zmarnowane - w doliczonym czasie gry - okazje Artura Krzeszowiaka (90' +4) i Karola Jędrzejczyka (90' +5).

Ich niewykorzystanie sprawiło, że Prokocim dopiął swego, a zawodnicy i kibice Kolejarza po końcowym gwizdku odetchnęli z ulgą...

 

W 2. minucie Olszański z rzutu wolnego posłał piłkę nad poprzeczką. W 5. minucie Marcin Kościelnik wygrał pojedynek sam na sam z Karolem Sierantem. Bramkarz Garbarni miał w tym meczu jeszcze sporo sytuacji, w których musiał udowadniać bardzo dobrą znajomość swojego fachu. W 9. minucie po minięciu na skrzydle obrońcy Młodych Lwów na czystą pozycję wyszedł Gołdowski, jednak strzelił w boczą siatkę. W 11. minucie Kościelnik znów wykazał się refleksem przy obronie strzału Karola Sieranta z rzutu wolnego wykonywanego zza bocznej linii pola karnego. W 14. minucie bramkarz miejscowych ryzykownym, za to skutecznym wybiegiem uprzedził Przesławskiego. To była jedna z bardzo nielicznych groźniejszych akcji gości przed przerwą. W 29. minucie gospodarze odebrali zawodnikom Garbarni wyprowadzaną ze strefy obronnej piłkę, Olszański zdecydował się na strzał z 16 metrów, posyłając futbolówkę obok słupka. W 34. minucie Kościelnik obronił w sytuacji oko w oko z Gołdowskim.

 

Druga połowa to nadal zdecydowane ataki gospodarzy, z tym że w miarę upływu czasu Brązowi nie byli już tak zdominowani na boisku, jak przed przerwą. W 66. minucie Olszański trafił w poprzeczkę bramki Garbarni. W 75. minucie wprowadzony 5 minut wcześniej na plac gry Jędrzejczyk po dograniu Gruchacza stanął oko w oko z Wójtowiczem, bramkarz gospodarzy był górą w tej "stykowej" sytuacji. 

 

W 84. minucie najpierw Karol Sierant trafił w słupek, a do odbitej od niego piłki dopadł Zawada i bardzo mocnym strzałem od poprzeczki zdobył prowadzenie dla Kolejarza. Po utracie gola nie mający już nic do stracenia Młode Lwy rzuciły wszystkie siły na dążenie do wyrównania. W efekcie w samej końcówce egzekwowali serię rzutów rożnych, a już w doliczonym czasie gry Krzeszowiak i Jędrzejczyk strzelali o centymetry od słupka. Goście mogą żałować zwłaszcza tej drugiej sytuacji, bo zawodnik Brązowych znajdował się w odległości 7-8 metrów od bramki...

 

Ciekawostką spotkania był pojedynek braci Dolczaków: starszego Michała (Prokocim) i Piotra (Garbarnia II). Obaj swoje występy mogą uznać za udane. W zespole gospodarzy zadebiutował Marcin Marut, który przeszedł do Prokocimia z Garbarni, jednak nie dane mu było zaprezentować swoich umiejętności, gdyż wkrótce po wejściu na boisko musiał je opuścić z powodu urazu. Podobnie jak Paweł Marczyk, jeden z pięciu juniorów Garbarni występujących dziś w drugim zespole seniorów, który doznał kontuzji dłoni.

 

W środę 3 września o godzinie 17:00 na Rydlówce Garbarnia II podejmuje Podgórze, w ramach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków.

 

Czytaj także:

 

>>>2 kolejka: Garbarnia - AP Kmita Zabierzów 0:3 (0:3)<<<

 

>>>1 kolejka: Sokół Kocmyrzów - Garbarnia II 1:2 (1:1)<<<

 

>>>Puchar Polski: Lot Balice - Garbarnia II 1:2<<<

 

Zdjęcia Piotra Prochownika:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni
Sportowe Tempo

LifeSport